Nawigacja

liczba odwiedzin: 1248016

INFORMACJA_MONITORING.pdf

SZKOLNY KLUB

SPORTOWY - SKS

Program ,,Umiem pływać''
2021

 

PIŁKA NOŻNA DLA MALUCHÓW
Z ''KULTURALNIĄ''

 
 • Rada Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie organizuje zabawę andrzejkową w dniu 27. listopada o godz. 19.00 w restauracji ,, Karczma Ostoja''. Atrakcyjną oprawę muzyczną zapewni DJ.
  Cena biletów od pary z konsumpcją wynosi 250 zł.

  Informacje można uzyskać u przewodniczącej RS pani Aleksandry Sobczak pod nr. 509 418 590

  lub w sekretariacie szkoły pod nr. 58 587 86 25. Liczba miejsc ograniczona.

  W przypadku zawieszenia imprazy z powodu pandemii, organizatorzy zapewniają 100% zwrot kosztów zakupu biletów.

 • Bezpieczna droga do szkoły/do domu.

  Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne: „Bezpieczna droga do szkoły i do domu”. Dnia 19. października 2021roku uczniowie klas 1a i 1b SP uczestniczyli w spotkaniu z panią dzielnicową Anną Słomińską z komisariatu policji w Kaliskach. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała
  z uczniami o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Uczniowie wykazali się dużą znajomością podstawowych zasad w ruchu drogowym. Pani policjantka podkreślała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyła, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Część spotkania dotyczyła zachowania się w przypadku ataku groźnego psa, czyli ułożenie ciała w pozycji ‘’żółwia’’. Dzieci chętnie demonstrowały jak prawidłowo bronić się przed agresywnym psem. Spotkanie dotyczyło również kontaktów z osobami obcymi oraz zachowaniu się w sytuacja niebezpiecznych np. pożar, wypadek drogowy, czy zasłabnięcie. Okazało się, że wszyscy uczniowie znają numer alarmowy 112 i jeszcze działające numery 999, 998, 997. Na koniec spotkania policjantka wraz z wychowawczyniami rozdała migające odblaski i opaski odblaskowe na rękaw,

 • PRZERWA NA CZYTANIE- BICIE REKORDU
  W CZYTANIU NA PRZERWIE

  Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  W naszej szkole akcja czytelnicza odbędzie się 21 października (czwartek). Wystarczy przynieść ze sobą lub wypożyczyć w szkolnej bibliotece książkę
  i czytać na przerwach śródlekcyjnych. Dla najmłodszych uczniów przygotowaliśmy strefy czytania, w których dzieciom czytać będą nauczyciele oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

 • „ Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale….. czekać trzeba. Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (…). Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy – wartość jej, cenę….”
  Janusz Korczak

  Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty, Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji w Naszej Szkole.
  14. października nazywanym potacznie Dniem Nauczyciela, nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, instytucji związanych ze szkolnictwem, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie, a szczególnie w okrsie pracy zdalnej i po powrocie do szkoły w nowym roku szkolnym.

 • PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY STEICO

  W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie chciałbym serdecznie podziękować firmie STEICO za pomoc finansową udzieloną naszej placówce. Dzięki wsparciu naszego „sąsiada” mogliśmy zakupić sprzęt sportowy, który wykorzystywany będzie na lekcjach wychowania fizycznego jak również zajęciach dodatkowych organizowanych przez naszą szkołę oraz Urząd Miasta Czarna Woda.

  Zakupione zostały:

  - piłka nożna Adidas conext 19 (rozmiar 5) - 14 sztuk

 • Nowa galeria Ślubowanie klas pierwszych została dodana do albumu fotograficznego


 • Gmina Czarna Woda realizuje w naszej szkole program ,, Umiem pływać''. Kolejna edycja programu jest skierowana dla uczniów klasy 3. szkoły podstawowej. Liczba uczestników to 19. dzieci, które w środy wyjeżdżają autokarem pod opieką nauczycieli do AQUAPARKU w Chojnicach. Szkolenie obejmuje 10 wyjazdów jesienią tego roku i 10 wyjazdów wiosną przyszłego roku. Zajęcia z dziećmi na basenie prowadzą doświadczeni instruktorzy WOPR. Po wysokiej frekwencji i widocznym zadowoleniu u dzieci i u rodziców wnioskujemy, że program jest bardzo potrzebny i jest również atrakcją od codzienności szkolnej w czasie COVIDu.
  BARDZO DZIĘKUJEMY

 • PACZKA DLA ZWIERZACZKA!!!

  Nasza szkoła organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów ze schroniska „Przytulisko” w Chojnicach.

  Zbieramy:

  - suchą karmę

  - ręczniki, koce, prześcieradła

  - smycze, obroże, akcesoria dla psów i kotów.

  Drodzy Uczniowie!

  Prosimy o włączenie się do akcji!

  Akcja trwa od 18 do 29 października. Wszystkie rzeczy można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego.

 • Idziemy na wybory!

  Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach reprezentującego uczniów przewodniczącego samorządu szkolnego. Tegoroczne wybory odbyły się 4 października, a poprzedziła je kampania wyborcza.

  Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się troje kandydatów: Beata Banach, Faustyna Narloch, Marta Pęska. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji.

Dla rodziców

Środa 20.10.2021

Galeria zdjęć

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć