Nawigacja

 • APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

  Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie zorganizowano Niepodległościowy Turniej Piłki Ręcznej, w którym udział wzięło 26 dziewcząt z klas 6-8 SP. Podobnie jak w przypadku poniedziałkowego turnieju piłkarskiego chłopców, głównym celem zawodów było szerzenie patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem, Polką.


  Wyniki spotkań:

  6a - 6b 6:4

  6a - 7/8 7:7

  6b - 7/8 4:10


  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce - 7/8

  2 miejsce - 6a

  3 miejsce - 6b


  Nagrody indywidualne:

  Najlepsza zawodniczka - Schmidt Lena

  Najlepsza strzelczyni  - Łangowska Lidia

  Najlepsza bramkarka - Badźmierowska Roksana

  Zawodniczki fair play - Polok Natalia, Dorau Nina, Sarnowska Julia, Pawłowska Martyna, Keister Julia, Gołąbek Łucja


  Składy drużyn:

  6a -  Banach Beata, Keister Julia, Rudnik Zuzanna, Piotrzkowska Lena, Oksentowicz Emilia, Janikowska Julia, Schmidt Lena, Gołąbek Łucja, Łangowska Zofia, Zmudziejewska Martyna


  6b - Polok Natalia, Dorau Antonina, Nadolna Nadia, Cieślak Zuzanna, Kropidłowska Małgorzata, Sztormowska Kaja, Narloch Faustyna, Badźmierowska Roksana, Gołębiewska Cecylia, Litwińska Luiza


  7/8 - Mientka Karina, Łangowska Lidia, Pawłowska Martyna, Tracz Kornelia, Sarnowska Julia, Musiał Paulina


  W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.

  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - p. Rafał Kondysiak (budka lodowa ul. Mostowa 13)

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Adam Gradowski - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Witold Bohla - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Sławomir Malinowski

  - p. Mirosław Szramka

  - p. Mateusz Baran

  - p. Patryk Jasiński

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Oldboys Wda Czarna Woda

  - Przedsiębiorstwo Usługowe Błażej Birna


  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

  Z okazji zbliżającej się dużymi krokami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie zorganizowano Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięło 20 chłopców z klas 6-8 SP. Po rozegraniu trzech dwudziestominutowych spotkań ustalono klasyfikację końcową zawodów. Wynik sportowy zszedł jednak tego dnia na plan dalszy. Głównym celem przyświecającym organizatorom było szerzenie szeroko pojętego patriotyzmu, dumy z bycia Polakiem oraz przywiązania do biało-czerwonych barw.

   

  Wyniki spotkań:

  6a - 6b 6:0

  6a - 7/8 5:6

  6b - 7/8 2:3

   

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce - 7/8

  2 miejsce - 6a

  3 miejsce - 6b

  Nagrody indywidualne:

  Najlepszy zawodnik - Homa Mateusz

  Najlepszy strzelec  - Talaśka Hubert

  Najlepszy bramkarz - Baczyński Jakub

  Najlepszy obrońca - Backhaus Leszek

  Zawodnicy fair play - Jasiński Konrad, Stormowski Mikołaj, Andres Maksymilian, Szynwelski Aleksander, Żygowski Łukasz, Sztormowski Bartosz

  Składy drużyn:

  6a - Homa Mateusz, Backhaus Leszek, Jasiński Konrad, Hinca Sebastian, Netkowski Franciszek

  6b - Baczyński Jakub, Pluskota Patryk, Andres Maksymilian, Połom Damian, Kropidłowski Jan, Szynwelski Aleksander, Stormowski Mikołaj, Piotrzkowski Maciej, Bartnicki Ksawier

  7/8 - Pestka Oliwer, Żygowski Łukasz, Pluskota Kamil, Sztormowski Bartosz, Chmielowiec Marcin, Talaśka Hubert

  W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.

  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda

  - ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - p. Rafał Kondysiak (budka lodowa ul. Mostowa 13)

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Adam Gradowski - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Witold Bohla - Radny Miasta Czarna Woda

  - p. Sławomir Malinowski

  - p. Mirosław Szramka

  - p. Mateusz Baran

  - p. Patryk Jasiński

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - Oldboys Wda Czarna Woda

  - Przedsiębiorstwo Usługowe Błażej Birna

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • NOC W SZKOLE

  Noc z piątku na sobotę uczniowie klasy VIb z własnej woli spędzili w czarnowodzkiej podstawówce. Wpływ na to z pewnością miał fakt, iż pobyt ten nie wiązał się z obowiązkiem szkolnym, lecz zajęciami mającymi na celu integrację zespołu klasowego. Oprócz dwóch seansów filmowych, na przybyłych "czekały" także mecze piłki ręcznej oraz nożnej,  w trakcie których nie brakowało emocji oraz dobrej zabawy. Pomyślano również o odbudowie zapasów energii, którą dostarczyły wszystkim przepyszne pizze z Karczmy Ostoja oraz słodkie "małe co nieco", które na początku imprezy otrzymał każdy uczestnik. Największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją okazała się być nocna zabawa w chowanego po szkole, którą zaproponowali sami uczniowie. Po ogromnej dawce pozytywnej energii, uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek. W sobotni poranek, po zakończeniu pobytu w szkole, lekko niewyspani lecz nad wyraz szczęśliwi wszyscy udali się do domu zadając przed powrotem swojemu wychowawcy jedno, zasadnicze pytanie: "kiedy powtórka?".

  W imieniu własnym jak również swoich podopiecznych chciałbym serdecznie podziękować dyrekcji szkoły za wyrażenie zgody na organizację takiej nocy. Szczególne słowa podziękowania kieruję do p. Justyny Schmidt, która zgodziła się poświęcić swój czas wolny i pomóc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu piątkowego wydarzenia.

  DZIĘKUJEMY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE! CZ.2

  W środowe popołudnie (23 października br.) chłopcy z klas 5-6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie po raz drugi w roku szkolnym 2019/2020 wybrali się na spacer po lasach okalających Czarną Wodę w ramach akcji: "Śmieciom w lesie mówimy stanowczo nie!". Podobnie jak w trakcie pierwszej, wrześniowej  "ekologicznej eskapady", celem który przyświecał uczestnikom była poprawa czystości lasów okalających naszą małą ojczyznę. Lasów przepięknych lecz niestety skrywających jeszcze wiele "pamiątek" po ludziach, którzy o dobrym wychowaniu zapewne nawet nie słyszeli. Słowa podziękowania  kieruję do  Urzędu Miasta Czarna Woda za systematyczne wsparcie przy wszystkich akcjach tego typu (zapewnienie worków, rękawiczek, odbiór śmieci) oraz do samych uczestników.

  W czynieniu naszego najbliższego otoczenia piękniejszym udział wzięli:

  – Andres Maksymilian

  – Backhaus Leszek

  – Bakhaus Fabian

  – Baran Stanisław

  – Gwizdała Dominik

  – Netkowski Franciszek

  – Szynwelski Aleksander

  – Wensierski Szymon

  BRAWO WY!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • WYCIECZKA KLAS 5A I 5B DO TRÓJMIASTA

   W dniu 16.10.2019r. klasy 5a i 5b SP uczestniczyły w wycieczce do Gdyni.

  Głównym punktem programu było odwiedzenie 3. Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. Uczniowie mieli okazję wejść na pokład okrętów bojowych : Grom, Lech, Orkan i zobaczyć jak wygląda życie na tego typu jednostce. Najbardziej zainteresowani mogli usiąść za sterami i wczuć się w rolę prawdziwych nawigatorów. Znaleźli się i tacy, którzy swych sił próbowali przy prawdziwych perkusyjnych talerzach, a próba wojskowej orkiestry okazała się dla nich wyjątkowo interesująca. Ponieważ pogoda nam sprzyjała, mogliśmy również skorzystać z relaksującego spaceru nadmorskim bulwarem.

  Film „Był sobie pies 2”, który obejrzeliśmy w Multikinie, szczerze poruszył serca nie tylko dziewcząt ale też i chłopców. Emocje były tak duże, że nie obyło się bez łez i chusteczek.

  Atrakcji dopełniła wizyta w restauracji McDonalds, tu uczniowie mogli samodzielnie zakupić ulubione smakołyki.

  W ustalonym terminie, zmęczeni ale szczęśliwi, wróciliśmy do Czarnej Wody, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.

  Wychowawcy: Monika Kłopotek-Główczewska

  i Maria Narloch

                                                                          

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • DZIEŃ EDUKACJI NAROWOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS I

  Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 11. października 2019r. w Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Nie każdy wie, że Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27. kwietnia 1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od tego czasu po raz pierwszy stworzyło polską terminologię naukową takich dziedzin jak fizyka, matematyka, chemia, logika, gramatyka, wprowadzenie elementów wychowania fizycznego oraz  historię Polski .

             Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceburmistrz Czarnej Wody – Łukasz Łangowski oraz  Przewodnicząca Rady Szkoły Pani Monika Gaszkowska, którzy złożyli serdecznie życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Także Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli w imieniu wszystkich uczniów życzenia pracownikom naszej szkoły.

             Pan Dyrektor Józef Milewski dołączył się również do życzeń, a następnie wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji. Nagrody otrzymali: Ewa Ciesielska, Krystyna Narloch, Alicja Kuchta ,Monika Kłopotek- Główczewska, Justyna Schmidt, Larysa Mleczko, Maria Narloch, Paweł Rybacki,. Gratulacje!!!!

      Uczniowie  z klas V b SP  pod kierownictwem pani Marii Narloch oraz dziewczęta z klas 6a SP,6 b SP,7a SP,8a SP pod przewodnictwem Justyny Schmidt przygotowali krótkie przedstawienie z tej okazji.

         Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach nauczycieli, który był widoczny tego dnia nie będzie znikał, a dobry humor  będzie towarzyszył wszystkim do kolejnego Dnia Edukacji Narodowej.

   Druga część  apelu –to ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Wychowawczyni  p. Krystyna Narloch  przygotowywała uczniów do tego ważnego zdarzenia. I tu pierwszaki były wspaniałe. pokazali czego nauczyli się już: zatańczyli  poloneza, pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Pierwszaki ślubowali…..

  Ślubuję być dobrym Polakiem,

  dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

  Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

  jak dla niej pracować kiedy urosnę .

  Będę się starał swym zachowaniem,

  Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

  Następnie Pan Dyrektor szkoły dokonał pasowania na ucznia. Wszyscy uczniowie złożyli swój pierwszy bardzo ważny podpis przez odciśnięcie paluszka na pamiątkowym dyplomie.

  Można powiedzieć egzamin zdany Takich pierwszaków chętnie witamy w naszej szkole.

  Opracowała: Ewa Łangowska

   

   

 • PODZIĘKOWANIA

  W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie chciałbym serdecznie podziękować Urzędowi Miasta Czarna Woda za zakup siatek oraz sprzętu sportowego. Dzięki pomocy organu prowadzącego wzbogaciliśmy się o:

  - Siatka do piłki ręcznej Domeks 3x2 m - 1 komplet

  - Siatka do kosza Meteor - 10 kompletów

  - Igły do piłek Meteor 8mm - 25 sztuk

  - Piłeczki do ping ponga Joola - 36 sztuk

  - Rakietka do ping ponga Stiga - 2 sztuki

  - Pompka Molten - 1 sztuka

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • BRĄZ W SZTAFECIE

  W czwartek 10 października w Kaliskach rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Kolejny raz w tym roku szkolnym wiele radości i powodu do dumy dały nam podopieczne p. Justyny Schmidt, które z zawodów wróciły z brązowymi medalami. Nasze małe miłośniczki biegania miejsce na podium zapewniły sobie dopiero w trakcie ostatniej zmiany, co czyni ten sukces jeszcze wartościowszym.

  Wszystkim dziewczętom bez wyjątku należą się słowa pochwały i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły, gminy jak również walkę z własnymi słabościami.

   

  Naszą szkołę reprezentowały:

  Karolina Pryba,

  Nina Dorau,

  Alicja Giermaniuk,

  Beata Banach,

  Łucja Gołąbek,

  Julia Janikowska,

  Lena Piotrzkowska,

  Lena Schmidt,

  Martyna Zmudziejewska,

  Julia Keister,

  Zofia Łangowska,

  Julia Połom.

   

  BRAWO WY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • JESIENNE SPOTKANIA Z POLICJANTEM

  Bezpieczna droga do szkoły/do domu.

  Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci prowadzą w szkołach działania profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczna droga do szkoły/ do domu”.  Dnia 2.i 8. października 2019 roku  uczniowie klas 1-5 SP uczestniczyli w spotkaniu z panią dzielnicową, sierżantem sztabowym Anną Słomińską. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała z uczniami o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Bardzo ważnym tematem pogadanki było przypomnienie cech sprawnego roweru i prawidłowego oświetlenia. Uczniowie wykazali się dużą znajomością podstawowych zasad w ruchu drogowym. Policjantka podkreślała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, plecakach, wczesnym rankiem, a zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyła, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się wszyscy bardziej bezpieczni. Na koniec spotkania policjantka wraz z wychowawczyniami rozdały dla wszystkich uczniów naszej szkoły kamizelki  odblaskowe ( z logiem Ministerstwa Sprawiedliwości) i odblaski
  (z logiem Gminy Czarna Woda). Ciekawym i pouczającym okazała się prezentacja instruktażowa „Bezpieczna droga do szkoły/do domu”, którą polecamy wszystkim!

  Szczególne podziękowania składamy Gminie Czarna Woda za zakupienie elementów odblaskowych dla wszystkich dzieci.

  PAMIĘTAJMY - BEZPIECZEŃSTWO DZIECI JEST NAJWAŻNIEJSZE!

  Opracował: Józef Milewski

 • CZARNOWODZIANKI NADAL W GAZIE

  Po niedawnym sukcesie, jakim niewątpliwie było wicemistrzostwo powiatu w drużynowych biegach przełajowych, młode lekkoatletki z naszej placówki rozpoczęły rywalizację w sztafecie. W poniedziałek 7 października w Kaliskach rozegrano zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, którego celem było wyłonienie reprezentantek naszego rejonu na mistrzostwa powiatu. Do rywalizacji przystąpiły trzy dziesięcioosobowe zespoły z: Osiecznej, Kalisk oraz Czarnej Wody. Podopieczne p. Justyny Schmidt swój występ z pewnością mogą uznać za udany. Po pierwszej zmianie wyszły na prowadzenie i pewnie, bez jakichkolwiek problemów, utrzymały je do końca. Dziewczynkom oraz ich opiekunce gratulujemy kolejnego sportowego sukcesu życząc jednocześnie udanego występu na mistrzostwach powiatu, które rozegrane zostaną w najbliższy czwartek (10 października) również w Kaliskach.

   

  Klasyfikacja zawodów:

  1 miejsce: Czarna Woda (awans)

  2 miejsca: Kaliska (awans)

  3 miejsce: Osieczna

   

  Naszą szkołę reprezentowały:

  Julia Połom, Karolina Pryba, Nina Dorau, Alicja Giermaniuk, Beata Banach, Łucja Gołąbek, Julia Janikowska, Lena Piotrzkowska, Lena Schmidt, Martyna Zmudziejewska, Zofia Łangowska.

  BRAWO!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • CZARNOWODZIANKI VICEMISTRZYNIAMI POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  2 października (wtorek) rozegrano w Skórczu Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wśród startujących znaleźli się również nasi reprezentanci (2 drużyny + 2 zawodników indywidualnie). Występ naszych lekkoatletów z pewnością należy uznać za udany. Na wyróżnienie zapracowała drużyna dziewcząt, która uzyskała najlepszy od wielu lat wynik na tym szczeblu rozgrywek, uzyskując tytuł vice-mistrzyń powiatu.

  • Dziewczęta 2007 i młodsze (53 startujących):

  Schmidt Lena (8 miejsce)

  Pryba Karolina (17 miejsce)

  Banach Beata (18 miejsce)

  Gołąbek Łucja (23 miejsce)

  Giermaniuk Alicja (31 miejsce)

  Wynik drużyny: 2 miejsce na 10!

   

  • Chłopcy 2007 i młodsi (53 startujących):

  Szynwelski Aleksander (9 miejsce)

  Hinca Sebastian (17 miejsce)

  Hinca Arkadiusz (33 miejsce)

  Kilich Bartosz (41 miejsce)

  Backhaus Adrian (48 miejsce)

  Wynik drużyny 5 miejsce na 10

   

  • Dziewczęta 2005-2006 (44 startujących)

  Pawłowska  Martyna  (26 miejsce)

   

  • Chłopcy 2005-2006 (49 startujących)

  Talaśka Hubert (15 miejsce)

   

  Wszystkim zawodnikom należą się słowa pochwały i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły oraz walkę w niesłychanie trudnych warunkach atmosferycznych. BRAWO!

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • UDANY WYSTĘP NA MISTRZOSTWACH REJONU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W piątek 27 września rozegrano w Kaliskach Mistrzostwa Rejonu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizowano w dwóch  kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). Każda drużyna składała się z 5 zawodników. Uzyskane przez nich miejsca odpowiadały punktom, jakie przypisywane były zespołowi. Wygrywał zespół, który w danej kategorii na swoim koncie uzyskał najmniej punktów.

  Występ naszych reprezentantów należy uznać za więcej niż udany. Z czterech wystawionych drużyn trzy wywalczyły awans do Mistrzostw Powiatu. Nasi najmłodsi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni, czego najlepszym dowodem są pierwsze miejsca Leny Schmidt, Aleksandra Szynwelskiego oraz drugie miejsce Sebastiana Hincy. W grupie starszej najlepiej zaprezentowała się Martyna Pawłowska oraz Hubert Talaśka, zdobywcy trzecich miejsc w swoich biegach.

  Wyniki:

  Dziewczęta 2007 i młodsze:

  1. Czarna Woda (awans)

  2. Lubichowo (awans)

  3. Kaliska

  Dziewczęta rocz. 2005-2006:

  1. Lubichowo (awans)

  2. Czarna Woda (awans)

  3. Kaliska

  Chłopcy 2007 i młodsi:

  1. Czarna Woda (awans)

  2. Lubichowo (awans)

  3. Kaliska

  Chłopcy rocz. 2005-2006:

  1. Lubichowo (awans)

  2. Kaliska (awans)

  3. Czarna Woda (Hubert Talaśka - awans indywidualny)

  Składy:

  1. Dziewczęta:
  • 2007 i młodsze: Nina Dorau, Banach Beata, Łucja Gołąbek, Lena Schmidt,  Karolina Pryba, Alicja Giermaniuk
  • 2005/2006: Lidia Łangowska , Karina Mientka, Martyna Pawłowska , Julia Płoszyńska, Tamara Szturmowska
  1. Chłopcy:
  • 2007 i młodsi: Aleksander Szynwelski,  Bartosz Kilich, Adrian Backhaus, Arkadiusz Hinca, Sebastian Hinca, Mateusz Homa
  • 2005/2006: Jakub Czapiewski, Łukasz Żygowski, Kamil Puchowski, Hubert Talaśka, Bartosz Sztormowski

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły, gminy, w zawodach sportowych życząc jednocześnie powodzenia na Mistrzostwach Powiatu, które rozegrane zostaną już 2 października w Skórczu.


  BRAWO!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • KOMISJA SOCJALNA

  KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
  OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z OKAZJI

  DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W DNIU 11 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17:00
   W RESTAURACJI GOGOLINEK W CZANRYM GM KALISKA

  roza-ruchomy-obrazek-0023

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 08.10.2019 w sekretariacie szkoły
  Wyjazd sprzed szkoły o godz. 16:30

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  "A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie, publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym - walka aż do zwycięstwa!"

  Zbigniew Świętochowski (Polskie Radio, 1 września 1939 r.)

   

  26 września 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 80 rocznicy hitlerowskiej i sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. Społeczność uczniowska obejrzała przypominający te tragiczne dni montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasy VIb oraz VIIa pod kierunkiem p. Alicji Kuchty, p. Ireneusza Czai oraz p. Pawła Rybackiego. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił również  Dyrektor Szkoły , p. Józef Milewski, który przybliżył historię wybuchu i przebiegu II wojny światowej w Czarnej Wodzie oraz jej okolicach. Na koniec wszyscy uczestnicy głośno wykrzyczeliśmy słowa:

  "NIGDY WIĘCEJ WOJNY!", znaczenia których nikomu tłumaczyć nie trzeba.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

  AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019

  W dniach 20-22 września miała miejsce kolejna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2019”. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Celem tegorocznej jubileuszowej edycji jest zachęcanie wszystkich do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Ponadto akcja ma zachęcić do "nieśmiecenia" oraz zmiany nawyków jak np. rezygnacji z jednorazowych plastików, foliowych woreczków itp.

  Uczniowie naszej placówki tradycyjnie z wielkim zapałem i animuszem wzięli się za sprzątanie "czarnowodzkiego podwórka". Wyznaczone przez panią wicedyrektor rejony Czarnej Wody sprzątało 13 klas (243 uczniów) pod nadzorem nauczycieli. Cała akcja przebiegła bezpiecznie i bez incydentów, a nasza okolica stała się piękniejsza.
  Mamy nadzieję, że swoją aktywną postawą zachęcimy wszystkich mieszkańców do działań mających na celu uwolnienie naszej gminy od śmieci i poprawę jej wizerunku.

  Urzędowi Miasta  Czarna Wody  składamy podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek oraz MPGKiM za wywóz śmieci.

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • PRÓBNY ALARM POŻAROWY I EWAKUACJA SZKOŁY

  W dniu 18.09.2019r. (środa) o godzinie 9.58 (lekcja 3), za wiedzą Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, odbył się próbny alarm pożarowy i ewakuacja dzieci wraz z personelem obsługi. Całkowity czas ewakuacji na stadion miejski wyniósł ok. 4 minuty ( 6 min. ze sprawdzeniem obecności).

  Wszyscy nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi po usłyszeniu dzwonka alarmowego, zachowali się odpowiednio, udając się przez najbliższe wyjścia ewakuacyjne na stadion miejski, będący miejscem zgrupowania w przypadku zagrożenia. Wszystkie okna w klasach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych były zamknięte. Uczniowie zostali przeliczeni przez nauczycieli, ustalono uczniów nieobecnych. Dyrektor szkoły i nauczyciele udzielili uczniom drobnych wskazówek, które z pewnością poprawią sprawność następnych ćwiczeń i skrócą czas ewakuacji.

  Wskazówki, uwagi i zalecenia wynikające z przeprowadzonych ćwiczeń będą omówione na najbliższym zebraniu Rady Pedagogicznej.

  Sporządził: Józef Milewski

 • ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE!

  12 września (czwartek) chłopcy z klas 5-6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 wybrali się na spacer po lasach okalających Czarną Wodę w ramach akcji: "Śmieciom w lesie mówimy stanowczo nie!". Podobnie jak w roku ubiegłym celem naszej wędrówki było usunięcie tego, co w lesie w ogóle nie powinno się znaleźć. Wśród "perełek" czwartkowego śmieciobrania znalazły się 3 opony oraz butelka pepsi-cola. Jest ona najlepszym dowodem na to, że w naszej najbliższej zielonej okolicy znajduje się jeszcze wiele odpadów pozostawionych w lesie przed laty, czekających na to, aż w końcu zostaną z niego usunięte i wywiezione w jedyne słuszne miejsce - wysypisko śmieci.

  Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować:

  - URZĘDOWI MIASTA CZARNA WODA - za systematyczne wsparcie przy wszystkich akcjach tego typu (zapewnienie worków, rękawiczek, odbiór śmieci);

  - STOWARZYSZENIU MIŁOŚNIKÓW CZARNEJ WODY - za zapewnienie przepysznych kiełbasek na kończące czwartkową wyprawę ognisko;

  - P. TADEUSZOWI ZAREMBIE - za udostępnienie nam swojego uroczego pola kempingowego "Pod Świerkami";

  - oraz, a raczej przede wszystkim, samym UCZESTNIKOM - za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie i motywację w czynieniu naszego najbliższego otoczenia piękniejszym.

  O piękno naszej najbliższej okolicy zadbali:                                                                                                                    

  – Andres Maksymilian

  – Baran Stanisław

  – Cybula Jakub

  – Janikowski Mikołaj

  – Jasiński Konrad

  – Kropidłowski Jan

  – Płomiński Jakub

  – Szynwelski Aleksander

  – Wensierski Szymon

  BRAWO WY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć