Nawigacja

 •             Dnia 4 października 2017 r. nasza młodzież (klasy 7a SP,kl.7 b SP, kl.2 a Gim. i kl.3a Gim.) wzięła dzisiaj udział w zajęciach dotyczących ekonomii społecznej. Uczniowie dowiedzieli się czym jest przedsiębiorstwo społeczne i co je odróżnia od zwykłego przedsiębiorstwa. Zajęcia poprowadziła pani Marta Drewczyńska, która  na co dzień działa w Stowarzyszeniu „Nasz Łąg- nasza wieś”.

  Podczas zajęć przedstawiona została charakterystyka organizacji pozarządowych oraz cele ich działania. Młodzież zaznajomiła się z pracą organizacji, które swoimi działaniami obejmują lokalne tereny, a także z ofertą skierowaną bezpośrednio do nich. Uczniowie wypracowali również swoje pomysły na inicjatywy lokalne. Pomysły były przeróżne – począwszy od zorganizowania turnieju piłki nożnej dla uczniów szkoły poprzez zainicjowanie wieczorku tanecznego dla osób starszych, aż po zbudowanie schroniska dla zwierząt. Kreatywność młodzieży nie zna granic. Głównym celem było m.in. zwiększenie współpracy pomiędzy organizacjami młodzieżowymi i placówkami oświaty.

  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2015-2018”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - Oś priorytetowa 06. Integracja - Działanie 06.03. Ekonomia społeczna - Poddziałanie 06.03.03. Koordynacja rozwoju sektora ekonomii społecznej.

  Opracowała: Ewa Łangowska

 • W poniedziałek 2 października rozegrano w Kaliskach Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 2005 i młodsi oraz 2002 - 2004 (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). Do zawodów zgłosiliśmy reprezentacje chłopców ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nasi młodzi lekkoatleci w gronie 4 zespołów uplasowali się na 3 miejscu. Ich występ stanowi dobry prognostyk na przyszłe lata, gdyż w gronie 10 zawodników aż 6 to uczniowie klas czwartych. Natomiast występ naszych gimnazjalistów uznać należy za najlepszy od wielu, wielu lat. W gronie 3 zespołów zajęli 1 miejsce, nie dając żadnych szans kolegom z Osiecznej oraz Kalisk (przewaga nad drugim zespołem wyniosła ponad 70 sekund!!!). Na słowa pochwały zasłużył każdy z osobna jak również wszyscy razem jako zespół, który pomimo przewagi walczył o każdą urwaną sekundę do ostatniej zmiany. Dzięki takiej właśnie postawie nasi gimnazjaliści wywalczyli prawo reprezentowania rejonu na Mistrzostwach Powiatu.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  – chłopcy (2005 i młodsi): Backhaus Leszek, Homa Mateusz, , Janikowski Mikołaj, Jasiński Konrad, Netkowski Franciszek, Tomaszewski Wojciech, Tomaszewski Jerzy, Szynwelski Aleksander, Czapiewski Jakub, Żygowski Łukasz, Talaśka Hubert, Sowiński  Leon

  – chłopcy (2002-2004): Beling Jakub, Cieśliński Oskar, Czapiewski Kacper, Dorau Tobiasz, Hejnowski Mikołaj, Sowiński Stanisław, Sarnowski Kacper, Bujak Kacper, Fabiś Mikołaj, Mróz Kornel

  BRAWO!!!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MISTRZOSTWA REJONU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

 • 30.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel.

 • MISTRZOSTWA REJONU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W czwartek 28 września rozegrano w Kaliskach Mistrzostwa Rejonu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). W rywalizacji szkół podstawowych punkty były liczone jako suma punktów dwóch kategorii wiekowych (rocznik 2007 i młodsi oraz 2005 i młodsi). W gimnazjum obowiązywała kategoria wiekowa 2002-2004 (gimnazjum + klasa 7). Ostatecznie awans do Mistrzostw Powiatu uzyskały drużyny chłopców ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum i indywidualnie Antonina Dorau z klasy 4 (w swoim biegu zajęła 2 miejsce). Na szczególną uwagę zasługuje wynik naszych gimnazjalistów, którzy w 16-osobowej stawce uplasowali się na 2,3,4,6 i 8 miejscu.

  Składy:

  • rocz. 2007 i młodsi

  - dziewczęta: Banach Beata, Dorau Antonina, Gołąbek Łucja, Janikowska Julia, Polok Natalia, Schmidt Lena

  - chłopcy: Backhaus Leszek, Homa Mateusz, Jasiński Konrad, Kropidłowski Jan, Połom Damian, Szynwelski Aleksander

  • rocz. 2005 i młodsi

  - dziewczęta: Giermaniuk Alicja, Łangowska Lidia, Mientka Karina, Pawłowska Martyna, Sarnowska Julia

  - chłopcy: Czapiewski Jakub, Janikowski Mikołaj, Sowiński Leon, Talaśka Hubert, Tomaszewski Jerzy, Żygowski Łukasz

  • rocz. 2002-2004

  - dziewczęta: Bohla Kaja, Kliczkowska Zuzanna, Majchrzak Kornelia, Nelke Paulina, Pufelska Aleksandra, Sztormowska Oliwia

  - chłopcy: Beling Jakub, Cieśliński Oskar, Czapiewski Kacper, Dorau Tobiasz, Hejnowski Mikołaj, Sowiński Stanisław

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i walkę na 100% swoich możliwości.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MISTRZOSTWA REJONU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

 • ZAPROSZENIE

  Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  EMERYTOWANYCH PRACOWNIKÓW SZKOŁY

  NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 12.10.2017 O GODZ. 16

  W DWORKU TUCHOLSKIM W ZBLEWIE

   

  Wyjazd autokarem o godz. 15:30

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 02.10.2017r.

 • PODARUJ szczoteczkę do zębów

  dzieciom z Afryki.

  Zbieramy szczoteczki na długich przerwach w Sali 12.

   

  Zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio” działającej przy Uniwersytecie Medycyny w Poznaniu.

   

  Organizatorzy zbiórki w naszej szkole:

  Uczniowie klasy VIIa

  Opiekun: Danuta Zielińska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szczoteczka.

 • MISTRZOWIE POLSKI W STRZELANIU Z ŁUKU

  Nową chlubą naszej szkoły są nasi dwaj uczniowie, Mikołaj Fabiś z klasy 2a gimnazjum i Jakub Beling
  z klasy 7a szkoły podstawowej, którzy we wrześniu 2017 r. zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski
  w strzelaniu z łuku bloczkowego. W czasie zawodów Kuba i Mikołaj „ wystrzelali’’ aż 150. osobową konkurencję. Osiągnięcie tak wielkiego sukcesu stało się możliwe dzięki długim
  i wszechstronnym treningom, głównie pod okiem swoich ojców, którzy również pasjonują się strzelectwem. Dzięki temu sukcesowi, Jakub i Mikołaj w czerwcu przyszłego roku wyjadą na Mistrzostwa Europy w Strzelectwie do Niemiec.

  Cieszymy się z tych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Strzelanie.

 • W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły chciałbym serdecznie podziękować firmie STEICO za pomoc w zakupie sprzętu sportowego dla naszej placówki. Kolejny raz możemy liczyć na wsparcie największego pracodawcy naszej gminy w wymianie starego, zużytego sprzętu na nowy co z pewnością wpływa na atrakcyjność zajęć i wysoką frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego.

  Zakupione zostały:

   

  DZIĘKUJEMY!!!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podziękowania.

 • Policjanci wśród pierwszaków

  W dniu 18 września 2017r. uczniowie klas I szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez st. asp. Adama Kowalczyka - dzielnicowego Gminy Czarna Woda i mł. asp. Karolinę Przybyłowicz – dzielnicową w Starogardzie Gdańskim. Tematyka zajęć dotyczyła  bezpieczeństwa na drodze, numerów alarmowych, zachowania się podczas spotkania z nieznajomymi oraz z psami. Dzieci otrzymały odblaski do zawieszenia na plecaki.

  Opracowała: Janina Hallman

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Policjanci wśród pierwszaków.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  15.09.2017r(piątek) jak co roku wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie świata- Polska. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Głównym przesłaniem akcji jest : zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, zaktywizowanie Polaków do działań na rzecz ochrony środowiska,  promowanie obowiązujących  od 1 lipca 2017 roku standardów selektywnej zbiórki.

  Jak co roku zbieraliśmy papiery, puszki, butelki i inne śmieci.

  Urzędowi Miasta  Czarna Wody  składamy podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek oraz MPGKiM za wywóz śmieci.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już dzisiaj zapraszamy za rok!!!

  Opracowała: Barbara Bianek

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPRZĄTANIE ŚWIATA.

 • PODZIĘKOWANIE ZA POMOC

  "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje" Jan Paweł II

  W imieniu własnym, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej placówki chciałbym serdecznie podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym, które pomogły w zakupie nagród rzeczowych na zawody sportowe, które w roku szkolnym 2017/2018 organizowane będą przez nauczycieli wychowania fizycznego.

   

  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Old boys Wda Czarna Woda

  - p. Joanna i Michał Jasińscy

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Bartłomiej Tuszkowski

   

  DZIĘKUJEMY!!!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PODZIĘKOWANIE ZA POMOC.

 • NOWY SPRZĘT SPORTOWY W SZKOLE

  Na początku roku szkolnego 2017/2018 ze środków własnych zakupiliśmy sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych zarówno dla małych jak i tych większych.                                                                                       

   

  Zakupione zostały:

  1. piłka ręczna meteor mini 0 - 10 sztuk

  2. piłka ręczna meteor junior 1 - 5 sztuk

  3. piłka ręczna meteor 2 - 3 sztuki

  4. piłka siatkowa spokey cumulus II roz.5 - 4 sztuki

  5. lotka do badmintona - 24 sztuki

  6. bramka do unihokeja 60x90 - 2 sztuki

  7. siatka na piłki select - 2 sztuki

  8. lód sztuczny 400ml - 3sztuki

  9. hula hop gerro 90cm - 25 sztuk

  10. deskorolka SMJ spine - 4sztuki

  11. worek na buty givova - 10 sztuk (przeznaczone na nagrody w szkolnych zawodach)

   

  Zakup nowego sprzętu możliwy był dzięki przychylności Dyrekcji naszej placówki, której w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz samych uczniów serdecznie dziękuję za przekazanie odpowiednich środków finansowych na sprzęt.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NOWY SPRZĘT SPORTOWY W SZKOLE.

 • Erasmus+

  24.08.2017r. o godzinie 4:00 wyruszyliśmy w przygodę naszego życia. Na miejsce dotarliśmy ok. godziny 20:00. Przywitaliśmy się z Łotyszami. Byliśmy bardzo zmęczeni podróżą, więc zaraz po kolacji udaliśmy się do łóżek. Kolejnego dnia poznaliśmy naszych kolegów i zostaliśmy wprowadzeni do projektu. Codziennie uczyliśmy się nowych rzeczy. Poznawaliśmy różne metody ewaluacji, graliśmy w gry i zacieśnialiśmy nasze więzi z grupą z Łotwy. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku. Musieliśmy więc używać go na co dzień. Dzięki temu wszyscy poprawili swoje umiejętności komunikowania się w tym języku.

  W trakcie trwania projektu przygotowaliśmy prezentacje na temat naszych krajów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i posmakowaliśmy smacznych, tradycyjnych łotewskich potraw. Nauczyliśmy Łotyszy tańczyć kilku układów tanecznych. Jednym z nich była belgijka.

  Przed ostatniego dnia na ulicach Cesis wykonaliśmy flashmod. Niestety nie mieliśmy zbyt dużej publiki. Mimo to świetnie się bawiliśmy. Dość często mieliśmy czas wolny, który wykorzystywaliśmy na zakupy i spacery po mieście. Naszym ulubionym miejscem do przesiadywania był plac zabaw w centrum.

  W niedziele razem z opiekunami i grupą z Łotwy zwiedziliśmy ruiny średniowiecznego zamku oraz muzeum, które było do nich przyłączone.

  Przedstawiliśmy również prezentacje na temat sportu i zdrowego odżywiania. Opowiedzieliśmy o naszych doświadczeniach związanych z tymi tematami.

  Jedną z rzeczy, która podobała nam się najbardziej była sauna. Wszyscy chętnie do niej chodzili, a potem wskakiwali do chłodnego, małego jeziorka, które znajdowało się koło naszego domku.

  Ta wymiana była dla nas niesamowitym przeżyciem. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i poznaliśmy nowych ludzi, z którymi z całą pewnością będziemy utrzymywali kontakt. Mamy nadzieję, że weźmiemy udział w większej ilości takich projektów!!!

  Uczniowie klasy III gimnazjum

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wymiana Polsko – Łotewska.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 września 2017  roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Pierwsze powakacyjne spotkanie poprzedziła o godzinie 8.00 Msza święta w kościele parafialnym, a  o godzinie 9.00 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, na której odbyła się uroczystość.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji obecni byli również rodzice, dziadkowie, opiekunowie oraz przybyli goście: Burmistrz Miasta Czarnej Wody Pan Arkadiusz Gliniecki oraz przedstawiciel Rady Szkoły Pani Monika Gaszkowska, ksiądz wikary Sebastian Kowalski. Uroczystość prowadziła wicedyrektor szkoły Pani Ewa Łangowska, która powitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła przydział wychowawstw na nowy rok szkolny.

  Podczas apelu wszyscy zebrani wysłuchali najpierw przemówienia Pana burmistrza Arkadiusza Glinieckiego, a później głos zabrał  dyrektor szkoły Pan Józef Milewski. Dyrektor Szkoły zapoznał z organizacją nowego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie przywitał uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. Przybliżył historię wybuchu II wojny światowej, podkreślając ważność tego wydarzenia. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzył owocnej pracy oraz wielu sukcesów.

  Krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III SP pod kierunkiem p. Janiny Hallman, Grażyna Leper-Utczińskiej i Justyny Schmidt pożegnał beztroskie wakacje i powitał nowy rok szkolny

  Po uroczystości uczniowie wszystkich klas spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

  Wszystkich Was, kochani, raz jeszcze witamy w naszej placówce, w nowym roku szkolnym. Korzystając ze sposobności, życzymy Wam samych pozytywnych wrażeń, zadowolenia oraz uśmiechu.

  Dyrekcja szkoły i Wasi nauczyciele

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

 • Zaproszenie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018, które odbędzie się w dniu 4 września br.

   8:00 - Msza Św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie

  9:00 - Uroczystość na sali gimnastycznej

  9:30 - Spotkania  z wychowawcami.

 • Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

  Dla wszystkich uczniów są bezpłatne podręczniki sfinansowane przez MEN,które będą wydawane na początku września 2017 r.

  Wyprawka dla uczniów klas I

  Religia

 • ŻYCZENIA NA WAKACJE

  Życzymy Wam wspaniałych a jednocześnie bezpiecznych wakacji. Pamiętajcie, że wiedzę znajdujemy nie tylko w książkach, ale również dokoła siebie, dlatego też bądźcie uważnymi obserwatorami.

  Czekamy na Was, wypoczętych i uśmiechniętych, we wrześniu.

  Do zobaczenia!
  Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  W piątek 23 czerwca 2017 r. odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania Hymnu Państwowego. Wicedyrektor szkoły Pani Ewa Łangowska powitała młodzież, nauczycieli, rodziców oraz przybyłych gości, a wśród nich:

  • Przewodniczącego Rady Miejskiej Czarnej Wody pana Sebastiana Schmidta,
  • Burmistrza Gminy Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego
  • Dyrektora firmy STEICO pana Sebastiana Fabisia
  • przewodniczącą Rady Szkoły paną Monikę Gaszkowską
  • Proboszcza księdza Romana Bruskiego
  • wikariusza ks. Sebastiana Kowalskiego
  • dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie pana Józefa Milewskiego.

  Na wstępie głos zabrał  dyrektor  Zespołu Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie pan Józef Milewski, który podsumował miniony rok szkolny w krótkim przemówieniu, dziękując nauczycielom za całoroczną współpracę, trud i zaangażowanie włożone w kształcenie i wychowanie uczniów naszej szkoły. Słowa podziękowania trafiły również do pracowników obsługi, młodzieży i ich bliskich. Pan Dyrektor podziękował zaangażowanym w życie szkoły, za współpracę w mijającym roku szkolnym :Organowi Prowadzącemu naszą szkołę - Panu Burmistrzowi A.Glinieckiemu, P.Dyrektorowi Firmy "Steico" Sebastianowi Fabisiowi, p. Bogdanowi Łangowskiemu, p.Piotrowi Kromer ,p. Adamowi Prybie i wiele innym sponsorom. Na koniec wystąpienia Pan Dyrektor życzył wszystkim zgromadzonym pogodnych, ciepłych i rodzinnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji, którzy w pełnym humoru przedstawieniu żegnali się z nauczycielami, kolegami oraz szkołą, w której spędzili dziewięć lat swojego życia. Oczywiście nie obyło się bez łez wzruszenia.

  Słowa podziękowania skierował do wszystkich także Burmistrz Arkadiusz Gliniecki, następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Szkoły p. Monika Gaszkowska.

  W dalszej części apelu swoje artystyczne talenty zaprezentowała klasa 3 Gim  pod kierunkiem wychowawcy p.Pawła Rybackiego.

  Uczniowie klasy II a Gim pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanek z klas IIII a Gim słodkim upominkiem.

  Po części artystycznej p. dyrektor J. Milewski wręczył prymusom statuetki PRYMUSA. W tym roku otrzymali następujący uczniowie w szkole podstawowej:

  • Martyna Sobczak kl.IV a SP
  • Bartosz Sztormowski kl.V a SP
  • Antonina Mleczko kl.VI b SP

  W gimnazjum:

  • Agnieszka Nakielska kl.I a Gim
  • Oliwia Sztormowska kl.II a Gim
  • Miłosz Chełmowski kl.III a Gim

  Już od kilku lat firma STEICO funduje najwybitniejszym uczniom cenne nagrody. Nagrody wręczał pan Sebastian Fabiś- dyrektor firmy Steico. Otrzymali je uczniowie:

  • Lena Schmidt kl.III a SP
  • Jakub Baczyński kl.III b SP
  • Marta Łonckakl.VI a SP
  • Wiktoria Czerwionka kl.VI b SP
  • Dawid Czepliński kl.III a Gim
  • Cezary Stępniewski kl.III a Gim

  Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali z rąk p dyrektora szkoły Józefa Milewskiego świadectwa z wyróżnieniem , nagrody książkowe, listy gratulacyjne ,a ich rodzice listy pochwalne .Po rozdaniu świadectw i wręczeniu wszystkich nagród uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoim wychowawcami.

  Koniec roku szkolnego to gorący czas szczególnie dla absolwentów, którzy tego dnia po otrzymaniu świadectwa i dopełnieniu formalności zanoszą dokumenty do szkół ponadgimnazjalnych.

  Absolwenci naszej szkoły klasa III a Gim - wychowawca pan Paweł Rybacki

  1.Burczyk Żaneta;

  2.Cejer Maria;

  3.Chełmowski Miłosz;

  4.Czepliński Dawid;

  5.Gołąbek Emilia

  6.Gołuńska Klaudia

  7.Gołuńska Patrycja

  8.Jażdżewski Maksymilian

  9.Kortas Paweł

  10.Kurszewski Rafał

  11.Misterski Miłosz

  12.Mokwa Miłosz

  13.Ossowski Patryk

  14.Piekarska Barbara

  15.Polakowski Mateusz

  16.Sarnowska Wanesa

  17.Segda Nikola

  18.Sielska Sonia

  19.Stępniewski Cezary

  20.Szmagliński Mariusz

  21.Sztormowska Daria

  22.Szum Sebastian

  23.Tecław Julia

  24.Tilsen Jagoda

  25.Wieczerzycki Maciej

  26.Winiarski Mateusz

  27.Żygowska Karolina

   

  Opracowanie: Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

 • Nagrody za rok szkolny 2016/2017

                Dnia 22 czerwca 2017r. w czwartek  odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej, na którym zostały wręczone nagrody i dyplomy za osiągnięcia zdobyte w  mijającym  roku szkolnym 2016/2017. 

  Konkursy i nagrody

  • Konkurs ekologiczny „Zbieranie baterii”(opiekun: Ewa Łangowska)
  • Wyróżnienia za pracę w Samorządzie Uczniowskim (opiekun SU: Monika Rudnik)
  • Konkursy matematyczne (opiekun: Marek Pruszak)
  • Konkurs wiedzy ekonomicznej dla kl.VI SP (opiekunowie: Sylwia Polakowska i Ewa Ciesielska)
  • Konkurs „Ekonomia na co dzień” dla kl. I a Gim(opiekunowie: Sylwia Polakowska i Ewa Ciesielska)
  • Szkolny konkurs z j. angielskiego (opiekunowie: Danuta Zielińska, Jolanta Januszewska i Paulina Baran)
  • Konkurs czytelniczy dla kl. V a SP „Czy znasz te lektury?”(opiekun Alicja Kuchta)
  • Konkurs czytelniczy dla kl. IIISP „Życie i twórczość Jany Brzechwy”(opiekun Alicja Kuchta)
  • Nagrody za udział w naszym chórze szkolnym(opiekun: Izabella Pruszak)
  • Ponadto zostały wręczone uczniom nagrodyza osiągnięcia sportowe (opiekunowie: Justyna Schmidt, Anna Kędzierska i Paweł Rybacki ).

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!!

   Opracowała: Ewa Łangowska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nagrody za rok szkolny 2016/2017.

 • Konkurs „Zbieranie baterii”

  W naszej szkole jak corocznie odbywały się konkursy dotyczące surowców wtórnych. Odbył się konkurs „Zbieramy baterie”, w którym uczestniczyła większość klas. W całej szkole zebrano ok.360 kg. Konkurs trwał od września do czerwca 2017. Uczniowie prawie codziennie przynosili baterie.  Odbiorem surowca zajmuje się firma REBA.
  Lista nagrodzonych uczniów(uczniowie ci zebrali najwięcej)

  1. Maciej Narloch kl.VI b SP 78 kg
  2. Samanta Gaszkowska kl.II a SP-51 kg
  3. Rafał Kurszewski kl.III a Gim-36,1 kg

  Mateusz Polakowski kl.III a Gim-36 kg

  1. Zuzanna Cieślak kl.III a SP-24 kg
  2. Aleksandra Wegner kl.II a Gim- 18,9 kg
  3. Wiktoria Pietruszka kl.II a Gim -18,2kg
  4. Lena Schmidt kl.III a SP-17,9kg
  5. Martyna Żmudziejewska kl.III a SP-17,6 kg
  6. Fabian Backhaus kl.II b SP-11,9 kg
  7. Bartosz Lewicki kl.I a SP-7,2 kg
  8. Zofia Łangowska kl.III a SP-6,1 kg
  9. Antonina Milewska kl.II a SP-5,5 kg
  10. Weronika Noga kl.II a Gim-5,2 kg
  11. Lena Ciesielska kl.II aSP-5 kg
  12. Stanisław Cybulski kl.II c SP-4,9 kg
  13. Kornelia Łangowska kl.VI bSP-4,2 kg
  14. Łukasz Polakowski kl.I a SP-3,1 kg
  15. Tamara Szturmowska kl.III a SP-3,0 kg
  16. Łukasz Narloch kl.II a Gim- 2,8 kg
  17. Krystian Miloch kl.I a Gim -2,2 kg

  Uczniowie w/w otrzymują na koniec roku szkolnego nagrody ufundowane z Urzędu Miejskiego. Poprzez duże zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów w zakresie selektywnej zbiórki baterii, udało się poprawić stan środowiska naturalnego. 

  Opracowała: Ewa Łangowska

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć