Nawigacja

 • ZAPROSZENIE

  Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  EMERYTOWANYCH PRACOWNIKÓW SZKOŁY

  NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 12.10.2017 O GODZ. 16

  W DWORKU TUCHOLSKIM W ZBLEWIE

   

  Wyjazd autokarem o godz. 15:30

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 02.10.2017r.

 • Fundacji Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio”

  PODARUJ szczoteczkę do zębów

  dzieciom z Afryki.

  Zbieramy szczoteczki na długich przerwach w Sali 12.

   

  Zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio” działającej przy Uniwersytecie Medycyny w Poznaniu.

   

  Organizatorzy zbiórki w naszej szkole:

  Uczniowie klasy VIIa

  Opiekun: Danuta Zielińska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szczoteczka.

 • MISTRZOWIE POLSKI W STRZELANIU Z ŁUKU

  MISTRZOWIE POLSKI W STRZELANIU Z ŁUKU - Obrazek 1Nową chlubą naszej szkoły są nasi dwaj uczniowie, Mikołaj Fabiś z klasy 2a gimnazjum i Jakub Beling
  z klasy 7a szkoły podstawowej, którzy we wrześniu 2017 r. zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski
  w strzelaniu z łuku bloczkowego. W czasie zawodów Kuba i Mikołaj „ wystrzelali’’ aż 150. osobową konkurencję. Osiągnięcie tak wielkiego sukcesu stało się możliwe dzięki długim
  i wszechstronnym treningom, głównie pod okiem swoich ojców, którzy również pasjonują się strzelectwem. Dzięki temu sukcesowi, Jakub i Mikołaj w czerwcu przyszłego roku wyjadą na Mistrzostwa Europy w Strzelectwie do Niemiec.

  Cieszymy się z tych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Strzelanie.

 • Podziękowania - Obrazek 1W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły chciałbym serdecznie podziękować firmie STEICO za pomoc w zakupie sprzętu sportowego dla naszej placówki. Kolejny raz możemy liczyć na wsparcie największego pracodawcy naszej gminy w wymianie starego, zużytego sprzętu na nowy co z pewnością wpływa na atrakcyjność zajęć i wysoką frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego.

  Zakupione zostały:

   

  DZIĘKUJEMY!!!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podziękowania.

 • Policjanci wśród pierwszaków

  Policjanci wśród pierwszaków - Obrazek 1W dniu 18 września 2017r. uczniowie klas I szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez st. asp. Adama Kowalczyka - dzielnicowego Gminy Czarna Woda i mł. asp. Karolinę Przybyłowicz – dzielnicową w Starogardzie Gdańskim. Tematyka zajęć dotyczyła  bezpieczeństwa na drodze, numerów alarmowych, zachowania się podczas spotkania z nieznajomymi oraz z psami. Dzieci otrzymały odblaski do zawieszenia na plecaki.

  Opracowała: Janina Hallman

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Policjanci wśród pierwszaków.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  SPRZĄTANIE ŚWIATA - Obrazek 115.09.2017r(piątek) jak co roku wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie świata- Polska. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Głównym przesłaniem akcji jest : zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, zaktywizowanie Polaków do działań na rzecz ochrony środowiska,  promowanie obowiązujących  od 1 lipca 2017 roku standardów selektywnej zbiórki.

  Jak co roku zbieraliśmy papiery, puszki, butelki i inne śmieci.

  Urzędowi Miasta  Czarna Wody  składamy podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek oraz MPGKiM za wywóz śmieci.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już dzisiaj zapraszamy za rok!!!

  Opracowała: Barbara Bianek

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPRZĄTANIE ŚWIATA.

 • PODZIĘKOWANIE ZA POMOC

  PODZIĘKOWANIE ZA POMOC - Obrazek 1"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje" Jan Paweł II

  W imieniu własnym, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej placówki chciałbym serdecznie podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym, które pomogły w zakupie nagród rzeczowych na zawody sportowe, które w roku szkolnym 2017/2018 organizowane będą przez nauczycieli wychowania fizycznego.

   

  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Old boys Wda Czarna Woda

  - p. Joanna i Michał Jasińscy

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Bartłomiej Tuszkowski

   

  DZIĘKUJEMY!!!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PODZIĘKOWANIE ZA POMOC.

 • NOWY SPRZĘT SPORTOWY W SZKOLE

  NOWY SPRZĘT SPORTOWY W SZKOLE - Obrazek 1Na początku roku szkolnego 2017/2018 ze środków własnych zakupiliśmy sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych zarówno dla małych jak i tych większych.                                                                                       

   

  Zakupione zostały:

  1. piłka ręczna meteor mini 0 - 10 sztuk

  2. piłka ręczna meteor junior 1 - 5 sztuk

  3. piłka ręczna meteor 2 - 3 sztuki

  4. piłka siatkowa spokey cumulus II roz.5 - 4 sztuki

  5. lotka do badmintona - 24 sztuki

  6. bramka do unihokeja 60x90 - 2 sztuki

  7. siatka na piłki select - 2 sztuki

  8. lód sztuczny 400ml - 3sztuki

  9. hula hop gerro 90cm - 25 sztuk

  10. deskorolka SMJ spine - 4sztuki

  11. worek na buty givova - 10 sztuk (przeznaczone na nagrody w szkolnych zawodach)

   

  Zakup nowego sprzętu możliwy był dzięki przychylności Dyrekcji naszej placówki, której w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz samych uczniów serdecznie dziękuję za przekazanie odpowiednich środków finansowych na sprzęt.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NOWY SPRZĘT SPORTOWY W SZKOLE.

 • Wymiana Polsko – Łotewska. Cesis, Łotwa 2017. - Obrazek 1Erasmus+

  24.08.2017r. o godzinie 4:00 wyruszyliśmy w przygodę naszego życia. Na miejsce dotarliśmy ok. godziny 20:00. Przywitaliśmy się z Łotyszami. Byliśmy bardzo zmęczeni podróżą, więc zaraz po kolacji udaliśmy się do łóżek. Kolejnego dnia poznaliśmy naszych kolegów i zostaliśmy wprowadzeni do projektu. Codziennie uczyliśmy się nowych rzeczy. Poznawaliśmy różne metody ewaluacji, graliśmy w gry i zacieśnialiśmy nasze więzi z grupą z Łotwy. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku. Musieliśmy więc używać go na co dzień. Dzięki temu wszyscy poprawili swoje umiejętności komunikowania się w tym języku.

  W trakcie trwania projektu przygotowaliśmy prezentacje na temat naszych krajów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i posmakowaliśmy smacznych, tradycyjnych łotewskich potraw. Nauczyliśmy Łotyszy tańczyć kilku układów tanecznych. Jednym z nich była belgijka.

  Przed ostatniego dnia na ulicach Cesis wykonaliśmy flashmod. Niestety nie mieliśmy zbyt dużej publiki. Mimo to świetnie się bawiliśmy. Dość często mieliśmy czas wolny, który wykorzystywaliśmy na zakupy i spacery po mieście. Naszym ulubionym miejscem do przesiadywania był plac zabaw w centrum.

  W niedziele razem z opiekunami i grupą z Łotwy zwiedziliśmy ruiny średniowiecznego zamku oraz muzeum, które było do nich przyłączone.

  Przedstawiliśmy również prezentacje na temat sportu i zdrowego odżywiania. Opowiedzieliśmy o naszych doświadczeniach związanych z tymi tematami.

  Jedną z rzeczy, która podobała nam się najbardziej była sauna. Wszyscy chętnie do niej chodzili, a potem wskakiwali do chłodnego, małego jeziorka, które znajdowało się koło naszego domku.

  Ta wymiana była dla nas niesamowitym przeżyciem. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i poznaliśmy nowych ludzi, z którymi z całą pewnością będziemy utrzymywali kontakt. Mamy nadzieję, że weźmiemy udział w większej ilości takich projektów!!!

  Uczniowie klasy III gimnazjum

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wymiana Polsko – Łotewska.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 14 września 2017  roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Pierwsze powakacyjne spotkanie poprzedziła o godzinie 8.00 Msza święta w kościele parafialnym, a  o godzinie 9.00 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, na której odbyła się uroczystość.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji obecni byli również rodzice, dziadkowie, opiekunowie oraz przybyli goście: Burmistrz Miasta Czarnej Wody Pan Arkadiusz Gliniecki oraz przedstawiciel Rady Szkoły Pani Monika Gaszkowska, ksiądz wikary Sebastian Kowalski. Uroczystość prowadziła wicedyrektor szkoły Pani Ewa Łangowska, która powitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła przydział wychowawstw na nowy rok szkolny.

  Podczas apelu wszyscy zebrani wysłuchali najpierw przemówienia Pana burmistrza Arkadiusza Glinieckiego, a później głos zabrał  dyrektor szkoły Pan Józef Milewski. Dyrektor Szkoły zapoznał z organizacją nowego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie przywitał uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. Przybliżył historię wybuchu II wojny światowej, podkreślając ważność tego wydarzenia. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzył owocnej pracy oraz wielu sukcesów.

  Krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III SP pod kierunkiem p. Janiny Hallman, Grażyna Leper-Utczińskiej i Justyny Schmidt pożegnał beztroskie wakacje i powitał nowy rok szkolny

  Po uroczystości uczniowie wszystkich klas spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

  Wszystkich Was, kochani, raz jeszcze witamy w naszej placówce, w nowym roku szkolnym. Korzystając ze sposobności, życzymy Wam samych pozytywnych wrażeń, zadowolenia oraz uśmiechu.

  Dyrekcja szkoły i Wasi nauczyciele

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

 • Zaproszenie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Zaproszenie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018, które odbędzie się w dniu 4 września br.

   8:00 - Msza Św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie

  9:00 - Uroczystość na sali gimnastycznej

  9:30 - Spotkania  z wychowawcami.

 • Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

  Dla wszystkich uczniów są bezpłatne podręczniki sfinansowane przez MEN,które będą wydawane na początku września 2017 r.

  Wyprawka dla uczniów klas I

  Religia

 • ŻYCZENIA NA WAKACJE

  ŻYCZENIA NA WAKACJE - Obrazek 1

  Życzymy Wam wspaniałych a jednocześnie bezpiecznych wakacji. Pamiętajcie, że wiedzę znajdujemy nie tylko w książkach, ale również dokoła siebie, dlatego też bądźcie uważnymi obserwatorami.

  Czekamy na Was, wypoczętych i uśmiechniętych, we wrześniu.

  Do zobaczenia!
  Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - Obrazek 1W piątek 23 czerwca 2017 r. odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania Hymnu Państwowego. Wicedyrektor szkoły Pani Ewa Łangowska powitała młodzież, nauczycieli, rodziców oraz przybyłych gości, a wśród nich:

  • Przewodniczącego Rady Miejskiej Czarnej Wody pana Sebastiana Schmidta,
  • Burmistrza Gminy Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego
  • Dyrektora firmy STEICO pana Sebastiana Fabisia
  • przewodniczącą Rady Szkoły paną Monikę Gaszkowską
  • Proboszcza księdza Romana Bruskiego
  • wikariusza ks. Sebastiana Kowalskiego
  • dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie pana Józefa Milewskiego.

  Na wstępie głos zabrał  dyrektor  Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie pan Józef Milewski, który podsumował miniony rok szkolny w krótkim przemówieniu, dziękując nauczycielom za całoroczną współpracę, trud i zaangażowanie włożone w kształcenie i wychowanie uczniów naszej szkoły. Słowa podziękowania trafiły również do pracowników obsługi, młodzieży i ich bliskich. Pan Dyrektor podziękował zaangażowanym w życie szkoły, za współpracę w mijającym roku szkolnym :Organowi Prowadzącemu naszą szkołę - Panu Burmistrzowi A.Glinieckiemu, P.Dyrektorowi Firmy "Steico" Sebastianowi Fabisiowi, p. Bogdanowi Łangowskiemu, p.Piotrowi Kromer ,p. Adamowi Prybie i wiele innym sponsorom. Na koniec wystąpienia Pan Dyrektor życzył wszystkim zgromadzonym pogodnych, ciepłych i rodzinnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji, którzy w pełnym humoru przedstawieniu żegnali się z nauczycielami, kolegami oraz szkołą, w której spędzili dziewięć lat swojego życia. Oczywiście nie obyło się bez łez wzruszenia.

  Słowa podziękowania skierował do wszystkich także Burmistrz Arkadiusz Gliniecki, następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Szkoły p. Monika Gaszkowska.

  W dalszej części apelu swoje artystyczne talenty zaprezentowała klasa 3 Gim  pod kierunkiem wychowawcy p.Pawła Rybackiego.

  Uczniowie klasy II a Gim pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanek z klas IIII a Gim słodkim upominkiem.

  Po części artystycznej p. dyrektor J. Milewski wręczył prymusom statuetki PRYMUSA. W tym roku otrzymali następujący uczniowie w szkole podstawowej:

  • Martyna Sobczak kl.IV a SP
  • Bartosz Sztormowski kl.V a SP
  • Antonina Mleczko kl.VI b SP

  W gimnazjum:

  • Agnieszka Nakielska kl.I a Gim
  • Oliwia Sztormowska kl.II a Gim
  • Miłosz Chełmowski kl.III a Gim

  Już od kilku lat firma STEICO funduje najwybitniejszym uczniom cenne nagrody. Nagrody wręczał pan Sebastian Fabiś- dyrektor firmy Steico. Otrzymali je uczniowie:

  • Lena Schmidt kl.III a SP
  • Jakub Baczyński kl.III b SP
  • Marta Łonckakl.VI a SP
  • Wiktoria Czerwionka kl.VI b SP
  • Dawid Czepliński kl.III a Gim
  • Cezary Stępniewski kl.III a Gim

  Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali z rąk p dyrektora szkoły Józefa Milewskiego świadectwa z wyróżnieniem , nagrody książkowe, listy gratulacyjne ,a ich rodzice listy pochwalne .Po rozdaniu świadectw i wręczeniu wszystkich nagród uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoim wychowawcami.

  Koniec roku szkolnego to gorący czas szczególnie dla absolwentów, którzy tego dnia po otrzymaniu świadectwa i dopełnieniu formalności zanoszą dokumenty do szkół ponadgimnazjalnych.

  Absolwenci naszej szkoły klasa III a Gim - wychowawca pan Paweł Rybacki

  1.Burczyk Żaneta;

  2.Cejer Maria;

  3.Chełmowski Miłosz;

  4.Czepliński Dawid;

  5.Gołąbek Emilia

  6.Gołuńska Klaudia

  7.Gołuńska Patrycja

  8.Jażdżewski Maksymilian

  9.Kortas Paweł

  10.Kurszewski Rafał

  11.Misterski Miłosz

  12.Mokwa Miłosz

  13.Ossowski Patryk

  14.Piekarska Barbara

  15.Polakowski Mateusz

  16.Sarnowska Wanesa

  17.Segda Nikola

  18.Sielska Sonia

  19.Stępniewski Cezary

  20.Szmagliński Mariusz

  21.Sztormowska Daria

  22.Szum Sebastian

  23.Tecław Julia

  24.Tilsen Jagoda

  25.Wieczerzycki Maciej

  26.Winiarski Mateusz

  27.Żygowska Karolina

   

  Opracowanie: Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

 • Nagrody za rok szkolny 2016/2017

              Nagrody za rok szkolny 2016/2017 - Obrazek 1  Dnia 22 czerwca 2017r. w czwartek  odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej, na którym zostały wręczone nagrody i dyplomy za osiągnięcia zdobyte w  mijającym  roku szkolnym 2016/2017. 

  Konkursy i nagrody

  • Konkurs ekologiczny „Zbieranie baterii”(opiekun: Ewa Łangowska)
  • Wyróżnienia za pracę w Samorządzie Uczniowskim (opiekun SU: Monika Rudnik)
  • Konkursy matematyczne (opiekun: Marek Pruszak)
  • Konkurs wiedzy ekonomicznej dla kl.VI SP (opiekunowie: Sylwia Polakowska i Ewa Ciesielska)
  • Konkurs „Ekonomia na co dzień” dla kl. I a Gim(opiekunowie: Sylwia Polakowska i Ewa Ciesielska)
  • Szkolny konkurs z j. angielskiego (opiekunowie: Danuta Zielińska, Jolanta Januszewska i Paulina Baran)
  • Konkurs czytelniczy dla kl. V a SP „Czy znasz te lektury?”(opiekun Alicja Kuchta)
  • Konkurs czytelniczy dla kl. IIISP „Życie i twórczość Jany Brzechwy”(opiekun Alicja Kuchta)
  • Nagrody za udział w naszym chórze szkolnym(opiekun: Izabella Pruszak)
  • Ponadto zostały wręczone uczniom nagrodyza osiągnięcia sportowe (opiekunowie: Justyna Schmidt, Anna Kędzierska i Paweł Rybacki ).

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!!

   Opracowała: Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nagrody za rok szkolny 2016/2017.

 • Konkurs „Zbieranie baterii”

  W naszej szkole jak corocznie odbywały się konkursy dotyczące surowców wtórnych. Odbył się konkurs „Zbieramy baterie”, w którym uczestniczyła większość klas. W całej szkole zebrano ok.360 kg. Konkurs trwał od września do czerwca 2017. Uczniowie prawie codziennie przynosili baterie.  Odbiorem surowca zajmuje się firma REBA.
  Lista nagrodzonych uczniów(uczniowie ci zebrali najwięcej)

  1. Maciej Narloch kl.VI b SP 78 kg
  2. Samanta Gaszkowska kl.II a SP-51 kg
  3. Rafał Kurszewski kl.III a Gim-36,1 kg

  Mateusz Polakowski kl.III a Gim-36 kg

  1. Zuzanna Cieślak kl.III a SP-24 kg
  2. Aleksandra Wegner kl.II a Gim- 18,9 kg
  3. Wiktoria Pietruszka kl.II a Gim -18,2kg
  4. Lena Schmidt kl.III a SP-17,9kg
  5. Martyna Żmudziejewska kl.III a SP-17,6 kg
  6. Fabian Backhaus kl.II b SP-11,9 kg
  7. Bartosz Lewicki kl.I a SP-7,2 kg
  8. Zofia Łangowska kl.III a SP-6,1 kg
  9. Antonina Milewska kl.II a SP-5,5 kg
  10. Weronika Noga kl.II a Gim-5,2 kg
  11. Lena Ciesielska kl.II aSP-5 kg
  12. Stanisław Cybulski kl.II c SP-4,9 kg
  13. Kornelia Łangowska kl.VI bSP-4,2 kg
  14. Łukasz Polakowski kl.I a SP-3,1 kg
  15. Tamara Szturmowska kl.III a SP-3,0 kg
  16. Łukasz Narloch kl.II a Gim- 2,8 kg
  17. Krystian Miloch kl.I a Gim -2,2 kg

  Uczniowie w/w otrzymują na koniec roku szkolnego nagrody ufundowane z Urzędu Miejskiego. Poprzez duże zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów w zakresie selektywnej zbiórki baterii, udało się poprawić stan środowiska naturalnego. 

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • Gimnazjada Ekologiczna

  26.06.2017

  Gimnazjada Ekologiczna - Obrazek 1Dnia 17  czerwca 2017r  w Wirtach odbyła się XIV Powiatowa Gimnazjada Ekologiczna. Do rywalizacji w tym roku przystąpiło osiem szkół( ZSP Zblewo ,ZSP Czarna Woda, ZSP Borzechowo, ZSP Kaliska, ZSP Osieczna, ZSP Bytonia, ZSP Kleszczewo i ZKiW Pińczyn) Pytania były bardzo trudne lecz pomimo to młodzież poradziła sobie z nimi znakomicie. Uczestnicy zmagali się m. in. z pytaniami o Parku Narodowym Bory Tucholskie, gadach, płazach, rozpoznawaniem gatunków drzew, zwierząt po głosach i tropach oraz ogólnej wiedzy na temat otaczającej nas przyrody. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w  składzie: Oliwia Sztormowska, Nikola Selonke, Agnieszka Nakielska i Bartosz Tilsen. Zajęliśmy  drugie miejsce. Gratulacje !!!
  Na koniec, jak co roku każda drużyna otrzymała statuetki wykonane przez miejscowego rzeźbiarza, oraz drobne upominki i symboliczne drzewko do posadzenia.

  Opracowała Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gimnazjada Ekologiczna.

 • "Żywa lekcja przyrody"

  "Żywa lekcja przyrody" - Obrazek 1W ramach projektu "Dobra Edukacja" napisanego przez Gminę Czarna Woda i realizowanego w naszej szkole, dofinansowanego z EFS, 220 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie, w dniach 10-21 czerwca, wzięło udział w autokarowych wycieczkach do Arboretum Wirty. W czasie wycieczek dzieci zwiedzały ogród i wzięły udział w warsztatach pod kierunkiem pana leśniczego Piotra Dorawy. Ogród Wirty, to najstarszy w Polsce Leśny Ogród Dendrologiczny, zał. już w 1875 r. Na powierzchni ponad 52 hektarów zwiedzający mogą obserwować, cieszyć się pięknem, ponad 800 gatunków i odmian drzew i krzewów. Do ciekawostek ogrodu z pewnością zaliczyć można drzewo z dwoma rodzajami liści; jedynego w Polsce Orzecha pośredniego "Wirty", będącego mieszanką orzecha włoskiego i czarnego. Największe wrażenie u wszystkich wywołała jednak najstarsza i największa w Polsce Jodła Grecka. Po zwiedzeniu ogrodu każda grupa brała udział w ognisku, które stanowiło idealne zakończenie niezwykle pozytywnego i ciekawego dnia.

   

  Serdeczne podziękowania składamy Nadleśnictwu Kaliska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Żywa lekcja przyrody".

 • WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW - SZKOŁA PODSTAWOWA

  WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW - SZKOŁA PODSTAWOWA - Obrazek 17 czerwca 2017 r. na sali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie rozegrano Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców z kl. 3-6 SP, w trakcie którego rozegrano 10 spotkań. Na słowa uznania zasługują wszyscy uczestnicy ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych futbolistów z klas trzecich. Na koniec zawodów doszło do uroczystego zakończenia, w trakcie którego nagrody i dyplomy wręczał p. dyrektor Józef Milewski.

  Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce: Różowe Kapelusiki Oskarka (10 pkt)
  • II miejsce: FC Betoniarze (8 pkt)
  • III miejsce: Jastrzębie (7 pkt)
  • IV miejsce: IVa (3 pkt)
  • V miejsce: FC Czarna Woda (0pkt)

  Nagrody indywidualne:

  • Najlepszy zawodnik: Kacper Sarnowski (FC Betoniarze)
  • Najlepszy strzelec: Oskar Cieśliński (Różowe Kapelusiki Oskarka)
  • Najlepszy bramkarz: Mikołaj Pęski (FC Betoniarze)
  • Najlepszy obrońca: Łukasz Żygowski (IVa)
  • Zawodnicy fair play: Oliwer Pestka (IVa), Mateusz Homa (Jastrzębie), Aleksander Szynwelski ( FC Czarna Woda)   

  Składy:

  Różowe Kapelusiki Oskarka: Kacper Skiba, Oskar Cieśliński, Maciej Narloch, Leon Sowiński, Jakub Miszewski, Michał Narloch

  FC Betoniarze: Kasjan Szulc, Mikołaj Pęski, Grzegorz Kurszewski, Kacper Sarnowski, Daniel Litwiński, Igor Piesik, Przemysław Kaczyński, Kacper Kiedrowski

  Jastrzębie: Leszek Backhaus, Jakub Cybula, Mateusz Homa, Konrad Jasiński, Mikołaj Janikowski, Wojciech Tomaszewski, Szymon Klemann

  IVa: Eryk Kromer, Jakub Czapiewski, Łukasz Żygowski, Oliwer Pestka, Szymon
  Angel, Bartosz Sztormowski

  FC Czarna Woda: Jan Kropidłowski, Aleksander Szynwelski, Jakub Baczyński, Bartosz Frankowski, Maksymilian Andres, Damian Połom

  Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego, którzy dziękują wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w realizacji zawodów.

  Pomogli nam:

  • Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie
  • Urząd Miasta Czarna Woda
  • p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda
  • Old boys "Wda" Czarna Woda
  • Seniorzy "Wda" Czarna Woda
  • STEICO
  • p. Agata Mroczkiewicz
  • uczniowie klasy 3a gimnazjum

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW - SZKOŁA PODSTAWOWA.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć