Nawigacja

 • PRÓBNE TESTY GIMNAZJALNE
  08.12.2017

  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

  Z WYDAWNICTWEM ,,OPERON’’ 2017

  Próbne_testy_gimnazjalne_2017.pdf

 • DZIEŃ MIKOŁAJKOWY

  07.12.2017

  DZIEŃ MIKOŁAJKOWY - Obrazek 1W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu.

  Święty Mikołaj ze względu na przypisywane mu legendą uczynki , został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. W dniu 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty , a niegrzecznym na ostrzeżenie - rózgę. Na ten niezwykły i magiczny dzień 6 grudnia z nieskrywaną niecierpliwością czeka każde dziecko i te malutkie i to duże też, a nawet dorośli, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany?

  6 grudzień -  cóż to był za dzień!  Gościliśmy... szanownego Gościa-Świętego Mikołaja.  Dzieci rozpoznały go od razu! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty Mikołaj  - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami a nawet pogroził rózgą. Mikołaj odwiedził wszystkich, i tych grzecznych, i tych niegrzecznych. Okrzyków radości i odśpiewanych piosenek nie dało się zliczyć, a dobry humor udzielił się wszystkim… nawet tym całkiem dorosłym.

  Następnie Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami zawitał do naszego Urzędu, Przychodni Zdrowia oraz Przedszkola. Na pożegnanie Mikołaj podziękował za tak wdzięczne przyjęcie, nieskrywany uśmiech i radość dzieci. Zapowiedział, że na pewno wróci do nas za rok i przywiezie cały worek prezentów dla grzecznych dzieci. A te, które już coś nabroiły, mają teraz szansę na poprawę.

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • 07.12.2017

  „NIEĆPA 2017” - Obrazek 1Dnia 24 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w imprezie z cyklu „ NIEĆPA –NIE PIJĘ, NIE PALĘ , NIE ĆPAM”, która odbyła się w Arenie Gdynia. Imprezę przygotowało Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii. W pierwszej części programu można było wysłuchać wystąpienia na temat „STOP PIJANYM KIEROWCOM”. W dalszej części imprezy wystąpił zespół „ 100 %”  z Piotrem Nagielem oraz  MARGARET z zespołem .Dziękujemy pani Jolancie Gołębiewskiej ,jako pełnomocnikowi Burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i Gminie Miejskiej w Czarnej Wodzie za sfinansowanie udziału w imprezie „ NIEĆPA 2017”.

  Opracowanie: Janina Hallman

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert Margaret.

 • Akademia Bezpieczeństwa
  05.12.2017

  AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA Z FUNDACJĄ PZU
  W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZARNEJ WODZIE

  Akademia_bezpieczenstwa_fundacji_PZU.pdf

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  W czwartek 23 listopada w naszej szkole zorganizowano zabawę andrzejkową. Organizatorem była klasa III a gimnazjum. Od 16:00 do 18:00 bawili się najmłodsi z klas 1-3SP ,a od 17:30 do 19:30 uczniowie klas 4-7SP oraz gimnazjum. Podczas dyskoteki rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy strój andrzejkowy.  Autorzy najbardziej pomysłowych przebrań otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i przetańczyliśmy cały wieczór.

  Opracowanie: Oliwia Sztormowska

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  27.11.2017

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 124 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tym razem spotkanie z najmłodszymi uczniami  odbyło się w szkolnej bibliotece.

  Głównym celem obchodów było zachęcenie do czytania książek, dlatego tego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania dzieciom. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak miś Beniamin nauczył się mówić „proszę”, a uczniowie klas II a, III a, III b i III c  słuchali fragmentów „Kubusia Puchatka”. Ponadto dzieci rozpoznawały misie występujące w bajkach i filmach, recytowały wiersze o misiach oraz uczyły się wierszyka Jana Brzechwy pt. „Niedźwiedź”. Zapoznały się również z informacjami dotyczącymi różnych gatunków niedźwiedzi, które zebrali uczniowie starszych klas, korzystając  w bibliotece z encyklopedii, książek popularnonaukowych oraz Internetu.

  Spotkanie z najmłodszymi zakończyło się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez  Radę Szkoły.

  Opracowała Alicja Kuchta

  zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia.

 •  

  4. grudnia ( poniedziałek)

  SZKOLNY

  DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

   

  Poniedziałek 4. grudnia w naszej szkole będzie dniem bezpieczeństwa, organizowanym przez Fundację PZUz Warszawy.   Nasza szkoła jako 1.  z całej Polski( z 27.szkół) weźmie udział w tym programie.

  Warsztaty odbędą się od godz. 8.00 i będą obejmować wszystkich uczniów z podziałem na klasy:

  1. Mobilne miasteczko ruchu drogowego
  2. Zabawy i symulacje komputerowe
   np. na elektrycznych segwayach
  3. Udzielanie pierwszej pomocy

   

  Opis: Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczny uczeń Opis: Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczny uczeń Opis: Podobny obraz  Uwaga: w ten dzień lekcji nie będzie, świetlice pracują
  wg planu.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTY
  23.11.2017

  Ślubowanie pierwszoklasistów 


  W piątkowe przedpołudnie w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie  – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy, kl. 1a     i  1b, pod opieką pani Grażyny Leper - Utczińskiej i pani Lucyny Prychły.

  Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie ,w którym zobowiązały się do pilnej nauki i dbania o dobre imię swojej szkoły. Najbardziej emocjonującym momentem było uroczyste i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez p. dyr. Józefa Milewskiego i odcisk paluszkiem na dyplomie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty od rodziców. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klas pierwszych. 

  Nasi pierwszoklasiści to:

  Klasa I a SP –Wychowawca p. Grażyna Leper-Utczińska

  Borowiak Lena, Buca Oliwier, Bzdeń Bartosz, Janikowska Karolina, Jędrzejewska Lena, Kaczyńska Anna, Krajnik Aleksandra, Lipkowska Zofia, Narloch Kalina, Piwnicka Jagoda, Pluskota Maja, Reszka Oliwia, Sikorska Agata, Strzelka Bartosz, Sturmowski Michał, Tocke Antonina.


  Klasa I b SP –Wychowawca p. Lucyna Prychła

  Górnowicz Szymon, Kotlęga Hanna ,Kropidłowski Fabian ,Langowska Lena, Linda Ewelina, Łońcki Ksawery, Misterski Szymon, Narloch Cezary, Netkowska Kornelia ,Nowak Amelia, Nowak Krzysztof, Przybyłowicz Urszula, Stormowska Natalia, Talaśka Weronika ,Tilsen Maja ,Żywicka Dominika.

   

  Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. 
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.


  Opracowała: Ewa Łangowska

 • Spotkanie z Łukaszem Krasoniem oraz Wojciechem Łopacińskim

  15.11.2017

  Spotkanie z Łukaszem Krasoniem oraz Wojciechem Łopacińskim - Obrazek 17 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z Łukaszem Krasoniem oraz Wojciechem Łopacińskim. Tematem naszych rozmów były marzenia i życiowe cele. Pan Łukasz od 7 roku życia jeździ na wózku inwalidzkim. Jako dziecko chciał zostać piłkarzem. Niestety stan zdrowia mu na to nie pozwolił. Przygoda z piłką nie zakończyła się jednak w tym miejscu. Pan Łukasz nie poddał się i realizował swój cel- spełniał marzenia. Choć nie mógł grać, przebywał z kolegami na boisku i udzielał im wskazówek. Stał się trenerem. Gdy dorósł, zapragnął wyjechać do Stanów. W ciągu dwóch miesięcy poleciał tam dwukrotnie! Zwiedził USA i przemawiał do Polonii, motywując ją do działania oraz realizowania własnych postanowień. Z Panem  Wojtkiem poznali się poprzez akcję rowerową. Łukasz mimo swej niepełnosprawności, z pomocą znajomych, okrążył pół Polski na rowerze. Pan Łopaciński postanowił wtedy, że on też spełni swoje marzenie. Zawsze pragnął udać się w podróż dookoła świata. Razem z żoną i dziećmi w ciągu roku zwiedzili 42 państwa, m.in. Peru, Kubę, czy Chile.
  Historie te nie są jedynymi przypadkami, w których ludzie osiągnęli swój cel. Każdy z nas też może czegoś takiego dokonać. Wszyscy jesteśmy w stanie wejść na szczyt, niezależnie od tego, czy szczytem ty jest dla nas podróż po Afryce, czy dostanie się do wymarzonej szkoły. Musimy zacząć działać, bo nic samo do nas nie przyjdzie. Marzenia się nie spełniają- to my musimy je spełniać.

 • 11 listopada

  10.11.2017

  11 listopada - Obrazek 110 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, p. Józef Milewski, który przedstawił koleje walki o wolność i niepodległość ojczyzny.

  Kolejnym punktem apelu był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VII b, III a Gim., I a, VII a i IV b, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. Sylwii Polakowskiej, p. Alicji Kuchty, p. Izabelli Pruszak oraz p. Ilony Łangowskiej. Występ, bogaty w prezentacje poetyckie i wokalne, głęboko zapadł wszystkim w serca.

  Na koniec zostały wręczone nagrody laureatom szkolnych konkursów, które zorganizowano w celu uczczenia obchodów Narodowego Święta Niepodległości:

  • „Niepodległościowych  turniejów piłki ręcznej dziewcząt”,
  • „Niepodległościowych  turniejów piłki nożnej chłopców”,
  • konkursu historycznego „Polskie drogi do niepodległości”
  • konkursu plastycznego „Święto Niepodległości”.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom nagród dla naszych uczniów.

  Opracowanie : Alicja Kuchta

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • 11.11.2017

  NIEPODLEGŁOŚCIOWE TURNIEJE PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT - Obrazek 1Tradycją w naszej szkole stały się sportowe obchody Święta Niepodległości. W tym roku zorganizowaliśmy 2 turnieje piłki ręcznej dziewcząt oraz 2 turnieje piłki nożnej chłopców, w których łącznie wzięło udział 102 uczniów naszej placówki. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w trakcie uroczystego apelu wręczał p. dyrektor Józef Milewski.

  Klasy 4 - 6 SP

  Wyniki spotkań:

  Orły Górą - Małe Polki 4:1

  Biało Czerwone Orły - Narodowe Aniołki 0:3

  Orły Górą - Narodowe Aniołki 5:6

  Małe Polki - Biało Czerwone Orły 1:2

  Orły Górą - Biało Czerwone Orły 3:3

  Małe Polki - Narodowe Aniołki 0:6

   

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce - Narodowe Aniołki (6pkt, 15:5, +10)

  2 miejsce - Orły Górą (3pkt, 12:10, +2)

  3 miejsce - Biało Czerwone Orły (3pkt, 4:8, -4)

  4 miejsce - Małe Polki (0pkt, 2:12, -10)

   

  Nagrody indywidualne:

  Najlepsza zawodniczka - Lidia Łangowska

  Najlepsza strzelczyni - Dominika Świokło

  Najlepsza bramkarka - Karina Mientka

  Zawodniczki fair-play - Lena Schmidt, Natalia Polok, Nina Dorau, Julia Janikowska

   

  Składy drużyn:

  • Orły Górą:

  Lena Schmidt, Łucja Gołąbek, Lena Piotrzkowska, Julia Janikowska, Emilia Oksentowicz, Zuzia Rudnik, Julia Keister, Antonina Gełdon, Beata Banach, Martyna Zmudziejewska, Patrycja Skiba

   

  • Małe Polki:

  Nadia Nadolna, Faustyna Narloch, Natalia Polok, Antonina Dorau, Luiza Litwińska, Cecylia Gołębiewska, Małgorzata Kropidłowska

   

  • Biało Czerwone Orły:

  Karina Mientka, Tamara Szturmowska, Alicja Giermaniuk, Kornelia Tracz, Lidia Łangowska

   

  • Narodowe Aniołki:

  Dominika Świokło, Kamila Narloch, Paulina Musiał, Natalia Wiśniewska, Aleksandra Szulc, Nikola Buca, Weronika Narloch

   

   

   

  Klasy 7 SP i 2-3 Gimnazjum

   

  Wyniki spotkań:

  Polskie Kociaki - Córy Piłsudskiego 1:7

  Orlice Pana Pawła - Gwardia Piłsudskiego 10:2

  Polskie Kociaki - Gwardia Piłsudskiego 5:2

  Córy Piłsudskiego - Orlice Pana Pawła 3:13

  Polskie Kociaki - Orlice Pana Pawła 2:7

  Córy Piłsudskiego - Gwardia Piłsudskiego 2:2

   

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce - Orlice Pana Pawła (6pkt, 30:7, +23)

  2 miejsce - Córy Piłsudskiego (3pkt, 12:16, -4)

  3 miejsce - Polskie Kociaki (2pkt, 8:16, -8)

  4 miejsce - Gwardia Piłsudskiego (1pkt, 6:17, -11)

   

  Nagrody indywidualne:

  Najlepsza zawodniczka - Julia Smaglińska

  Najlepsza strzelczyni - Zuzanna Kliczkowska

  Najlepsza bramkarka - Paulina Nelke

  Zawodniczki fair-play - Agnieszka Pryba, Wiktoria Czerwionka, Weronika Noga, Oliwia Sztormowska

   

  Składy drużyn:

  • Polskie Kociaki:

  Paulina Nelke, Monika Ossowska, Agnieszka Pryba, Ewa Narloch, Nadia Langowska, Marta Kałduńska, Marta Łoncka, Amelia Sarnowska

   

  • Córy Piłsudskiego:

  Roksana Kruzicka, Aleksandra Ulatowska, Wiktoria Czerwionka, Kornelia Łangowska, Zuzanna Werra, Julia Kaczyńska, Izabela Lipkowska

   

  • Orlice Pana Pawła:

  Dominika Sarnowska, Julia Smaglińska, Martyna Łobocka, Aleksandra Pufelska, Zuzanna Kliczkowska, Wiktoria Ulatowska, Nina Narloch, Matylda Gliniecka, Joanna Ossowska

   

   

  • Gwardia Piłsudskiego

  Lorena Sobala, Nikola Selonke, Oliwia Sztormowska, Wiktoria Pocheć, Wiktoria Pietruszka, Amelia Klaman, Weronika Noga

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w realizacji zawodów.

  W tym rok pomogli nam:

  - Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie

  - Urząd Miasta Czarna Woda

  - Świetlica Miejska Kulturalnia

  - STEICO

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Old Boys Wda Czarna Woda

  - p. Joanna i Michał Jasińscy

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Bartłomiej Tuszkowski

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NIEPODLEGŁOŚCIOWE TURNIEJE PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWE TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  11.11.2017

  NIEPODLEGŁOŚCIOWE TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW - Obrazek 1Tradycją w naszej szkole stały się sportowe obchody Święta Niepodległości. W tym roku zorganizowaliśmy 2 turnieje piłki ręcznej dziewcząt oraz 2 turnieje piłki nożnej chłopców, w których łącznie wzięło udział 102 uczniów naszej placówki. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w trakcie uroczystego apelu wręczał p. dyrektor Józef Milewski.

  Klasy 4 - 6 SP

  Wyniki spotkań:

  Polskie Orły - The Masters of Football 4:0

  Czarnowodzkie Sokoły - FC Patrioci 0:2

  Polskie Orły - FC Patrioci 3:5

  The Masters of Football - Czarnowodzkie Sokoły 2:3

  Polskie Orły - Czarnowodzkie Sokoły 1:1

  The Masters of Football - FC Patrioci 2:3

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce - FC Patrioci (9pkt, 10:5, +5)

  2 miejsce - Polskie Orły (4pkt, 8:6, +2)

  3 miejsce - Czarnowodzkie Sokoły (4pkt, 4:5, -1)

  4 miejsce - The Masters of Football (0pkt, 4:11, -7)

  Nagrody indywidualne:

  Najlepszy zawodnik - Mikołaj Janikowski

  Najlepszy strzelec - Szymon Klemann

  Najlepsza bramkarz - Bartosz Frankowski

  Najlepszy obrońca - Aleksander Szynwelski

  Zawodnicy fair -play - Jakub Czapiewski, Łukasz Żygowski, Mateusz Homa

  Składy drużyn:

  • Polskie Orły:

  Mikołaj Janikowski, Mateusz Homa, Leszek Backhaus, Konrad Jasiński, Jakub Cybula, Wojciech Tomaszewski, Jakub Borzeszkowski, Dawid Schramka

   

  • The Masters of Football:

  Jakub Baczyński, Aleksander Szynwelski, Jan Kropidłowski, Maksymilian Andres, Bartosz Frankowski

   

  • Czarnowodzkie Sokoły:

  Jakub Czapiewski, Oliwer Pestka, Łukasz Żygowski, Eryk Kromer, Szymon Angel, Kamil Pluskota

   

  • FC Patrioci:

  Bartosz Sztormowski, Hubert Talaśka, Krzysztof Głowacki, Szymon Klemann

  Klasy 7 SP i 2-3 Gimnazjum

  Wyniki spotkań:

  Orły Oskarka - Niepodległa Polska 1:1

  Husaria - Niepodległa Polska 0:5

  Orły Oskarka - Husaria 5:2

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce - Niepodległa Polska (4pkt, 6:1, +5)

  2 miejsce - Orły Oskarka (4pkt, 6:3, +3)

  3 miejsce - Husaria (0pkt, 2:10, -8)

  Nagrody indywidualne:

  Najlepszy zawodnik - Leon Sowiński

  Najlepszy strzelec - Oskar Cieśliński

  Najlepsza bramkarz - Tomasz Kędzierski

  Najlepszy obrońca - Łukasz Talaśka

  Zawodnicy fair -play - Stanisław Sowiński, Jan Szwoch, Leszek Freitag, Kacper Skiba

  Składy drużyn:

  • Orły Oskarka:

  Leon Sowiński, Jakub Miszewski, Jakub Beling, Oskar Cieśliński, Maciej Narloch, Kacper Skiba, Grzegorz Kurszewski

  • Husaria

  Mateusz Tasiemski, Mikołaj Fabiś, Leszek Freitag, Kacper Bujak, Jan Szwoch

  • Niepodległa Polska:

  Tobiasz Dorau, Stanisław Sowiński, Jakub Gliniecki, Tomasz Kędzierski, Łukasz Talaśka, Bartosz Tilsen

  Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w realizacji zawodów.

  W tym rok pomogli nam:

  - Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie

  - Urząd Miasta Czarna Woda

  - Świetlica Miejska Kulturalnia

  - STEICO

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Old Boys Wda Czarna Woda

  - p. Joanna i Michał Jasińscy

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Bartłomiej Tuszkowski

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NIEPODLEGŁOŚCIOWE TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

 • Żywa lekcja historii - Rycerze i ich zwyczaje

  06.11.2017

  Żywa lekcja historii - Rycerze i ich zwyczaje - Obrazek 1W poniedziałek 6 listopada 2017r. na sali gimnastycznej uczniowie  naszej szkoły mieli okazję przenieść się w czasie i znaleźli się w epoce średniowiecza. A to wszystko za sprawą Bractwa Rycerskiego KERIN z Subkowa - miłośników średniowiecza. Podczas godzinnej prelekcji miłośnicy historii obejrzeli pokaz walki rycerskiej z użyciem groźnej broni średniowiecznej (mieczy, toporów, kiścieni), pasowanie na rycerza i ślubowanie damie serca. Prowadzący wraz ze swymi towarzyszami(naszymi uczniami) w przystępny i humorystyczny sposób przybliżył zebranym realia epoki. Występ udowodnił, że historia nie musi być nudna, wystarczy ją przekazać w interesujący sposób. Mam nadzieję, że ta nietypowa lekcja historii, podczas, której zgromadzeni uczniowie mogli ubrać zbroję, spróbować walki i uczestniczyć w zwyczajach rycerskich, rozbudziła wyobraźnię naszej młodzieży i zachęciła do zgłębiania wiedzy.

   Opracowała: Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żywa lekcja historii - Rycerze i ich zwyczaje.

 • Program ,,UMIEM PŁYWAĆ''

  02.11.2017

  Program ,,UMIEM PŁYWAĆ'' - Obrazek 1Gmina Czarna Woda realizuje w naszej szkole program ,, Umiem pływać''. Kolejna edycja programu jest skierowana dla uczniów klas 3. szkoły podstawowej ( rocznik 2009). Liczba uczestników to aż 60. dzieci, które w dwóch grupach, w poniedziałek i w czwartek, wyjeżdżają autokarem pod opieką nauczycieli do AQUAPARKU  w Chojnicach. Zajęcia z dziećmi na basenie prowadzą doświadczeni instruktorzy WOPR. Po wysokiej frekwencji i widocznym zadowoleniu u dzieci i u rodziców wnioskujemy, że program jest dardzo potrzebny i jest również atrakcją od codzienności szkolnej.  BARDZO DZIĘKUJEMY

 • DEN

  DEN - Obrazek 1          Dnia 12 października 2017r. w Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Nie każdy wie, że Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od tego czasu po raz pierwszy stworzyło polską terminologię naukową takich dziedzin jak fizyka, matematyka, chemia, logika, gramatyka, wprowadzenie elementów wychowania fizycznego oraz  historię Polski .

             Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Barbara Kropidłowska-skarbnik naszej gminy, ksiądz wikary Sebastian Kowalski oraz  Przewodnicząca Rady Szkoły Pani Monika Gaszkowska, którzy złożyli serdecznie życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Także Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli w imieniu wszystkich uczniów życzenia pracownikom naszej szkoły.

             Pan Dyrektor Józef Milewski dołączył się również do życzeń, a następnie wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji. Nagrody otrzymali: Janina Hallman, Barbara Bianek, Alicja Kuchta, Jolanta Januszewska, Grażyna Leper - Utczińska  Monika Rudnik, Paweł Rybacki, Justyna Schmidt i Sylwia Polakowska. Gratulacje!!!!

   

      Uczniowie  z klas V a SP i VII a SP pod kierownictwem p. Larysy Mleczko, p. Danuty Zielińskiej i I. Pruszak przygotowali krótkie przedstawienie z tej okazji.

   

         Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach nauczycieli, który był widoczny tego dnia nie będzie znikał, a dobry humor  będzie towarzyszył wszystkim do kolejnego Dnia Edukacji Narodowej.

  Opracowała: Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN.

 • Sparing z Łęgiem

  Sparing z Łęgiem - Obrazek 1We wtorek 10 października na sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano mecz towarzyski piłki nożnej, w którym uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z kolegami z gimnazjum z Łęga. Rozegrano trzy 20-minutowe tercje, po których więcej satysfakcji mogli odczuwać gospodarze, którzy zdobyli 10 bramek tracąc 5. Wynik był tego popołudnia sprawą drugorzędną, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Dziękujemy gimnazjalistom z Łęga oraz ich opiekunce p. Kamili Janikowskiej za chęć przyjazdu i aktywnego spędzenia czasu wolnego.

  Skład czarnowodzian:

  • Miszewski Jakub, Kiedrowski Kacper, Sowiński Leon, Cieśliński Oskar - klasa 7 SP
  • Fabiś Mikołaj, Sojka Benedykt, Narloch Jakub, Bujak Kacper - klasa 2 gimnazjum
  • Sowiński Stanisław, Kędzierski Tomasz - klasa 3 gimnazjum

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sparing z Łęgiem.

 • Spotkanie literacko – muzyczne

  Spotkanie literacko – muzyczne - Obrazek 121 września 2017 r. w „Kulturalni” uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się
  z niezwykłym artystą i wybitnym muzykiem Olegiem Dowgalem, który zaprezentował swój talent, a zaproszony został przez goszczącego u nas Romana Pankiewicza. Artysta grał na instrumencie o niespotykanej nazwie „fletnia Pana”. Dźwięki wydobywające się z fletni wprawiały niektórych w stan relaksu i błogości. Poza prezentacją utworów, pojawił się również konkurs „Jaka to melodia”, w którym uczniowie musieli odgadywać zagrane przez gościa utwory.
  Ciekawą okazała się również legenda o „fletni Pana”, która mnie osobiście zaciekawiła
   i przybliżyła mi historię instrumentu. Według mnie, występ prowadzących bardzo się wszystkim podobał i był na najwyższym poziomie.

  Opracowanie Kasjan Szulc

 • UDANY WYSTĘP W SKÓRCZU

  UDANY WYSTĘP W SKÓRCZU - Obrazek 15 października (czwartek) rozegrano w Skórczu Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Podobnie jak miało to miejsce w Mistrzostwach Rejonu, rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). W rywalizacji szkół podstawowych punkty były liczone jako suma punktów dwóch kategorii wiekowych (rocznik 2007 i młodsi oraz 2005 i młodsi). W gimnazjum obowiązywała kategoria wiekowa 2002-2004 (gimnazjum + klasa 7). Poza klasyfikacją drużynową prowadzono również klasyfikację indywidualną. Osoby zajmujące pierwsze 3 miejsca w każdym biegu uzyskiwały awans do Finału Wojewódzkiego. Występ naszych reprezentantów zaliczyć możemy do bardzo udanych. Na szczególne słowa uznania zasłużyli Dorau Antonina oraz Janikowski Mikołaj, którzy w swoich biegach zajmowali miejsca w pierwszej piątce!!!

   

  Składy:

  • rocz. 2007 i młodsi

  dziewczęta:

  - Dorau Antonina - 5 miejsce na 56

   

  chłopcy:

  - Połom Damian - 20 na 54 startujących

  - Szynwelski Aleksander - 21 na 54 startujących

  - Homa Mateusz -  32 na 54 startujących

  - Giermaniuk Witold - 33 na 54 startujących

  - Jasiński Konrad - 43 na 54 startujących

   

  • rocz. 2005 i młodsi

  chłopcy:

  - Janikowski Mikołaj - 4 miejsce na 55 startujących

  - Sowiński Leon - 9 miejsce na 55 startujących

  - Talaśka Hubert - 13  miejsce na 55 startujących

  - Czapiewski Jakub - 49 miejsce na 55 startujących

  - Tomaszewski Jerzy - 50 miejsce na 55 startujących

   

  • rocz. 2002-2004

  chłopcy:

  - Sowiński Stanisław -  27 miejsce na  54 startujących

  - Czapiewski Kacper - 34  miejsce na  54 startujących

  - Beling Jakub -  36 miejsce na  54 startujących

  - Cieśliński Oskar -  42 miejsce na  54 startujących

  - Dorau Tobiasz - 46  miejsce na  54 startujących

   

  Wszystkim zawodnikom raz jeszcze serdecznie dziękuję za chęć reprezentowania naszej szkoły, gminy, w zawodach  życząc jednocześnie kolejnych sportowych sukcesów w niedalekiej przyszłości.

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UDANY WYSTĘP W SKÓRCZU.

 • Ekonomia społeczna w naszej szkole

              Dnia 4 października 2017 r. nasza młodzież (klasy 7a SP,kl.7 b SP, kl.2 a Gim. i kl.3a Gim.) wzięła dzisiaj udział w zajęciach dotyczących ekonomii społecznej. Uczniowie dowiedzieli się czym jest przedsiębiorstwo społeczne i co je odróżnia od zwykłego przedsiębiorstwa. Zajęcia poprowadziła pani Marta Drewczyńska, która  na co dzień działa w Stowarzyszeniu „Nasz Łąg- nasza wieś”.

  Podczas zajęć przedstawiona została charakterystyka organizacji pozarządowych oraz cele ich działania. Młodzież zaznajomiła się z pracą organizacji, które swoimi działaniami obejmują lokalne tereny, a także z ofertą skierowaną bezpośrednio do nich. Uczniowie wypracowali również swoje pomysły na inicjatywy lokalne. Pomysły były przeróżne – począwszy od zorganizowania turnieju piłki nożnej dla uczniów szkoły poprzez zainicjowanie wieczorku tanecznego dla osób starszych, aż po zbudowanie schroniska dla zwierząt. Kreatywność młodzieży nie zna granic. Głównym celem było m.in. zwiększenie współpracy pomiędzy organizacjami młodzieżowymi i placówkami oświaty.

  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2015-2018”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - Oś priorytetowa 06. Integracja - Działanie 06.03. Ekonomia społeczna - Poddziałanie 06.03.03. Koordynacja rozwoju sektora ekonomii społecznej.

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • MISTRZOSTWA REJONU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - Obrazek 1W poniedziałek 2 października rozegrano w Kaliskach Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 2005 i młodsi oraz 2002 - 2004 (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). Do zawodów zgłosiliśmy reprezentacje chłopców ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nasi młodzi lekkoatleci w gronie 4 zespołów uplasowali się na 3 miejscu. Ich występ stanowi dobry prognostyk na przyszłe lata, gdyż w gronie 10 zawodników aż 6 to uczniowie klas czwartych. Natomiast występ naszych gimnazjalistów uznać należy za najlepszy od wielu, wielu lat. W gronie 3 zespołów zajęli 1 miejsce, nie dając żadnych szans kolegom z Osiecznej oraz Kalisk (przewaga nad drugim zespołem wyniosła ponad 70 sekund!!!). Na słowa pochwały zasłużył każdy z osobna jak również wszyscy razem jako zespół, który pomimo przewagi walczył o każdą urwaną sekundę do ostatniej zmiany. Dzięki takiej właśnie postawie nasi gimnazjaliści wywalczyli prawo reprezentowania rejonu na Mistrzostwach Powiatu.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  – chłopcy (2005 i młodsi): Backhaus Leszek, Homa Mateusz, , Janikowski Mikołaj, Jasiński Konrad, Netkowski Franciszek, Tomaszewski Wojciech, Tomaszewski Jerzy, Szynwelski Aleksander, Czapiewski Jakub, Żygowski Łukasz, Talaśka Hubert, Sowiński  Leon

  – chłopcy (2002-2004): Beling Jakub, Cieśliński Oskar, Czapiewski Kacper, Dorau Tobiasz, Hejnowski Mikołaj, Sowiński Stanisław, Sarnowski Kacper, Bujak Kacper, Fabiś Mikołaj, Mróz Kornel

  BRAWO!!!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MISTRZOSTWA REJONU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć