• SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW

     • Puszka z datkami pieniężnymi została otwarta i przeliczona komisyjnie.
      W zbiórce dla Nikodema zebrano 1 477,30zł.
      Darczyńcom w imieniu rodziców i Nikodema serdecznie dziękujemy.

     • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

     • 25 kwietnia (wtorek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie zorganizowano kolejny w tym roku szkolnym  KONKURS WIEDZY O SPORCIE, w którym udział wzięło 32 chłopców z klas 6-8. Uczestnicy zmierzyli się z 40 pytaniami za 1 punkt, na które należało odpowiedzieć TAK lub NIE oraz 10 pytaniami testowymi (a,b,c,d) za 2 punkty. Nie zabrakło również pytania bonusowego za 5 punktów, w którym należało podać aktualne miejsce Igi Świątek w Rankingu WTA.

       

      W dniu dzisiejszym uczniowie z najwyższą ilością zdobytych punktów odebrali z rąk p. dyrektora Józefa Milewskiego dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

       

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

      1 miejsce: Michał Nierzwicki kl. 8c (62/65pkt)

      2 miejsce: Dominik Gwizdała kl. 8b (53/65pkt)

      3 miejsce: Aleksander Narloch kl. 8c (46/65pkt)

      4 miejsce: Antoni Nadolski kl. 8c (42/65pkt)

       

      Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Każdy uczestnik (wszyscy przekroczyli wyznaczony pułap punktowy) wzbogacił się również o dodatkową ocenę celującą z wychowania fizycznego.

       

      W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów. Pomogli nam:

      –  Urząd Miasta Czarna Woda

      – Steico

      – p. Łukasz Łangowski – Sekretarz Gminy Czarna Woda

      – p. Sebastian Schmidt – Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda

      – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda

      – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda

      – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda

      – p. Rafał Połom – Radny Miasta Czarna Woda

      – p. Sławomir Malinowsk

      – p. Bartłomiej Tuszkowski

      – p. Borys Wirkus

      – p. Mateusz Baran

      – p. Błażej Birna

      – p. Patryk Jasiński

      – p. Marcin Sztormowski

      – p. Grzegorz Baczyński

      – KS Wda Czarna Woda

      – kajaki.hydrostacja.pl

       

       

      Opracowanie: Paweł Rybacki

     • ZBIÓRKA DLA NIKODEMA

     • Pomagamy Nikodemowi
      Nikodem urodził się bez uszka i konieczna jest skomplikowana i droga operacja w Stanach Zjednoczonych, której koszty wynoszą ponad 500 tys. zł.Zbiórka do puszki na operację dla Nikodema odbędzie się w naszej szkole w czwartek 27 kwietnia po 3,4,5 lekcji. Zabezpieczona puszka z fundacji ,,Siepomaga'' będzie wystawiona na głównym holu szkoły i będzie pod nadzorem samorządu uczniowskiego.Chętnych darczyńców bardzo proszę o pomoc - liczy się każdy GROSZ.

     • WIOSENNE PORZĄDKI CZAS ZACZĄĆ CZ.3

     • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej placówki wybrali się na kolejne eko-spacery, aby poprawić wizerunek naszego miasteczka. Posprzątaliśmy chodnik prowadzący od szkoły w stronę osiedla, tereny nadrzeczne (kajakarnia, pompownia) oraz las pomiędzy rynkiem i przedszkolem. Bardzo miłą niespodzianką okazał się dla nas fakt, że nie tylko my postanowiliśmy zadbać o piękno otaczającego nas świata. W/w las sprzątały również przedszkolaki, co z pewnością zasługuje na gromkie brawa i słowa uznania.

      Pomogliśmy również gospodarzowi na Stadionie Miejskim – p. Darkowi. Posprzątaliśmy nie tylko teren samego stadionu, ale również jego najbliższą okolicę.  

      Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie oraz pokazywanie dorosłym, że jak się chce to można małym nakładem sił dokonać wielkich rzeczy.

      Urzędowi Miejskiemu w Czarnej Wodzie składam podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek, pracownikom MZGKiM za wywóz zebranych odpadów.

       

       

      Opracowanie: Paweł Rybacki

       

     • WIOSENNE PORZĄDKI CZAS ZACZĄĆ CZ. 2

     • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej placówki wybrali się na kolejne eko-spacery, aby uwolnić od śmieci otaczający nas świat. Naszą uwagę skupiliśmy wokół bloków przy ul. Mickiewicza (tzw. Zory) oraz okolicy skateparku – Biedronki.

      Ponownie mieliśmy pełne ręce roboty, jednak nikogo do działania nie trzeba było zmuszać. Uczniowie z wielkim entuzjazmem wzięli się za porządkowanie w/w obszarów, a efekt ich pracy z pewnością przyczynił się do tego, że w naszym miasteczku żyć będzie się przyjemniej. Wszyscy uczestnicy spacerów swoją postawą z pewnością zasłużyli na słowa uznania. Młode pokolenie daje nadzieję na to, że dla naszej planety nie jest jeszcze za późno na ratunek. Brawo Wy!

      Urzędowi Miejskiemu w Czarnej Wodzie składam podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek, pracownikom MZGKiM za wywóz zebranych odpadów.

       

      Opracowanie: Paweł Rybacki

     • WIOSENNE PORZĄDKI CZAS ZACZĄĆ

     • W miniony czwartek oraz piątek rozpoczęliśmy wiosenne porządki w najbliższym otoczeniu naszej szkoły. W ciągu zaledwie trzech spacerów udało się nam uwolnić od morza śmieci:

      chodnik oraz drogę prowadzącą od Steico w stronę dworca, Pomnik Kolejarzy, ul. Pomorską oraz ścieżki i tereny zielone znajdujące się wokół byłej piekarni.

      Niestety pracy mieliśmy co niemiara, a to co ujrzeliśmy w znanym wszystkim miejscu spotkań młodzieży oraz miłośników trunków procentowych czyli krzaki za rowem na końcu ul. Pomorskiej, nie da się w żaden logiczny sposób wytłumaczyć. Osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy z pewnością nie grzeszą wysokim ilorazem inteligencji, o kulturze osobistej nie wspominając.

      Chcielibyśmy zachęcić wszystkich mieszkańców gminy do organizowania się i wspólnego sprzątania swojej najbliższej okolicy – ulicy, osiedla, pobliskiego lasu, polany itd. Chęć zmiany otoczenia na lepsze nie jest powodem do wstydu, lecz dumy.

      Urzędowi Miejskiemu w Czarnej Wodzie składam podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek, pracownikom MZGKiM za wywóz zebranych odpadów.

      Szczególne słowa podziękowania kieruję do samych uczestników eko-spacerów  za zaangażowanie w czynieniu naszej Małej Ojczyzny piękniejszej. Ogrom pracy, który wykonali z pewnością zasługuje na słowa uznania i pochwałę. W najbliższym czasie postaramy się wybrać na kolejne wyprawy, które stanowić będą najlepszą formę obchodów Dnia Ziemi, przypadającego w sobotę 22 kwietnia.

       

      Opracowanie: Paweł Rybacki

     • SPOTKANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW.

     •  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie zaprasza rodziców dzieci,
      które od 1 września  2023 r.  rozpoczynają naukę
      w klasie pierwszej szkoły podstawowej
      (rocznik 2016, a także chętnych z rocznika 2017),
      na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
      27 kwietnia 2023 r. ( czwartek) o godz. 16.30
      w naszej szkole.

           Dziękuję za obecność.

     • APEL WIELKANOCNY

     • Dnia 5 kwietnia  w naszej szkole  odbył się apel, podczas którego klasa 5 a  zaprezentowała  przygotowaną inscenizację wiosenno – wielkanocną pt. „Uśmiechnięte Święta”. Wiersze  w wykonaniu dzieci  przybliżyły zgromadzonym m.in. piękne polskie zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Urozmaiceniem programu artystycznego był występ wokalny Natalii Stormowskiej oraz występ taneczny klasy 3a. Na koniec Pan Dyrektor Józef Milewski złożył życzenia świąteczne uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

                                                                          Opracowanie:

                                                                        Paulina Baran

     • SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS 8 SP.

     • Spotkanie z rodzicami odnośnie organizacji i przebiegu sprawdzianu ósmoklasisty 2023 oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych odbędzie się w naszej szkole 18 kwietnia o godz. 16.00 .

      Chętnych i zainteresowanych serdecznie zapraszam.

      Dyrektor szkoły.

     • NAJLEPSZY HISTORYK SZKOŁY 2022/2023

     • W dniu 5 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszego Historyka Szkoły 2022/2023”. Uczniowie pisali test z materiału obejmującego klasy IV-VIII. Test składał się z 32 pytań zamkniętych i jednego opisowego.

      Przykładowe pytania to: Kto stał na czele „Błękitnej Armii”? Jaką cywilizację uznajemy za twórców pisma? Kto był pierwszym człowiekiem w kosmosie? W którym roku uchwalono konstytucję 3 maja?

      Z tymi i innymi pytaniami najlepiej poradziły sobie:

      1 miejsce: Oliwia Kaszubowska – kl. 8c

      2 miejsce: Oliwia Witkowska – kl. 8c

      3 miejsce: Aleksandra Czerwionka – kl. 8c

      Wyróżnienie: Kinga Kaszubowska – kl. 8c

      Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Szkoły, za co dziękujemy. Laureatom natomiast składamy gratulacje.

       

      Robert Mollin