Nawigacja

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA - RADA SZKOŁY

  Rada Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie organizuje zabawę andrzejkową w dniu 27. listopada o godz. 19.00 w restauracji  ,, Karczma Ostoja''. Atrakcyjną oprawę muzyczną zapewni DJ. 
  Cena biletów od pary z konsumpcją wynosi 250 zł.

  Informacje można uzyskać u przewodniczącej RS pani Aleksandry Sobczak pod nr. 509 418 590

  lub w sekretariacie szkoły pod nr. 58 587 86 25. Liczba miejsc ograniczona.

                                                          CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   

 • Bezpieczna droga do i ze szkoły!

  Bezpieczna droga do szkoły/do domu.

  Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne: „Bezpieczna droga do szkoły i do domu”.  Dnia 19. października 2021roku  uczniowie klas 1a i 1b  SP uczestniczyli w spotkaniu z panią dzielnicową Anną Słomińską z komisariatu policji w Kaliskach. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała
  z uczniami o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Uczniowie wykazali się dużą znajomością podstawowych zasad w ruchu drogowym. Pani policjantka podkreślała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyła, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Część spotkania dotyczyła zachowania się w przypadku ataku groźnego psa, czyli ułożenie ciała w pozycji ‘’żółwia’’. Dzieci chętnie demonstrowały jak prawidłowo bronić się przed agresywnym psem. Spotkanie dotyczyło również kontaktów z osobami obcymi oraz zachowaniu się w sytuacja niebezpiecznych np. pożar, wypadek drogowy, czy zasłabnięcie. Okazało się, że wszyscy uczniowie znają numer alarmowy 112 i jeszcze działające numery 999, 998, 997. Na koniec spotkania policjantka wraz z wychowawczyniami rozdała migające odblaski i opaski odblaskowe na rękaw, rower lub plecak.  Ciekawym i pouczającym okazał się film instruktażowy: „Bezpieczeństwo w szkole”, który polecamy wszystkim!

  Opracował: Józef Milewski

 • PRZERWA NA CZYTANIE- BICIE REKORDU

  PRZERWA NA CZYTANIE- BICIE REKORDU 
  W CZYTANIU  NA PRZERWIE

  Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  W naszej szkole akcja czytelnicza odbędzie się 21 października (czwartek). Wystarczy przynieść ze sobą lub wypożyczyć w szkolnej bibliotece książkę
  i czytać na przerwach śródlekcyjnych. Dla najmłodszych uczniów przygotowaliśmy strefy czytania, w których dzieciom czytać będą nauczyciele oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

                                                                                                                            Zapraszamy do udziału w akcji! 

                                                                                                                                        mgr Alicja Kuchta

   

   

   

 • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  „ Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale….. czekać trzeba. Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (…). Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy – wartość jej, cenę….”
                                                                                                                                                            Janusz Korczak

  Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty, Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie.

              Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji w Naszej Szkole.
  14. października nazywanym potacznie Dniem Nauczyciela, nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, instytucji związanych ze szkolnictwem, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie, a szczególnie w okrsie pracy zdalnej i po powrocie do szkoły w nowym roku szkolnym.

  Nauczycielom i Wychowawcom życzę szczególnie dużo zdrowia, zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia, satysfakcji z odkrywania talentów i z osiąganych wyników.

  Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły życzę radości z wykonywanego zawodu, z codziennego bycia z uczniami i wychowankami, z uczestniczenia w tworzeniu ich przyszłej edukacji.

  Rodzicom życzę cierpliwości w motywowaniu dzieci, natomiast uczniom niesłabnącej motywacji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

  Drodzy nauczyciele pragnę, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania sumień, abyście uczyli dzieci pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.

  Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą wolne od pandemii, radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację, a także wychowanie tych, którzy są nadzieją narodu – dzieci i młodzieży.

                                                                                                        Dyrektor Szkoły mgr inż. Józef Milewski

 • Podziękowania dla firmy STEICO

  PODZIĘKOWANIA DLA FIRMY STEICO

  W imieniu dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie chciałbym serdecznie podziękować firmie STEICO za pomoc finansową udzieloną naszej placówce. Dzięki wsparciu naszego „sąsiada” mogliśmy zakupić sprzęt sportowy, który wykorzystywany będzie na lekcjach wychowania fizycznego jak również zajęciach dodatkowych organizowanych przez naszą szkołę oraz Urząd Miasta Czarna Woda.

  Zakupione zostały:

  - piłka nożna Adidas conext 19 (rozmiar 5) - 14 sztuk

  - piłka siatkowa Wilson (rozmiar 5) - 15 sztuk

  - guma do ćwiczeń fitnessband (8 - 12 kg)  - 11 sztuk

  - guma do ćwiczeń fitnessband (10 - 20 kg) – 9 sztuk

  - guma treningowa spokey Power II medium – 1 sztuka

  - guma treningowa spokey Power II light – 1 sztuka

  - lina do przeciągania jutowa netex 15m – 1 sztuka

  DZIĘKUJEMY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

   

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Nowa galeria Ślubowanie klas pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

 • Umiem pływać 2021


  Gmina Czarna Woda realizuje w naszej szkole program ,, Umiem pływać''. Kolejna edycja programu jest skierowana dla uczniów klasy 3. szkoły podstawowej. Liczba uczestników to 19. dzieci, które w środy wyjeżdżają autokarem pod opieką nauczycieli do AQUAPARKU  w Chojnicach. Szkolenie obejmuje 10 wyjazdów jesienią tego roku i 10 wyjazdów wiosną przyszłego roku. Zajęcia z dziećmi na basenie prowadzą doświadczeni instruktorzy WOPR. Po wysokiej frekwencji i widocznym zadowoleniu u dzieci i u rodziców wnioskujemy, że program jest bardzo potrzebny i jest również atrakcją od codzienności szkolnej w czasie COVIDu. 
  BARDZO DZIĘKUJEMY

 • PACZKA DLA ZWIERZACZKA!!!

  PACZKA DLA ZWIERZACZKA!!!

  Nasza szkoła organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów ze schroniska „Przytulisko” w Chojnicach.

  Zbieramy:

  - suchą karmę

  - ręczniki, koce, prześcieradła

  - smycze, obroże, akcesoria dla psów i kotów.

  Drodzy Uczniowie!

  Prosimy o włączenie się do akcji!

  Akcja trwa od 18 do 29 października. Wszystkie rzeczy można przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  Idziemy na wybory!

  Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach reprezentującego uczniów przewodniczącego samorządu szkolnego. Tegoroczne wybory odbyły się 4 października, a poprzedziła je kampania wyborcza.

  Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się troje kandydatów: Beata Banach, Faustyna Narloch, Marta Pęska. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji.

  Nasze szkolne wybory przypominały wybory państwowe. Wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach.  Lokal wyborczy, w którym zasiadła komisja (Martyna Litwińska, Julian Narloch), otwarty został dla wyborców o godzinie 8.00. Uczniowie mogli oddać głos na wybranego kandydata po sprawdzeniu i potwierdzeniu tożsamości. Karty do głosowania wrzucano do urny. Po podliczeniu głosów wypełniono protokół i opublikowano wyniki.

  Funkcję przewodniczącego będzie pełniła Beata Banach, która uzyskała największą liczbę głosów. Jej kontrkandydatki, czyli Marta Pęska i Faustyna Narloch pełnić będą funkcję wiceprzewodniczących.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za postawę obywatelską i odpowiedzialne podejście do głosowania. A nowemu zarządowi życzymy kreatywnej i radosnej pracy.

  Opiekun SU, Maria Narloch.

 • PIŁKARSKIE ZAJĘCIA NA WESOŁO

  W trakcie poniedziałkowych zajęć piłkarskich dla chłopców z klas 1-2 organizowanych przez Świetlicę Miejską „Kulturalnia” miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Mali miłośnicy piłki kopanej zmierzyli się w meczu sparingowym ze swoimi starszymi koleżankami (oraz jednym kolegą) ze szkoły, wśród których znalazły się także dwie siostry małych, uzdolnionych piłkarzy. Same zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Po nich nadszedł czas na tak długo wyczekiwany przez wszystkich mecz, w trakcie którego nie brakowało wielu pięknych bramek, zaangażowania oraz tego co najważniejsze czyli ogromu dobrej zabawy. Organizacji tego nietypowego spotkania przyświecały dwa główne cele – urozmaicenie zajęć oraz dostarczenie ich uczestnikom wiele radości.

  Fotorelacja z zajęć jest najlepszym dowodem na to, że założone cele udało się zrealizować w 100%.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • Ognisko klasowe 4a SP

  OGNISKO KLASOWE KLASY 4 A

  Dnia 1. października klasa 4a SP wzięła udział w ognisku klasowym połączonym z obchodami  ,,Dnia Chłopaka''. Słoneczna pogoda zachęciła dzieci do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Było wspólne pieczenie kiełbasek i pianek. Wręczono także upominki chłopcom z okazji ich święta. Dziewczynki zaśpiewały tradycyjne sto lat  swoim kolegom z klasy. W dobrych humorach, zadowoleni, lekko zmęczeni uczniowie udali się do domów.

  Spotkanie mogło się odbyć dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Zaremby, który udostępnił swoje pole namiotowe,  za co BARDZO dziękujemy.

                                                                                               Opracowała: wychowawca klasy 4a SP Paulina Baran

   

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

   EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

  W dniach 27-29.09.  w naszej szkole prowadzone były zajęcia poświęcone Europejskiemu  Dniu Języków. Święto to już od 2001r roku wpisane jest  pod  datą 26 września. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.
  Zajęcia zaczęły się od przedstawienia zarówno młodszym jak i starszym dzieciom najważniejszych informacji dotyczących tego święta. Dużym powodzeniem cieszyły się ciekawostki językowe, których skarbnicą jest oficjalna strona Europejskiego Dnia Języków:
  Dzięki informacjom zawartym na tej stronie dzieci dowiedziały   się  przykładowo ile języków jest na całym świecie czy też z ilu liter składa się najdłuższe słowo na świecie. Wspólnymi siłami próbowały ułożyć z rozsypanki wyrazowej najdłuższe polskie słowo którym jest “ konstantynopolitańczykowianeczka”. Dodatkowo uczniowie ze starszych klas mieli za zadanie zapisać z pamięci ten właśnie wyraz.
  Podczas zajęć uczniowie starali się rozpoznać języki na podstawie zapisanych na plakacie słów. Odbyli  także podróż po różnych zakątkach Europy  i nie tylko. Dzieci z klas 1-2 otrzymały bileciki, na których widniały obcobrzmiące słowa. Bilet ten był warunkiem uczestnictwa w podróży. Odwiedzili Indie, Egipt, Stany Zjednoczone, Francję, Anglię oraz Włochy. Witali się i żegnali w różnych językach. Uczniowie klas starszych dodatkowo mieli za zadanie dopasować opisy do poszczególnych miejsc.
  Na zajęciach nie obyło się bez śpiewania piosenek . Uczniowie słuchali “ Dancey monkey” w 15 językach  w wykonaniu Pani Katarzyny Staszewskiej,  piosenki z “ Mam tę moc” w 25 językach czy “hello around the world song”.

  Na sam koniec uczniowie klas młodszych otrzymali po jednej fladze, którą należało pokolorować według wzoru, następnie wkleić do zeszytu.  Natomiast starsi uczniowie mieli za zadanie dopasować flagi do nazw państw oraz już   na sam koniec uzupełnić krzyżówkę tymi właśnie wyrazami.

                                                                Paulina Baran

   

 • Z A P R O S Z E N I E

  KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA,
  OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS, NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE  Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ, 
  KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
  13. PAŹDZIERNIKA O GODZ. 16:00

  W RESTAURACJI ,, KARCZMA OSTOJA'' w Czarnej Wodzie.

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 8. października w sekretariacie szkoły pod nr. 58 587 86 25

 • ,,Dzień pirata''

  Ahoj Kamraci !!!

  My piraci -  niezła paka

  Z nami jest wesoła draka

  W morze zaraz wypływamy

  Szukać skarbów. Wyruszamy!

  Kapitana słuchać będziemy

  Dużo złota przywieziemy!

  W minionym tygodniu w naszej szkole świętowaliśmy "Dzień Pirata". W zabawach oraz konkurencjach czynnie uczestniczyli najmłodsi uczniowie szkoły z klas I-III wraz z wychowawcami. Kreatywnym zabawom nie było końca. W pirackich przebraniach uczestnicy przemierzali wspólnie w formie zadań i zagadek - morza i oceany, ścigali się z Czarnobrodym, pokonywali sztorm. Zwieńczeniem pirackich rozrywek było odnalezienie skarbu!!!  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w kwestii finansowej. 

  Ahoj!

  Organizatorzy

   

 • Biwak integracyjno - matematyczny

  Dnia  22 września  2021 r. klasa 7c wraz z wychowawcą klasy wyjechała na biwak integracyjno - matematyczny do Borska. Do Borska dowieźli nas rodzice około godziny 10:00.  Na miejscu mieliśmy godzinkę na rozpakowanie  i czas dla siebie. Następnie pełni zapału udaliśmy się na zajęcia matematyczne z Panem Markiem. Po trzech wyczerpujących godzinach liczenia zadań zjedliśmy smaczny obiadek. Po obiedzie poszliśmy na spacer do lasu, przy okazji zbierając gałęzie na ognisko. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Nie zabrakło też czasu na wiele aktywnych  atrakcji. Mieliśmy tyle energii do wspólnej zabawy. Graliśmy w piłkę nożną, w Dziada, w berka, w chowanego, itp. Po zakończeniu ogniska wróciliśmy do pokoju, w którym nocowaliśmy. Mogliśmy jeszcze pograć w planszówki, pooglądać filmy na telefonach i przede wszystkim porozmawiać          ze sobą, bo tego nam najbardziej brakuje. Rankiem wstaliśmy na śniadanie, które było            o godzinie 9:00, po czym mieliśmy lekcję matematyki. Po matematyce mieliśmy chwilę dla siebie, na dalsze rozmowy i zabawy. Niestety czas tak szybko uciekał i znów była pora obiadu, a po obiedzie przyjechali po nas rodzice. 

  Bardzo miło i aktywnie spędziliśmy ten czas i nawet matematyka nie jest nam obca.

  Zapraszamy naszych kolegów i koleżanki z klas 4-8 do rozwiązania przykładowych zadań, z którymi  zmagaliśmy się na biwaku:

  Zadanie 1

  Na stole stał koszyk z jabłkami. Jacek zjadł połowę wszystkich jabłek i jeszcze pół jabłka. Następnie Staszek zjadł połowę pozostałych jabłek i jeszcze pół jabłka. W koszyku zostały 3 jabłka. Ile jabłek było w koszyku na początku?

  Zadanie 2

  W wyścigu startuje 43 zawodników. Liczba zawodników, którzy dobiegli do mety przed Jasiem jest 5 razy mniejsza od liczby zawodników, którzy ukończyli wyścig po nim. Które miejsce w wyścigu zajął Jaś?

  Zadanie 3

  Spośród 100 uczniów uczących się języków 28 wybrało niemiecki, 30 francuski, 42-angielski, w tej liczbie 8-niemiecki i francuski, 10-niemiecki i angielski, 5-francuski i angielski, w tym 3-wszystkie trzy języki. Ilu uczniów nie uczy się żadnego z wymienionych języków, uczy się tylko angielskiego?

  Zadanie 4 

  Gospodarz miał 20 kur, które zjadały worek pszenicy w ciągu 30 dni. Pewnego dnia lis porwał 5 kur. Na ile dni wystarczy teraz worek pszenicy?

   

  Uczeń klasy 7c

  Nikodem Jarzombek

 • DZIAŁAMY I ŚWIAT NA LEPSZE Z „KIEŁŻANAMI” ZMIENIAMI

  W czwartek 23 września grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie wzięła udział w projekcie STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ RZEKI WDY – KIEŁŻ CZARNA „Aktywizacja lokalnej społeczności na rzecz czystej rzeki Wdy”. Projekt powstał w ramach programu AKUMULATOR SPOŁECZNY, który jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  Swoją czwartkową wyprawę rozpoczęliśmy od posprzątania osiedlowego lasu pomiędzy przedszkolem, a apteką. W jego centrum odkryliśmy tajną bazę miłośnika, czy też miłośników, Kuflowego w puszce, którzy postanowili zorganizować gminne składowisko odpadów aluminiowych - szkoda tylko, że „dzikie”.  Po uporaniu się z tym miejscem przeszliśmy na ul. Okrężną, gdzie uwolniliśmy od śmieci prawy brzeg Wdy. Swoją uwagę skupiliśmy przede wszystkim na terenie pomiędzy mostami.

  Na koniec czwartkowej eskapady udaliśmy się na tradycyjne ognisko mające miejsce na malowniczym polu kempingowym „Pod Świerkami” Pana Tadeusza Zaremby, któremu serdecznie dziękujemy za jego udostępnienie.

  Słowa podziękowania kierujemy również do członków Stowarzyszenia Przyjaciół Rzeki Wdy – Kiełż Czarna Woda za ufundowanie przepysznych kiełbasek oraz słodkich upominków jak również, a raczej przede wszystkim, za organizację samego projektu czyli kolejnej akcji mającej na celu uwolnienie naszej malowniczej rzeki oraz jej najbliższego otoczenia od śmieci, które jak wiadomo nie od dziś, pozostawiają po sobie osoby o bardzo małych rozumkach.

  W czynieniu naszego najbliższego otoczenia piękniejszym udział wzięli:

  - Andres Maksymilian

  - Bakhaus Fabian

  - Baran Stanisław

  - Kropidłowski Jan

  - Netkowski Franciszek

  - Ossowski Dominik

  - Piotrzkowski Maciej

  - Pluskota Patryk

  - Płomiński Jakub

  - Pocheć Tomasz

  - Tecław Bartosz

  BRAWO PANOWIE!

   

   

  Opracowanie: Rybacki Paweł

 • MISTRZOSTWA SZKOŁY W „KÓŁKO – KRZYŻYK”

  We wtorek 21 września w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano szkolny turniej w zabawę ruchową znaną przez uczniów jako “Kółko – Krzyżyk”. W zawodach uczestniczyło łącznie 53 uczniów z klas 6-8 SP w kategorii dziewcząt (26 uczestniczek) oraz chłopców (27 uczestników). Ponownie nie zabrakło wielu emocji oraz tego, co stanowi główny cel organizowanych przez nas szkolnych imprez sportowych, czyli DOBREJ ZABAWY. W nagrodę za swoją postawę i chęć spędzenia aktywnie czasu wolnego każdy uczestnik zawodów (niezależnie od zdobytego miejsca) został nagrodzony oceną celującą z wychowania fizycznego.

   

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  DZIEWCZĘTA:

  1 miejsce: RÓŻOWE

  2 miejsce: NIEBIESKIE

  3 miejsce: CZARNE

  4 miejsce: CZERWONE

  CHŁOPCY:

  1 miejsce: CZARNI

  2 miejsce: CZERWONI

  3 miejsce: NIEBIESCY

  4 miejsce: RÓŻOWI

  SKŁADY DRUŻYN:

  DZIEWCZĘTA:

  • CZERWONE:

  Kalina Liczywek, Lena Ciesielska, Antonina Milewska, Maja Ścieszyńska, Anna Kaszubowska, Faustyna Narloch, Kaja Sztormowska, Cecylia Gołębiewska

  • NIEBIESKIE:

  Samanta Gaszkowska, Julia Połom, Karolina Pryba, Dominika Tracz, Julita Grefka, Oliwia Prabucka

  • CZARNE:

  Oliwia Witkowska, Oliwia Kaszubowska, Kinga Kaszubowska, Aleksandra Czerwionka, Natalia Ulatowska, Aleksandra Osowska

  • RÓŻOWE:

  Beata Banach, Lena Schmidt, Zofia Łangowska, Antonina Dorau, Łucja Gołąbek, Julia Keister

  CHŁOPCY:

  • CZERWONI:

  Fabian Bakhaus, Dominik Gwizdała, Bartosz Kilich, Bartosz Tecław, Adrian Backhaus, Dominik Ossowski, Jakub Szramka, Tomasz Pocheć, Nikodem Selonke

  • NIEBIESCY:

  Maksymilian Andres, Julian Narloch, Aleksander Szynwelski, Jakub Borzeszkowski, Franciszek Netkowski, Mateusz Homa

  • CZARNI:

  Nikodem Jarzombek, Antoni Nadolski, Witold Giermaniuk, Michał Nierzwicki, Hubert Narloch, Miłosz Stanek

  • RÓŻOWI:

  Marcel Nadolny, Łukasz Polakowski, Maksymilian Warda, Aleksander Warda, Sebastian Olszewski, Nikodem Sielski

       W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.

  Pomogli nam:

  – p. Sebastian Schmidt – Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda

  – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Rafał Połom – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Sławomir Malinowski

  – p. Bartłomiej Tuszkowski

  – p. Mateusz Baran

  – p. Borys Wirkus

  – Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  – Old Boys KS Wda Czarna Woda

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2021

  W dniach 17-19 września miał miejsce finał 28 akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. W tym roku odbywał się ona pod hasłem: „MYŚLĘ WIĘC NIE ŚMIECĘ”.

       Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie tradycyjnie z wielkim zapałem i animuszem wzięli się za sprzątanie najbliższego otoczenia w trakcie lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć z wychowawcą. Udało się nam uwolnić od śmieci m.in. tereny nad rzeką (kajakarnia – pompownia), okolice szkoły oraz stadionu, tzw. osiedle Zory oraz chodnik prowadzący od Steico w kierunku dworca z bardzo popularnym miejscem schadzek młodzieży (przejście z barierkami). Ilość śmieci (zwł. puszek, butelek po napojach wyskokowych) w tym właśnie miejscu przerosła nasze oczekiwania w bardzo negatywny sposób, tylu śmieci jeszcze nie widzieliśmy. Osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy z pewnością nie mają zbyt wiele wspólnego z pierwszym słowem (czynnością) zawartą w tegorocznym haśle tej jakże potrzebnej akcji.

       Mamy nadzieję, że w/w lokalizacja oraz pozostałe, jak np. lasek na końcu ul. Pomorskiej, w których więcej niż widoczny jest problem śmiecących ludzi będą regularnie kontrolowane przez odpowiednie służby, a winni zaśmiecaniu odpowiednio „nagradzani” za swoje nieprzemyślane, niekulturalne (pisząc łagodnie) zachowanie.

  Urzędowi Miejskiemu w Czarnej Wodzie składam podziękowania za dostarczenie worków i rękawiczek, pracownikom MZGKiM za wywóz zebranych w trakcie tegorocznej akcji śmieci. Szczególne słowa podziękowania kieruję do samym uczestnikom za zaangażowanie w czynieniu naszej małej ojczyzny piękniejszej.

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • ZAKAZ wjazdu rodzicom na teren szkoły

  DRODZY RODZICE
  W trosce o bezpieczeństwo dzieci, proszę NIE WJEŻDŻAĆ samochodami na teren szkoły ( szczególnie w czasie przerw i po lekcjach) Już w tym tygodniu doszło do małego incydentu z udziałem samochodu manewrującego na placu szkolnym. Proszę o rozwagę, przecież nikt z nas nie chciałby doświadczyć kolizji, czy potrącenia dziecka.  
  Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość.
   Józef Milewski

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć