Nawigacja

 • Konkurs profilaktyczny - wręczenie nagród.

 • Kwarantanna dla uczniów klasy 8b SP

  Dzień dobry.
  Decyzją SANEPIDu wskutek kontaktu uczniów z osobą zakażona Koronawirusem uczniowie klasy 8b SP przechodzą na kwarantannę do 29. listopada ( włącznie ).
  W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na infekcję proszę o kontakt z Sanepidem w Starogardzie Gdańskim.
  Osoby chętne do sporządzenia darmowego wymazu mogą udać się do naszego ośrodka zdrowia w Czarnej Wodzie.
  Informacje w SENEPIDzie pod tel. 530 585 893
  Pozdrawiam Józef Milewski, dyrektor szkoły

 • Szkolny tydzień proFILaktyki

   

  TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

  W dniach 22-26.11.2021r.odbył się Tydzień Profilaktyki, podczas którego poruszaliśmy z uczniami  bardzo istotne tematy dotyczące dbania o zdrowie.

  Dla uczniów klas 1-3  nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody w kilku wybranych dyscyplinach. Zawody  były poprzedzone dyskusją na temat tego, jak ważny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne ma aktywność ruchowa.

  Wychowawcy klas 1-3 zorganizowali lekcje: „Zastrzyk z witamin każdego dnia”.

  W ramach zajęć klasowych uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest zdrowe jedzenie, aktywność fizyczna i balans pomiędzy nauką a odpoczynkiem. Wychowawcy podkreślali, że podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zdrowe odżywianie, wytłumaczyli, co znaczy termin „zdrowe jedzenie” i dlaczego warto zadbać o jakość pożywienia. W klasach 1-3 zorganizowano konkurs, który polegał na wykonaniu plakatu pt. „Szanuj zdrowie, używkom powiedz Stop!”.

   

  Uczniowie klas 4-8 przygotowali informacje na temat szkodliwości palenia papierosów i spożywania alkoholu. Wraz z wychowawcami przeprowadzili dyskusję na temat szkód zdrowotnych i społecznych związanych z paleniem tytoniu, nadużywaniem alkoholu oraz używaniem innych substancji psychoaktywnych. Podczas zajęć zainscenizowali scenki, w których wykazali się postawą asertywną i odmawiali, gdy ktoś zachęcał do używek. „Używkom mówię NIE” – to hasło przewodnie zajęć. Na zajęciach wychowania fizycznego nauczyciele uświadamiali uczniom, jakie grupy produktów żywnościowych powinny znaleźć się na talerzu w prawidłowo zbilansowanej diecie. W klasach 4-6 zorganizowano konkurs, który polegał na rozwiązaniu testu pt. „Zdrowie to podstawa, uzależnieniom powiedz Stop!”.

  W klasach 7-8 zorganizowano konkurs literacki: ,,Żyję zdrowo - bo nie ulegam nałogom!"

  Na korytarzach pojawiły się gazetki profilaktyczne zwracające uwagę naszych uczniów na szkodliwość palenia papierosów, spożywania alkoholu, picia napojów energetycznych. Cel organizacji dni profilaktyki to popularyzacja idei profilaktyki w szkole, uświadomienie szkodliwości używek, podkreślenie wartości postaw abstynenckich, przeciwdziałanie agresji oraz propagowanie  zdrowego stylu życia.

   

  Dodatkowo, uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach profilaktycznych „Ja w grupie” poprowadzonych przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim, natomiast uczniowie klas czwartych w: „Wybieram zdrowie”.

   

  Dni Profilaktyki były zwieńczeniem dotychczasowych działań prowadzonych przez pedagoga, wychowawców, nauczycieli i zespół do spraw profilaktyki. Każdego dnia uczniowie mogli znaleźć dla siebie coś interesującego i miłego. Tydzień minął zgodnie  z harmonogramem działań.

   

  Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w realizacji działań profilaktycznych, za zaangażowanie, współpracę i cierpliwość. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Jolanty Gołębiewskiej i……………………….za ufundowanie nagród w konkursach  profilaktycznych: „Szanuj zdrowie, używkom powiedz Stop!”  „ Zdrowie to podstawa, uzależnieniom powiedz Stop!” „Żyję zdrowo - bo nie ulegam nałogom!". Dzięki hojności mogliśmy nagrodzić wszystkich uczniów biorących udział w konkursach! Dziękujemy!!!!

  Wyniki:

  Konkurs profilaktyczny dla klas 1-3: „Szanuj zdrowie, używkom powiedz STOP!”.

  Klasy I

  I miejsce:

  Paweł Linda

  II miejsce:

  Zuzanna Helta

  III miejsce

  Maciej Korda

  Wyróżnienie:

  Wiktor Cybulski

  Klasy II

  I miejsce:

  Maja Paruszewska

  Maja Cybulska

  II miejsce:

  Sandra Kruzicka

  Krzysztof Żywicki

  III miejsce:

  Viktoria Dymel

  Mateusz Reszka

  Wyróżnienia:

  Klara Schmidt

  Paulina Cejer

  Klasa III

  I miejsce

  Marta Kuklińska

  II miejsce

  Zuzanna Połom

  III miejsce

  Felix Lewicki

  Wyróżnienie:

  Agata Krajnik

  Konkurs profilaktyczny 4-6: „Zdrowie to podstawa, uzależnieniom powiedz STOP!”.

  Klasy 4-5

  I miejsce:

  Anna Kaczyńska 5a

  Oktawia Górnowicz 4a

  II miejsce

  Leon Wegner 4b

  III miejsce:

  Filip Machola 4b

  Zofia Lipkowska 5a

  Wyróżnienie:

  Nikodem Tracz

  Klasa 6a

  I miejsce:

  Aleksander Warda

  II miejsce:

  Sebastian Olszewski

  III miejsce:

  Łukasz Polakowski

  Anastazja Klein

  Wyróżnienia:

  Marta Litwińska

  Marcel Nadolny

  Konkurs literacki: „Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom!”.

  I miejsce:

  Julia Połom 7b

  II miejsce:

  Beata Banach 8a

  Monika Gerigk 7b

  III miejsce:

  Samanta Gaszkowska 7b

  Fabian Bakhaus 7b

  Wyróżnienie: Marta Pęska 7b

  Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Tygodnia Profilaktyki i sfinansowania nagród składamy Gminie Czarna Woda, a w tym pani Jolancie Gołąbiewskiej.

  Organizatorzy: Ewa Łangowska, Maria Narloch, Justyna Schmidt, Karolina Smaglińska, Anna Kędzierska, Paweł Rybacki.

 • Podziękowania z MEiN

 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

  Dzień Życzliwości w naszej szkole zaczęliśmy o 7:00 rano. Uczennice klasy 8a: Lena Schmidt, Beata Banach, Julia Janikowska, Zosia Łangowska zrobiły niespodzianki wszystkim uczniom, wkładając do szafek wcześniej przygotowane „liściki życzliwości”. Nasza szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni. Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne plakaty przygotowane przez uczniów SU. W klasach 1-3 zostały rozdane „słodkości” na dobry początek dnia. Każdemu z nas jest miło, gdy ktoś obdarzy nas życzliwym uśmiechem. Ostatnio jednak coraz mniej tych uśmiechów – czas pandemii, izolacji, pracy zdalnej i przede wszystkim noszenie maseczek sprawiły, że życzliwych uśmiechów mieliśmy w tym roku wyjątkowo mało. Dlatego pielęgnujmy uśmiech, radość i pozytywne emocje, one są nam bardzo potrzebne!

                                                                                                                                         Opiekun SU, Maria Narloch

 • Konkurs fotograficzno-plastyczny

  Komisja konkursowa Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w dniu 17. listopada 2021r. ogłosiła wyniki Kociewskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego dla dzieci i Młodzieży pt. ,, Krajobraz Kociewia - tradycje i współczesność''. Spośród nadesłanych 100. prac, I miejsce zajął Bartosz Strzelka z klasy 5a SP, a III miejsce zajęła Anastazja Klein z klasy 6a SP. Za zorganizowanie konkursu na poziomie szkolnym bardzo dziękujemy pani Izabelli Pruszak. Nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 • Uczniowie w teatrze

  Przygoda z Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

  Wspaniała przygoda czekała na uczniów klas 1a,1b,2a, którzy wybrali się  do Chojnickiego Centrum Kultury na spektakl: „Jaś i Małgosia” oraz uczniów 4a,4b oglądających „Przygody Tomka Sawyera”.

  Narodowy Teatr Edukacji zaprosił nas na niesamowite, pełne niezapomnianych wrażeń przedstawienia teatralne. Spektakle, dzięki wartkiej akcji i ciekawym rozwiązaniom fabularnym wciągnęły młodych widzów w samo centrum wielkiej i niezapomnianej przygody. Pełna realizacja formuły „bawiąc uczyć” odbywa się dzięki doskonale wyważonemu poczuciu humoru. Przedstawienia były piękne, a dzieci  zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje.  Największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i postacie piękne i czasami przerażające. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienia, często reagowały śmiechem, śledząc losy bohaterów.

  Uczniami opiekowali się wychowawcy, za co im bardzo serdecznie dziękujemy!

  Pedagog, Maria Narloch.

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA - ODWOŁANA

  Ze względu na sytuację pandemiczną i w trosce o wspólne zdrowie, Rada Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie ODWOŁUJE planowaną zabawę andrzejkową. 

                                                        SERDECZNIE PRZEPRASZAMY 

 • UWAGA - kolejna kwarantanna !

  Dzień dobry.
  Decyzją SANEPIDu wskutek kontaktu uczniów z osobą zakażona Koronawirusem uczniowie klas 7a i 7b przechodzą na kwarantannę do 22.listopada.
  W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na infekcję proszę o kontakt z SANEPIDem w Starogardzie Gdańskim.
  Osoby chętne do sporządzenia darmowego wymazu mogą udać się do naszego ośrodka zdrowia w Czarnej Wodzie.
  Informacje pod tel. 58 587 86 25
  Pozdrawiam Józef Milewski, dyrektor szkoły

 • UWAGA - kwarantanna!!!

  Decyzją SENEPIDu w Starogardzie Gdańskim, uczniowie klas 6a i 7c SP, od dnia dzisiejszego do 20. listopada przechodzą na kwarantannę. W przypadku pytań proszę kontaktować się z SANEPIDem w Starogardzie Gdańskim lub przez aplikację na portalu e-pacjent. Pozostałe klasy pracują wg planu lekcji.

 • NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”   Św. Jan Paweł II

   

  Święto Odzyskania Niepodległości prze POLSKĘ

  11. listopada 2021 roku to 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym w ciągu roku. Święto to jest obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.
  Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły w sali gimnastycznej uroczystym apelem, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego. Odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego odbyło się również w ramach ogólnopolskiej akcji ,, Bicie rekordu dla Niepodległej’’. Głos zabrał dyrektor naszej szkoły  Józef Milewski, który powitał wszystkich uczestników. Dyrektor szkoły podkreślił ważność 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zakreślił rys historyczny walki o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

  ,, Dziś wiemy jak ważne jest posiadanie własnego państwa, po latach walki możemy cieszyć się wolnością ''- mówił Józef Milewski. 11. listopada to czas radości i wolności. To dzień ponownych narodzin Polski. Dyrektor wspomiał rónie najważniejszych twórców naszej wolności, z których najważniejsżą postacią jest Józef Piłsudski.

   Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”- Józef Piłsudski

  W części artystycznej mali artyści - uczniowie z klas 2a i 2b  SP pokazali się w tańcu ,, Poloneza’’, w aranżacji muzycznej Wojciecha Kilara. Uczniowie klasy 7a SP wraz z uczniami z innych klas zaprezentowali spektakl słowno- muzyczny ,, od Zniewolonej do Niepodległej''. (nauczyciele przygotowujące uczniów to: Grażyna Leper -Utczińska, Lucyna Prychła, Monika Kłopotek-Główczewska, Alicja Kuchta, Justyna Schmidt, Anna Kędzierska, Maria Narloch i Izabella Pruszak). Podziwialiśmy też dwie grupy taneczne tańca nowoczesnego pod kierunkiem p. Anny Kędzierskiej oraz Justyna Schmidt, które wykonały piękne, wzruszające tańce o Odzyskaniu Niepodległości.

  Mamy nadzieję, że w takiej skromnej uroczystości uczciliśmy pamięć naszych Rodaków, którzy poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny i w walce o naszą niepodległość. Istotne jest, aby młodzi ludzie znali przeszłość swojego kraju, szanowali symbole narodowe i byli dymni być Polakiem. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości szkolnych, za pogłębienie wiedzy z zakresu historii Polski oraz rozwijanie patriotyzmu
  i miłości do Ojczyzny. Miłość do Ojczyzny trzeba pielęgnować i przekazywać młodemu pokoleniu.

  Opracowanie: Józef Milewski

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  Po zmaganiach dziewcząt przyszedł czas na rywalizację chłopców. Swoje reprezentacje wystawiło również 5 klas, co przełożyło się na liczbę 36 uczestników. Ponownie rozegrano 10 pasjonujących piłkarskich widowisk, które sędziował p. Zbigniew Biesek. Należy nadmienić, że wynik sportowy tego popołudnia był sprawą drugorzędną. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom, była dobra zabawa oraz możliwość zamanifestowania swojego przywiązania do najpiękniejszych na świecie, biało-czerwonych barw.

   

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce: VIIIa

  2 miejsce: VIIIb

  3 miejsce: VIIc

  4 miejsce: VIIa

  5 miejsce: VIIb

   

  Nagrody indywidualne:

  Najlepszy zawodnik: Ossowski Dominik

  Najlepszy strzelec: Homa Mateusz

  Najlepszy bramkarz: Baczyński Jakub

  Zawodnicy fair-play: Schramka Dawid, Szopiński Paweł, Połom Damian, Gwizdała Dominik, Nadolski Antoni

   

  Składy drużyn:

  • VIIa:

  Ossowski Dominik, Kuchta Wiktor, Płoszyński Jakub, Szramka Jakub Szopiński Paweł + Nadolny Marcel, Polakowski Łukasz (klasa 6)

  • VIIb:

  Baran Stanisław, Backhaus Adrian, Bakhaus Fabian, Gwizdała Dominik, Dusowski Stanisław, Kilich Bartosz, Tecław Bartosz

  • VIIc:

  Jarzombek Nikodem, Giermaniuk Witold, Pluskota Kamil, Narloch Aleksander, Stanek Miłosz, Nierzwicki Michał, Nadolski Antoni, Narloch Hubert

  • VIIIa:

  Jasiński Konrad, Backhaus Leszek, Homa Mateusz, Netkowski Franciszek, Schramka Dawid, Cybula Jakub

  • VIIIb:

  Baczyński Jakub, Andres Maksymilian, Kropidłowski Jan, Pluskota Patryk, Połom Damian, Piotrzkowski Maciej, Szynwelski Aleksander, Sztormowski Mikołaj

   

       W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.

  Pomogli nam:

  – p. Sebastian Schmidt – Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda

  – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Rafał Połom – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Sławomir Malinowski

  – p. Bartłomiej Tuszkowski

  – p. Mateusz Baran

  – p. Borys Wirkus

  – Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  – Old Boys KS Wda Czarna Woda

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

       We wtorek 9 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano turniej piłki nożnej dziewcząt, będący aktywną formą świętowania 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sportowej rywalizacji wzięły udział 33 dziewczęta z klas 7-8. Po rozegraniu 10 bardzo emocjonujących spotkań doszło do uroczystego zakończenia, w trakcie którego dyplomy oraz nagrody indywidualne wręczał p. dyrektor Józef Milewski.

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce: VIIIa

  2 miejsce: VIIIb

  3 miejsce: VIIc

  4 miejsce: VIIb

  5 miejsce: VIIa

  Nagrody indywidualne:

  Najlepsza zawodniczka: Litwińska Luiza

  Najlepsza strzelczyni: Dorau Nina

  Najlepsza bramkarka: Gaszkowska Samanta

  Zawodniczki fair-play: Łangowska Zofia, Nadolna Nadia, Kaszubowska Kinga, Szopińska Wiktoria, Połom Julia

  Składy drużyn:

  • VIIa:

  Ciesielska Lena, Milewska Antonina, Szopińska Wiktoria, Ścieszyńska Maja, Kaszubowska Anna, Drewczyńska Amelia

  • VIIb:

  Gaszkowska Samanta, Pryba Karolina, Grefka Julita, Połom Julia, Tracz Dominika

  • VIIc:

  Czerwionka Aleksandra, Witkowska Oliwia, Ulatowska Natalia, Kaszubowska Oliwia, Kaszubowska Kinga, Pozorska Zofia

  • VIIIa:

  Banach Beata, Schmidt Lena, Dorau Antonina, Łangowska Zofia, Janikowska Julia, Gołąbek Łucja, Keister Julia, Oksentowicz Emilia, Piotrzkowska Lena, Rudnik Zuzanna

  • VIIIb:

  Badźmierowska Roksana, Sztormowska Kaja, Litwińska Luiza, Narloch Faustyna, Nadolna Nadia, Kropidłowska Małgorzata

  W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.

  Pomogli nam:

  – p. Sebastian Schmidt – Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda

  – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Rafał Połom – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Sławomir Malinowski

  – p. Bartłomiej Tuszkowski

  – p. Mateusz Baran

  – p. Borys Wirkus

  – Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  – Old Boys KS Wda Czarna Woda

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • Pomoc zdrowotna dla nauczycieli.

  Nauczyciele czynni i emerytowani mogą  składać wnioski, o pomoc finansową do poniesionych kosztów leczenia, w terminie do 30. listopada br.
  Uchwała RM i wniosek znajdują się na stronie szkoły: zspczarnawoda.eu - organizacja szkoły - dokumenty. Proszę pamiętać o zaświadczeniu lekarskim, o konieczności wykonanego leczenia i imiennych rachunkach. Dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły pod nr. tel. 58 587 86 25
  Zapraszam do składania wniosków.

 • NOCKA W SZKOLE KLASY 8B

  Noc z piątku na sobotę (5/6 listopada) uczniowie klasy 8b spędzili na integracji w murach szkoły. Niestety ze względu na wiele czynników (w tym również zdrowotne), nie było nam dane spędzić tej nocy w pełnym gronie, co mamy nadzieję ulegnie zmianie podczas kolejnej edycji.

       Piątkową zabawę rozpoczęliśmy tradycyjnie od  odebrania słodkiej wyprawki i chwili na rozpakowanie.  Po rozgoszczeniu się w szkolnych apartamentach przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej. Graliśmy w piłkę nożną, ręczną oraz dwa ognie. W trakcie gry zmianie ulegały składy drużyn, co stanowiło dodatkowy czynnik integrujący naszą ekipę. Po bardzo emocjonujących meczach przystąpiliśmy do pochłaniania tostów, które przygotowywała dla nas niezastąpiona Kaja. Po posiłku i chwili wytchnienia wzięliśmy udział w seansie filmowym. Po nim przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną przez nas część integracji, czyli nocną zabawę w chowanego.

       W sobotni poranek, po nocy niekoniecznie spędzonej na spaniu, przystąpiliśmy do pakowania oraz porządków. Szczęśliwi, lecz lekko zmęczeni, udaliśmy się do swoich domów, aby zregenerować siły przed kolejnym tygodniem nauki.

       Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Dyrekcji szkoły za wyrażenie zgody na organizację opisanego powyżej wydarzenia. DZIĘKUJEMY!

  Opracowanie: uczniowie klasy 8b

 • ,,PACZKA DLA ZWIERZACZKA'' - finał akcji.

  PACZKA DLA ZWIERZACZKA

  W dniach 18-29.10. na terenie naszej szkoły po raz kolejny odbyła się zbiórka darów dla zwierząt przebywających w schronisku „Przytulisko” w Chojnicach. Zbiórka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Marią Narloch. W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Jesteśmy zadowoleni z efektów akcji, której celem było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy w tym (karmy, smyczy, obroży, ręczników i koców) dla podopiecznych. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu jesienno-zimowego.

  Zebrane dla schroniska dary zostały przekazane przez opiekuna SU 3 listopada.

  W imieniu pracowników schroniska i ich podopiecznych, składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu. Dziękuję, że zawsze mogę na WAS liczyć!

  Opiekun SU, Maria Narloch.

 • ,,Niepodległa do Hymnu''

  Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu ,, Niepodległa dla Hymnu''. Wspólne śpiewanie hymnu odbędzie się 10. listopada na apelu szkolnym z okazji Święta Niepodległości.

 • Egzamin na kartę rowerową 2021

  Egzamin na kartę rowerową 2021

  Egzamin na kartę rowerową w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie, ze względu na pracę zdalną szkoły w ubiegłym roku szkolnym, został przełożony na październik br. i odbył się w dwóch etapach.  Do egzaminu przystąpili uczniowie z klasy 5a SP. W pierwszej części uczniowie musieli wykazać się znajomością znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego. Po zdaniu tej części egzaminu przeszli do zadań praktycznych, w których musieli się wykazać między innymi umiejętnością jazdy na rowerze na wprost, pokonać ósemkę bez podpórek, skręcić w lewo, w prawo oraz zatrzymać się przed przejściem dla pieszych i w oznaczonym miejscu. Egzamin nadzorowało dwóch policjantów z komisariatu policji w Kaliskach,  pani Krystyna Narloch i dyrektor szkoły Józef Milewski. Pomimo jesiennego chłodu piątoklasiści zdobyli kartę rowerową i zadowoleni wrócili do domu. W nagrodę wszyscy zadający otrzymali kamizelki i worki odblaskowe, ufundowane przez Gminę Czarna Woda.

  Gratulujemy zdobycia karty rowerowej i mamy nadzieję, że zdobyte przez dzieci wiadomości i umiejętności będą wykorzystane w bezpiecznym poruszaniu się po naszych drogach.

                                                                                            Opracował: Józef Milewski      

   

   

 • ,,GÓRA GROSZA''

  Kochani Uczniowie, Drodzy Wychowawcy i Rodzice!

  Nasza szkoła przystąpiła do XXII edycji Góra Grosza. Pieniądze zbieramy od 2.11.2021r. do 31.12.2021r.
  Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

  Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

                                                                                                               Pedagog SZKOLNY:  Maria Narloch

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć