Nawigacja

 • PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY - Obrazek 1

  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018

  W tym roku szkolnym, w wyniku reformy systemu edukacji i wygaszania gimnazjów, będzie to ostatni egzamin gimnazjalny.

  W dniach 4, 5 i 6 grudnia br. nasi gimnazjaliści z klasy 3a Gim (26 zdających) napisali próbne testy gimnazjalne z wydawnictwem pedagogicznym ,,OPERON’’.  

  Zakres testów obejmował następujące wiadomości:

  I dzień to egzamin humanistyczny :

  1. Część pierwsza ( 60 min.) – zakres wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie.
  2. Część druga ( 90 min.) – zakres wiedzy z języka polskiego.

  II dzień to egzamin przyrodniczo – matematyczny:

  1. Część pierwsza ( 60 min.) – zakres wiedzy z przedmiotów przyrodniczych ( geografia, fizyka, chemia, biologia).
  2. Część druga ( 90 min.) – zakres wiedzy z matematyki.

  III dzień z języka angielskiego:

  1. Część pierwsza ( 60 min.) – zakres podstawowy wiedzy z języka angielskiego.
  2. Część druga ( 60 min.) – zakres rozszerzony wiedzy z języka angielskiego.

  Pytania egzaminacyjne były standardowe tj. pytania testowe zamknięte jednokrotnego wyboru, typu Prawda-Fałsz i pytania otwarte. Cały egzamin odbył się wzorowo, bez zakłóceń i przy 100% frekwencji zdających.

  Próba egzaminacyjna miała głównie na celu zapoznanie gimnazjalistów z procedurami egzaminacyjnymi, a wyniki testów będą przeanalizowane na lekcjach przedmiotowych
  i mamy nadzieję, że przyniosą wysokie wyniki na prawdziwym egzaminie gimnazjalnym
  w kwietniu 2019 r.

  Wszystkim zdającym i osobom zaangażowanych w organizację i przebieg próby egzaminacyjnej należą się ogromne podziękowania.

  Opracował: Józef Milewski

 • MIKOŁAJ W SZKOLE

  06.12.2018

  MIKOŁAJ W SZKOLE - Obrazek 16 grudnia - jak dobrze wiecie,
  Święty Mikołaj chodzi po świecie.
  Dźwiga swój worek niezmordowanie
  I każde dziecko prezent dostanie!

   

  6 grudnia to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez wszystkich dzień w roku, w którym panuje radosna atmosfera, a uśmiechy goszczą na twarzach małych i dużych. Podobnie było dzisiaj w naszej szkole. Od pierwszego dzwonka wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi wejściowe,  nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków.                                                                                                       

  Święty Mikołaj jak to ma w zwyczaju nie kazał na siebie długo czekać. Z samego rana przekroczył próg naszej placówki, trzymając wielki worek wypełniony łakociami. Towarzyszyły Mu dwa urocze renifery.                                                                                         

  Nasz wyjątkowy Gość obdarował upominkami wszystkie dzieci przebywające w klasach. Dobroduszny Staruszek pomimo natłoku obowiązków nie zapomniał również o dyrekcji, nauczycielach i pozostałych pracownikach szkoły.                                                                               

  Następnie Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami udał się w dalszą drogę. Widziany był m.in. w Urzędzie Miasta jak również przedszkolu. Przed opuszczeniem szkoły Święty uroczyście zadeklarował swoje przybycie już za rok, czym uszczęśliwił całą szkolną społeczność.

  DO ZOBACZENIA ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJ W SZKOLE.

 • ZAPROSZENIE NA MIKOŁAJKI 2018

  ZAPROSZENIE NA MIKOŁAJKI 2018 - Obrazek 1

 • PODWÓJNY AWANS DO MISTRZOSTW POWIATU

  04.12.2018

       PODWÓJNY AWANS DO MISTRZOSTW POWIATU - Obrazek 14 grudnia (wtorek) na Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano Mistrzostwa Rejonu w "Usportowione Dwa Ognie". Występ naszych reprezentantów (rocz. 2008 i młodsi) z pewnością możemy uznać za udany. Chłopcy jak również dziewczęta wywalczyli awans do Mistrzostw Powiatu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w zawodach i dostarczenie licznie zgromadzonej publiczności wielu sportowych emocji.

  DZIEWCZĘTA:

  Czarna Woda - Kaliska 22:3

  Osieczna - Kaliska 13:8

  Czarna Woda - Osieczna 16:3

  Klasyfikacja:

  1 miejsce - Czarna Woda

  2 miejsce - Osieczna

  3 miejsce - Kaliska

  CHŁOPCY:

  Czarna Woda - Kaliska 22:17

  Klasyfikacja:

  1 miejsce - Czarna Woda

  2 miejsce - Kaliska

   

  • Naszą szkołę reprezentowali:

  Dziewczęta: Polok Natalia, Dorau Antonina, Kaszubowska Oliwia, Litwińska Luiza, Łangowska Zofia, Nadolna Nadia, Prabucka Oliwia, Pryba Karolina, Połom Julia

   

  Chłopcy: Backhaus Adrian, Backhaus Fabian, Baran Stanisław, Gwizdała Dominik, Nadolny Antoni, Nierzwicki Michał, Ossowski Dominik, Szramka Jakub, Szynwelski Aleksander

   

  GRATULUJEMY!

  Opracowanie: Rybacki Paweł

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PODWÓJNY AWANS DO MISTRZOSTW POWIATU.

 • PRÓBNY SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTY 2018

  PRÓBNY SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTY 2018 - Obrazek 1

  PRÓBNY SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTY

  W 2016 roku, w wyniku reformy systemu edukacji, uczniowie ówczesnych klas szóstych szkół podstawowych nie ukończyli szkoły, a stali się uczniami ośmioletniej szkoły podstawowej. Po dwóch latach w tym roku szkolnym 2018/2019 aby ukończyć szkołę muszą napisać sprawdzian ósmoklasisty. Forma i przebieg sprawdzianu będzie przez dwa lata okresu przejściowego obejmowała tylko trzy przedmioty: język polski, matematyka i język angielski. Za trzy lata na sprawdzianie dojdzie czwarty przedmiot do wyboru przez ucznia
  tj.
  biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia. W tym roku nasi ósmoklasisty napisali sprawdzian z wydawnictwem pedagogicznym ,,OPERON’’.
  Do sprawdzianu przystąpiło 41 uczniów ( 18. z klasy 8a SP i 23. z klasy 8b SP)
  w dniach 27,28 i 30 listopada:

  1. Język polski – 120 minut.
  2. Matematyka – 100 minut.
  3. Język angielski – 90 minut.

  W nowej formie egzaminu zmieniły się wymagania i rodzaje zadań, określonych
  w nowej podstawie kształcenia ogólnego, czyli zastosowano więcej zadań tzw. ,,otwartych’’. Głównymi celami próby egzaminacyjnej było zapoznanie się uczniów
  z procedurami egzaminacyjnych, gospodarowaniem czasem egzaminu oraz określenie swojego poziomu wiedzy i umiejętności.

  Wszyscy nasi uczniowie sprostali wymaganiom procedur egzaminacyjnym, byli
  ubrani odświętnie i dali z siebie wszystko.

  Po sprawdzeniu prac uczniowskich, określeniu mocnych i słabych stron, wszyscy zabiorą się do wytężonej pracy, aby na kwietniowym sprawdzanie uzyskać najwyższe wyniki. ŻYCZYMY POWODZENIA.

  Opracował: Józef Milewski

   

   

   

 • Zabawa andrzejkowa

  30.11.2018

  Zabawa andrzejkowa - Obrazek 1

  Szkolne Andrzejki!

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, nasza przebiegała w atmosferze wróżb
  i magii. 29. listopada w godzinach od 16.00 - 19.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tą młodszą jak i starszą. Organizatorami dyskoteki była klasa 8 b SP razem z wychowawczynią p. Barbarą Bianek i rodzicami. Zabawę uświetniły przeboje muzyczne, przy których uczniowie chętnie wychodzili na parkiet, biorąc  również udział w zabawach organizowanych przez klasę 8 b. Nagrodzono najlepsze stroje karnawałowe oraz wybrano Miss Balu. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowali wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następną imprezę.

  Opiekun SU, Maria Narloch.

   

   

   

 • ,,NIEĆPA'' KONCERT

  ,,NIEĆPA'' KONCERT - Obrazek 1

  "Niećpa”

  Koncert zorganizowany w ramach cyklu imprez profilaktycznych.
  Ewa Farna w Ergo Arenie.

  23. listopada mimo, że termometry pokazywały temperaturę minusową, uczniom naszej szkoły było bardzo gorąco, za sprawą wyjazdu na koncert Ewy Farny, który sponsorował Urząd Miejski w Czarnej Wodzie, reprezentowany przez panią Jolantę Gołębiewską przewodniczącą GKRPA. Od czterech lat nasza szkoła uczestniczy w imprezach artystyczno - profilaktycznych "Niećpa", które należą do ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce uzależnień. Organizatorzy chcą namówić młodych ludzi, by powiedzieli „NIE” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków i dopalaczy, piciu alkoholu i paleniu papierosów. Tegoroczną gwiazdą koncertu była Ewa Farna. Na scenie można było usłyszeć hity takie jak "Cicho", "Ewakuacja", "Bez Łez", "Na Ostrzu", "Bumerang" czy "Echo". Podekscytowani czekaliśmy chwilę, aż wokalistka wyjdzie na scenę. Wszyscy bardzo głośno ją wywoływali. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo, wszyscy wraz z Ewą śpiewali. Wokalistka miała świetny kontakt z publicznością. Przed główną artystką występowały również czarnowodzkie wokalistki w koverach znanych piosenkarzy: Aleksandra Keister
  i Aleksandra Wegner.
  Większość osób, będących na tym koncercie śpiewało razem piosenki, ponieważ wszyscy je znali. Koncert NAS zachwycił.
  Było fantastycznie! Dziękujemy serdecznie pani Joli Gołębiewskiej i Gminie Czarna Woda za zorganizowanie wyjazdu naszych dzieci i okazane wsparcie finansowe, które traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

  Tekst: Maria Narloch, foto relacja: Agnieszka Pryba

 • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

  28.11.2018

  „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” - Obrazek 126 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Uczniowie klas I-III razem ze swoimi ulubionymi pluszakami zgromadzili się w sali gimnastycznej punktualnie o godz. 10.00. W czasie wspólnej zabawy dzieci wypowiadały się na temat swoich misiów, a także uczyły się wiersza Jana Brzechwy pt. „Niedźwiedź”.

  Swoje umiejętności tego dnia zaprezentowali uczniowie kl. III a, którzy recytowali  wiersze o misiach- Anastazja Klein, Martyna Litwińska, Tatiana Makowska, Marcel Nadolny, Antoni Niechajczuk, Dalia Polakowska, Łukasz Polakowski, Zofia Pozorska, Aleksander Warda i Maksymilian Warda.    

   Z kolei drugoklasiści  pochwalić się mogli  dużą wiedzą na temat niedźwiedzia brunatnego i polarnego oraz  pandy wielkiej w czasie krótkiego quizu o niedźwiedzich zwyczajach. Klasę  II a reprezentowali Bartosz Bzdeń, Anna Kaczyńska, Zofia Lipkowska, Jagoda Piwnicka, Agata Sikorska                    i Antonina Tocke. Reprezentanci kl. II b to Szymon Górnowicz, Hanna Kotlęga, Lena Langowska, Szymon Misterski, Amelia Nowak, Urszula Przybyłowicz        i Dominika Żywicka.

   W czasie obchodów Dnia Pluszowego Misia  wręczone zostały nagrody laureatom konkursu plastycznego  „Mój ulubiony miś”, w którym brali udział  uczniowie klas I.  

  Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

  • klasa I a: Pola Gornowicz, Aleksandra Krajnik, Agata Piotrzkowska, Paulina Sturmowska,  Oliwier Szopiński, Leon Wegner,

   

  • klasa I b- Nadia Berg ,Oktawia Górnowicz, Zuzanna Grzelak, Zuzanna Kotyńska, Zuzanna Szmaglińska.

   

  Tego dnia rozstrzygnięto również plebiscyt na najpopularniejszego misia. Okazało się, że nasi uczniowie najbardziej lubią Kubusia Puchatka (35 głosów), Misia Uszatka(20 głosów) oraz niedźwiedzia z bajki „Masza i niedźwiedź”(12 głosów).

  Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodycze ufundowane przez Radę Szkoły.

   

  Opracowała Alicja Kuchta

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.

 • „Polskie drogi do niepodległości”

  16.11.2018

  „Polskie drogi do niepodległości” - Obrazek 1

                                    „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje

                                         na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

                                                                        Józef Piłsudski

                7 listopada 2018r. odbył się szkolny konkurs historyczny „Polskie drogi do niepodległości”. Uczestniczyło w nim dwanaście dwuosobowych drużyn, które tworzyli uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej oraz klasy trzeciej gimnazjum.  Zadania konkursowe dotyczyły m.in. rozbiorów, walki Polaków z rusyfikacją i germanizacją, pieśni patriotycznych, osób zasłużonych dla odzyskania niepodległości przez Polskę, a także kształtowania się granic II Rzeczypospolitej. 

                Wyniki konkursu przedstawiają się następująco::

  • I miejsce- Piotr Gradowski i Mikołaj Pęski- kl. VIII b SP
  • II miejsce- Julia Smaglińska i Piotr Nelke- kl. III a Gim.
  • III miejsce- Helena Gradowska i Antonina Mleczko- kl. VIII b SP.

  Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczono laureatom podczas uroczystego apelu szkolnego upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy wiedzy historycznej.

                                                                                                 Opracowała Alicja Kuchta

   

 • APEL Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  APEL Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ - Obrazek 1

  9. listopada, w naszej szkole, odbyła się akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej właśnie okazji cała społeczność szkolna miała okazję  zobaczyć naszych pierwszoklasistów  w narodowym tańcu – polonezie. Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jolanta Januszewska, Barbara Tymkiewicz, Justyna Schmidt i Anna Kędzierska. Obejrzeliśmy także piękny i wzruszający występ uczniów kl. 3a Gim pod kierunkiem pani Izabelli Pruszak. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

  Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem o godz. 11.11 czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, tak samo jak we wszystkich polskich szkołach. Było wzruszająco, podniośle i radośnie. 

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • 100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ - Obrazek 1

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  08.11.2018

  NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW - Obrazek 1Z okazji zbliżającej się dużymi krokami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozegrano w naszej szkole kolejny turniej, w którym chłopcy z klas 4-6 SP rywalizowali w najpopularniejszej w naszym kraju dyscyplinie sportowej jaką niewątpliwie jest piłka nożna. Podobnie jak miało to miejsce w poniedziałkowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt, turniej rozpoczął się od spotkań grupowych, po których rozegrano mecze decydujące o końcowej klasyfikacji. Na koniec odbyło się uroczyste zakończenie, w trakcie którego dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie p. Józef Milewski ponownie podziękował uczestnikom za zaangażowanie i sportowe uczczenie Święta Niepodległości.

  Wyniki spotkań:

  • Grupa A

  IVA - IVB 0:2

  IVA - VI 0:5

  IVB - VI 2:2

  Klasyfikacja grupowa:

  1 m. - VI

  2 m. - IVB

  3m. - IVA

   

  • Grupa B

  IVC - VA 0:4

  IVC - VB 0:5

  VA - VB 2:0

  Klasyfikacja grupowa:

  1 m. - VA

  2 m. - VB

  3 m. - IVC

  Mecz o 5 miejsce:

  IVA - IVC 1:0

  Mecz o 3 miejsce:

  IVB - VB 1:3

  Finał:

  VA - VI 1:2

  Klasyfikacja końcowa:

  1 m. - VI

  2 m. - VA

  3 m. - VB

  4 m. - IVB

  5 m. - IVA

  6 m. - IVC

  Nagrody indywidualne:

  Najlepszy zawodnik: Aleksander Szynwelski

  Najlepszy strzelec: Konrad Jasiński

  Najlepszy bramkarz: Aleksander Narloch

  Najlepszy obrońca: Michał Nierzwicki

  Zawodnicy fair-play: Dominik Ossowski, Adrian Backhaus, Łukasz Żygowski

  Składy drużyn:

  IVA - Dominik Ossowski, Jakub Szramka, Paweł Szopiński, Nikodem Selonke, Tomasz Pocheć, Alan Nenca, Adrian Pluskota, Wiktor Kuchta

  IVB - Adrian Backhaus, Bartosz Tecław, Bartosz Kilich, Stanisław Baran, Dominik Gwizdała, Fabian Backhaus, Mikołaj Kotlęga, Stanisław Dusowski, Michał Stormowski, Oliwer Pozorski

  gIVC - Aleksander Narloch, Miłosz Stanek, Alan Schmidt, Stanisław Cybulski, Hubert Narloch, Witek Giermaniuk, Michał Nierzwicki, Antoni Nadolski

  VA - Jakub Borzeszkowski, Dawid Schramka, Konrad Jasiński, Leszek Backhaus, Mateusz Homa, Jakub Cybula, Franciszek Netkowski, Wojciech Tomaszewski

  VB - Jan Kropidłowski, Aleksander Szynwelski, Damian Połom, Mateusz Szmagliński, Jakub Baczyński, Maksymilian Andres

  VI - Łukasz Żygowski, Jerzy Tomaszewski, Jakub Czepliński, Oliwer Pestka, Kamil Pluskota

   

  W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.
  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda
  - Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie
  - Rospinol Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - Steico

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda
  - p. Bartłomiej Tuszkowski
  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda
  - Old Boys Wda Czarna Woda

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

  NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT - Obrazek 1Z okazji zbliżającej się dużymi krokami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozegrano w naszej szkole turniej piłki ręcznej dziewcząt, w którym wzięło udział 6 zespołów. Po rywalizacji w grupach rozegrano mecze finałowe o poszczególne miejsca w zawodach. Na koniec odbyło się uroczyste zakończenie, w trakcie którego dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie p. Józef Milewski podziękował wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie oraz chęć ponownego włączenia się w sportowe obchody Święta Niepodległości.

   

  Wyniki spotkań:

  • Grupa A

  IVB - VA 2:6

  IVB - VB 1:7

  VA - VB 6:2

  Klasyfikacja grupowa:

  1 m. - VA

  2 m. - VB

  3m. - IVB

   

  • Grupa B

  IVA - IVC 0:2

  IVA - VI 0:10

  IVC - VI 1:8

  Klasyfikacja grupowa:

  1 m. - VI

  2 m. - IVC

  3 m. - IVA

   

  Zespoły, które w swoich grupach uplasowały się na 3 miejscu spotkały się w meczu o miejsca 5-6. Drugie rywalizowały o miejsca 3-4, natomiast pierwsze spotkały się w wielkim, jak się później okazało, niezwykle wyrównanym i emocjonującym finale.

   

  Klasyfikacja końcowa:

  1 m. - VI

  2 m. - VA

  3 m. - VB

  4 m. - IVC

  5 m. - IVB

  6 m. - IVA

   

  Nagrody indywidualne:

  Najlepsza zawodniczka: Antonina Dorau

  Najlepsza strzelczyni: Lidia Łangowska

  Najlepsza bramkarka: Karina Mientka

  Zawodniczki fair-play: Maja Ścieszyńska, Karolina Pryba, Oliwia Kaszubowska, Łucja Gołąbek, Nadia Nadolna

   

  Składy drużyn:

  IVA - Kalina Liczywek, Sara Pasierowska, Antonina Milewska, Lena Ciesielska, Amelia Drewczyńska, Amelia Gełdon, Anna Kaszubowska, Maja Ścieszyńska

   

  IVB - Samanta Gaszkowska, Oliwia Prabucka, Julia Połom, Karolina Pryba, Dominika Tracz

   

  IVC - Oliwia Kaszubowska, Aleksandra Czerwionka, Oliwia Witkowska, Aleksandra Osowska, Natalia Ulatowska, Agnieszka Miloch, Kinga Kaszubowska

   

  VA - Lena Piotrzkowska, Zuzanna Rudnik, Emilia Oksentowicz, Łucja Gołąbek, Lena Schmidt, Julia Janikowska, Julia Keister, Zosia Łangowska, Martyna Zmudziejewska, Beata Banach

   

  VB - Natalia Polok, Antonina Dorau, Cecylia Gołębiewska, Małgorzata Kropidłowska, Nadia Nadolna, Roksana Badźmierowska

   

  VI - Julia Sarnowska, Kornelia Tracz, Karina Mientka, Lidia Łangowska, Tamara Szturmowska, Alicja Giermaniuk

   

  W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.
  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda
  - Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie
  - Rospinol Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - Steico

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda
  - p. Bartłomiej Tuszkowski
  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda
  - Old Boys Wda Czarna Woda

   

   

   

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

  WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018 - Obrazek 1

  WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

  Jak co roku na początku października odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, przemowy, obietnice. Wybory władz odbyły się 18 października 2018 roku. W głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym społeczność uczniowska wyłoniła przewodniczącego i jego zastępcę. Kandydowali Helena Gradowska i Piotr Nelke. Głosowanie przeprowadziła czwórka naszych uczniów Ewa Narloch, Kornelia Łangowska, Igor Piesik, Piotr Gradowski wraz z opiekunem SU pedagogiem p. Marią Narloch. W wyborach brały udział wszystkie klasy 4-8 i  3 gimnazjum. Nauczyciele również zagłosowali. Wygrał Piotr Nelke, zastępcą przewodniczącego została Helena Gradowska, która pogratulowała zwycięzcy. Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali. 

  Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!!!!

  Kornelia Łangowska

 • ,,REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ'' w Naszej Szkole

  ,,REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ'' w Naszej Szkole - Obrazek 1

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE! CZ. 2

  19.10.2018

  ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE! CZ. 2 - Obrazek 1W czwartkowe popołudnie 18 października z grupą młodzieży z PSP Czarna Woda ponownie wybraliśmy się na spacer po przepięknych lasach okalających Czarną Wodę. Niestety nie było nam dane podziwiać zapierających dech w piersiach krajobrazów, jakie w tym roku zapewnia wszystkim polska złota jesień. Nasza uwaga od samego początku skupiła się na śmieciach, których jak się na koniec okazało ponownie było bardzo dużo. Wśród "skarbów" przez nas odkrytych na szczególną uwagę z pewnością zasłużył telewizor oraz deska rozdzielcza od bliżej nieokreślonego modelu samochodu. "Śmieciobranie" to nie tylko przejaw naszej troski o środowisko, ale również, a może przede wszystkim, PRZEJAW PATRIOTYZMU - MOŻE NIEWIELKIEGO W FORMIE LECZ NAD WYRAZ WYMIERNEGO. Mamy nadzieję, że znajdziemy naśladowców, którzy właśnie w ten sposób zechcą okazać swoje przywiązanie do Ojczyzny zarówno tej dużej jak i małej świętując m.in. w taki sposób zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

  Słowa podziękowania kieruję do Urzędu Miasta Czarna Woda za pomoc w organizacji czwartkowego przedsięwzięcia oraz do tych, którym leży na sercu piękno naszej ukochanej gminy. W czwartkowej akcji udział wzięli:

  - Kinga Czarnecka

  - Klaudia Lizakowska

  - Nina Narloch

  - Agnieszka Nakielska

  - Matylda Gliniecka

  - Milena Kaliszewska

  - Zuzanna Kliczkowska

  - Dominika Sarnowska

  - Julia Smaglińska

  - Michał Błaszak

  - Krystian Miloch

  - wózkowy Piotr Nelke

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE! CZ. 2.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW 
   

  W piątkowe przedpołudnie w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie  – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy, kl.1 a SP i  kl.1b SP , pod opieką pani Jolanty Januszewskiej i pani Barbary Tymkiewicz.

  Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. 

  Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu
  i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. 

  Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązały się do pilnej nauki
  i dbania o dobre imię swojej szkoły. Najbardziej emocjonującym momentem było uroczyste i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez p. dyr. Józefa Milewskiego i odcisk paluszkiem na dyplomie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty od rodziców. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych. 

  Nasi pierwszoklasiści to:

  Klasa I a SP –Wychowawca pani Jolanta Januszewska

  Andres Dawid, Baczyński Olaf, Berg Nadia, Cwil Adam, Górnowicz Oktawia, Górny Szymon, Grzelak Zuzanna, Homa Aleksander, Janikowska Karolina, Kiedrowska Milena, Kiedrowska Zuzanna, Kotyńska Zuzanna, Leper Lidia, Pietrzyński Alan, Puchowski Marcin, Sugier Przemysław, Szmaglińska Zuzanna, Szynwelski Mikołaj
  Klasa I b SP –Wychowawca pani Barbara Tymkiewicz

  Czapiewski Adrian, Delerue Patrick, Gornowicz Pola, Krajnik Aleksandra, Lamczyk Maja, Machola Filip, Narloch Rajmund, Odya Agata, Piotrzkowska Agata, Pruszak Szymon, Pryba Szymon, Rudnik Błażej, Sturmowska Paulina, Szopiński Oliwier, Szramka Maja, Szyfelbein Amelia, Tracz Nikodem, Wegner Leon, Zarembski Oskar

   

  Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. 
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  11.10.2018

  APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1

  Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 11. października 2018r. w Publicznej Szkoły Podstawowej
  w Czarnej Wodzie  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Nie każdy wie, że Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie  Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od tego czasu po raz pierwszy stworzyło polską terminologię naukową takich dziedzin jak fizyka, matematyka, chemia, logika, gramatyka, wprowadzenie elementów wychowania fizycznego oraz  historię Polski .

             Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz naszej gminy-Arkadiusz Gliniecki, Wiceburmistrz – Łukasz Łangowski oraz  Przewodnicząca Rady Szkoły Pani Monika Gaszkowska, którzy złożyli serdecznie życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Także Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli w imieniu wszystkich uczniów życzenia pracownikom naszej szkoły.

             Pan Dyrektor Józef Milewski dołączył się również do życzeń, a następnie wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji. Nagrody otrzymali: Barbara Tymkiewicz, Jolanta Januszewska , Sylwia Migowska, Marek Pruszak ,Monika Kłopotek- Główczewska, Izabella Pruszak, Paweł Rybacki,. Gratulacje!!!!

      Uczniowie  z klas V b SP pod kierownictwem pani Anny Jędrzejewskiej przygotowali krótkie przedstawienie z tej okazji.

         Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach nauczycieli, który był widoczny tego dnia nie będzie znikał, a dobry humor  będzie towarzyszył wszystkim do kolejnego Dnia Edukacji Narodowej.

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • SUKCES CZARNOWODZKICH LEKKOATLETÓW

  09.10.2018

  SUKCES CZARNOWODZKICH LEKKOATLETÓW - Obrazek 1W czwartek 4 października rozegrano w Skórczu Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wśród startujących znaleźli się również nasi reprezentanci (w sumie 5 drużyn), których występ należy uznać za więcej niż udany. Na szczególne słowa uznania zasługują Aleksander Szynwelski oraz Mikołaj Janikowski, zdobywcy wicemistrzostwa powiatu w swoich kategoriach wiekowych. Wynik ten jest tym cenniejszy, gdyż zagwarantował naszym utalentowanym biegaczom udział w FINALE WOJEWÓDZKIM        w biegach indywidualnych, który rozegrany zostanie wiosną 2019 r.

   

  WYNIKI:

   

  Dziewczęta (suma punktów dwóch kategorii: 2008 i młodsze, 2006-2007)

  • rocz. 2008 i młodsze (56 zawodniczek w stawce)

  Dorau Antonina - 9 miejsce

  Pryba Karolina - 11 miejsce

  Ulatowska Natalia - 28 miejsce

  Połom Julia - 33 miejsce

  Łangowska Zofia- 34 miejsce

  • rocz. 2006/2007 (57 zawodniczek w stawce)

  Schmidt Lena - 20 miejsce

  Mientka Karina - 27 miejsce

  Pawłowska Martyna - 33 miejsce

  Gołąbek Łucja - 40 miejsce

  Łangowska Lidia - 56 miejsce

   

  Ostatecznie nasze dziewczęta uplasowały się na 4 miejscu w gronie 10 zespołów. Należy jednak nadmienić, że gdyby wyniki nie były sumowane nasze młodsze reprezentantki zostałyby wicemistrzyniami powiatu.

   

  Chłopcy (suma punktów dwóch kategorii: 2008 i młodsi, 2006-2007)

  • rocz. 2008 i młodsi (57 zawodników w stawce)

  SZYNWELSKI ALEKSANDER - 2 MIEJSCE - AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!

  Kilich Bartosz - 17 miejsce

  Połom Damian - 36 miejsce

  Backhaus Adrian - 43 miejsce

  Gwizdała Dominik - 49 miejsce

  • rocz. 2006/2007 (58 zawodników w stawce)

  JANIKOWSKI MIKOŁAJ - 2 MIEJSCE - AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!

  Żygowski Łukasz - 26 miejsce

  Tomaszewski Jerzy - 30 miejsce

  Czapiewski Jakub - 36 miejsce

  Puchowski Kamil - 45 miejsce

   

  Ostatecznie nasi chłopcy uplasowali się na 5 miejscu w gronie 10 zespołów.

   

  • rocz. 2003/2005 (54 zawodników w stawce)

  Hejnowski Mikołaj - 15 miejsce

  Sarnowski Kacper - 37 miejsce

  Sowiński Leon - 38 miejsce

  Beling Jakub - 40 miejsce

  Cieśliński Oskar - 50 miejsce

   

  Ostatecznie nasi starsi chłopcy uplasowali się na 7 miejscu w gronie 10 zespołów.

   

  Naszą szkołę reprezentowali:

  • dziewczęta

  - rocz. 2008 i młodsze: Pryba Karolina, Dorau Antonina, Połom Julia, Ulatowska Natalia, Łangowska Zofia

  - rocz. 2006/2007: Łangowska Lidia, Gołąbek Łucja, Schmidt Lena, Mientka Karina, Pawłowska Martyna, Banach Beata

  • chłopcy

  - rocz. 2008 i młodsi: Szynwelski Aleksander, Kilich Bartosz, Gwizdała Dominik, Połom Damian, Backhaus Adrian

  - rocz. 2006/2007: Janikowski Mikołaj, Czapiewski Jakub, Tomaszewski Jerzy, Żygowski Łukasz, Puchowski Kamil, Homa Mateusz

  - rocz. 2003-2005: Hejnowski Mikołaj, Beling Jakub, Cieśliński Oskar, Sarnowski Kacper, Sowiński Leon

  WSZYSTKICH NASZYM REPREZENTANTOM DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I WALKĘ DO OSTATNICH METRÓW. BRAWO WY!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii biegi przełajowe.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć