Nawigacja

 • Kwarantanna kolejna dla uczniów klasy 4b SP

  W wyniku kontaktu z zakażonym, uczniowie ( ci obecnie uczęszczający do szkoły) z klasy 4b SP przechodzą na kwarantannę do 1. lutego 2022r. (wtorek włącznie). 

 • Kwarantanna dla pozostałych uczniów klasy 1a SP

  W wyniku kontaktu z zakażonym, uczniowie ( ci obecnie uczęszczający do szkoły) z klasy 1a SP przechodzą na kwarantannę TYLKO na dzień 27. stycznia 2022r. (czwartek). W piątek dzieci nieobjęte wczesniejszą kwarantanną mogą przyjść do szkoły.

 • PRACA ZDALNA dla uczniów klas 5-8 SP

  Uczniowie klas 5-8 SP od dnia 27 stycznia (czwartku) do 11 lutego ( do ferii) przechodzą na tryb pracy zdalnej.

  Proszę wymienionych uczniów klas, aby jutro zabrali do domu podręczniki i przybory szkolne.

  Szczegóły jutro zostaną ustalone i przekazane w szkole.

 • MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE RĘCZNEJ cz. II

  MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE RĘCZNEJ cz. II

       W poniedziałek 24 stycznia na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano Mistrzostwa Rejonu w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się łącznie 5 zespołów (2 damskie, 3  męskie).

       Występ naszych podopiecznych ponownie możemy uznać za udany. Dziewczęta jak również chłopcy wygrali swoje spotkania zapewniając sobie tym samym prawo reprezentowania naszego rejonu w Mistrzostwach Powiatu.

       Sędzią zawodów był  p. Zbigniew Biesek, któremu w imieniu organizatorów dziękuję za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

  Wyniki spotkań:

  • DZIEWCZĘTA:

  Czarna Woda – Kaliska 20:3

  • CHŁOPCY:

  Czarna Woda – Kaliska 13:7

  Osieczna – Kaliska 12:3

  Osieczna – Czarna Woda 5:13

  Naszą szkołę reprezentowali:

  – DZIEWCZĘTA: Banach Beata, Dorau Antonina, Gołąbek Łucja, Janikowska Julia, Keister Julia, Łangowska Zofia, Piotrzkowska Lena, Połom Julia, Pryba Karolina, Rudnik Zuzanna, Schmidt Lena

  – CHŁOPCY: Backhaus Adrian, Backhaus Leszek, Bakhaus Fabian, Gwizdała Dominik, Homa Mateusz, Jasiński Konrad, Kropidłowski Jan, Piotrzkowski Maciej, Pluskota Kamil, Szynwelski Aleksander

  Opracowanie: Rybacki Paweł

   

 • MISTRZOSWA REJONU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

  MISTRZOSWA REJONU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

       W piątek 21 stycznia na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano Mistrzostwa Rejonu w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Ze względu na obowiązujące obostrzenia (kwarantanny) do sportowej rywalizacji zgłosiły się tylko reprezentacje Osiecznej oraz Czarnej Wody.
     Występ naszych podopiecznych z pewnością możemy uznać za udany. Dziewczęta jak również chłopcy pomimo początkowych trudności ostatecznie pewnie pokonali swoich rówieśników z Osiecznej, dzięki czemu wywalczyli awans do Mistrzostw Powiatu.
    Piątkowe zawody sędziował p. Zbigniew Biesek, któremu dziękujemy za pomoc w sprawnym ich przeprowadzeniu.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  - DZIEWCZĘTA: Ciesielska Lena, Czerwionka Aleksandra, Drewczyńska Amelia, Jędrzejewska Lena, Kaszubowska Oliwia, Liczywek Kalina, Milewska Antonina, Sikorska Agata, Ścieszyńska Maja,

  - CHŁOPCY: Giermaniuk Witold, Jarzombek Nikodem, Kuchta Wiktor, Nadolny Marcel, Nadolski Antoni, Narloch Hubert, Nierzwicki Michał, Ossowski Dominik, Polakowski Łukasz.

  Opracowanie: Rybacki Paweł

   

 • UWAGA KWARANTANNA !!!

  Decyzją SANEPIDu w Starogardzie Gdańskim, dzieci które były w świetlicy szkolnej w dni 17,18,19 stycznia w godzinach:
  1) rano od 6.30 do 8.45 - z panią S. Migowską,
  2) po lekcjach do 15.30 - z panią S. Migowską,
  wskutek kontaktu z osobą zakażoną COVID-19 przechodzą na kwarantannę:
  - dzieci z dnia kontaktu 17.01.2022, to kwarantanna do dnia 27. stycznia,
  - dzieci z dnia kontaktu 18.01.2022, to kwarantanna do dnia 28. stycznia,
  - dzieci z dnia kontaktu 19.01.2022, to kwarantanna do dnia 29. stycznia.
  Dzieci zaszczepione i ''ozdrowieńcy'' NIE mają kwarantanny.
  Bardzo proszę nie przysyłać dzieci do szkoły, a w przypadku pojawienia się objawów przeziębienia lub podobnych do grypy, proszę o zgłoszenie się do lekarza.

  Pozdrawiam - dyrektor szkoły.

 • Próbny sprawdzian ósmoklasisty.

  PRÓBNY SPRAWDZIAN ÓSMOKLASISTY 2022

  W bardzo trudnym czasie pandemii, w dniach 17,18,19 stycznia dla uczniów klas 8a i 8b SP przeprowadzony został próbny sprawdzian ósmoklasisty. Dla obecnych klas ósmych szkoły podstawowej sprawdzian ósmoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie jest zaplanowany na 24, 25 i 26. maja 2022r.. W związku z pandemią koronawirusa obecne klasy ósme i siódme będą pisały sprawdzian wg ‘’starej’’ formy obejmującej tylko trzy przedmioty: język polski, matematykę i język angielski. Dopiero w 2024r. na sprawdzianie dojdzie czwarty przedmiot do wyboru przez ucznia tj. biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.  W tym roku nasi ósmoklasisty napisali próbny sprawdzian z wydawnictwem pedagogicznym ,,OPERON’’. Do próbnego sprawdzianu przystąpiło 46. uczniów w dniach 17, 18 i 19 stycznia:

  1. Język polski – 120 minut.
  2. Matematyka – 100 minut.
  3. Język angielski – 90 minut.

  Głównymi celami próby egzaminacyjnej, z zachowanie reżimu sanitarnego, było zapoznanie się uczniów z procedurami egzaminacyjnych, gospodarowaniem czasem egzaminu oraz określenie swojego poziomu wiedzy i umiejętności.

  Wszyscy nasi uczniowie sprostali wymaganiom procedur egzaminacyjnym, byli ubrani odświętnie i dali z siebie wszystko. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za wysoką frekwencję, odświętny ubiór i sprostanie wszystkim wymaganiom.

  Po sprawdzeniu prac uczniowskich, określeniu mocnych i słabych stron, wszyscy zabiorą się do wytężonej pracy, aby na majowym sprawdzianie uzyskać najwyższe wyniki, otwierające drogę do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.
   

   

  ŻYCZYMY POWODZENIA

  Opracował: Józef Milewski

   

   

   

 • Bezpieczniej na pasach przy szkole!

  Dzięki inicjatywie Rady Szkoły i dyrekcji szkoły, przejście dla pieszych znajdujące się bezpośrednio przy szkole na ul. A. Mickiewicza 5, zostało wyposażone w pulsator diodowy. Aktywny zespół sygnalizacyjny za pomocą czujnika ruchu ''wyłapuje'' przechodnia i sygalizuje pulsowaniem diód kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest we własne źródło zasilania z baterii słonecznych. Całość inwestycji sfinansowała Gmina Czarna Woda, za co w imieniu społeczności szkolnej bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję na poprawę bezpieczeństwa komunikacji w obrębie szkoły i uniknięcie jakichkolwiek przykrych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

 • NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  W piątek 14 stycznia na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie rozegrano Noworoczny Turniej Piłki Nożnej chłopców z klas 4-6. Do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 25 młodych miłośników piłki kopanej, dla których piątkowe zawody były nad wyraz trafioną i długo wyczekiwaną formą spędzenia czasu wolnego.            

      Po rozegraniu trzech niezwykle emocjonujących spotkań doszło do uroczystego zakończenia turnieju. W jego trakcie dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczał dyrektor szkoły, p. Józef Milewski.

  Wyniki spotkań:

  • IVa  – VIa 0:2     
  • IVb – VIa 2:1
  • IVa – IVb 1:5

  Klasyfikacja końcowa:

  • 1 miejsce – IVb
  • 2 miejsce – VIa
  • 3 miejsce – IVa

  Nagrody indywidualne:

  • Najlepszy zawodnik – Marcel Nadolny
  • Najlepszy strzelec – Rajmund Narloch
  • Najlepszy bramkarz – Adam Cwil
  • Najlepszy obrońca – Aleksander Homa
  • Zawodnicy fair-play – Mikołaj Szynwelski, Oskar Zarembski, Nikodem Sielski, Franciszek Raczkowski, Błażej Rudnik

  Składy drużyn:

  • IVa: Franciszek Raczkowski, Olaf Baczyński, Dawid Andres, Aleksander Homa, Mikołaj Szynwelski, Dominik Aleksiuk, Adam Cwil, Bartosz Bzdeń (klasa Va)

   

  • IVb: Oskar Zarembski, Nikodem Tracz, Szymon Pryba, Adrian Czapiewski, Rajmund Narloch, Szymon Pruszak, Błażej Rudnik, Patrick Delerue, Filip Machola, Fabian Kropidłowski (klasa Va)

   

  • VIa: Marcel Nadolny, Aleksander Warda, Maksymilian Warda, Oliwier Pozorski, Sebastian Olszewski, Nikodem Sielski, Krzysztof Nowak (klasa Va)

       W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które nieustannie wspierają nas w organizacji szkolnych zawodów sportowych jak również konkursów wiedzy.

  Pomogli nam:

  – p. Sebastian Schmidt – Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda

  – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Rafał Połom – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Sławomir Malinowski

  – p. Bartłomiej Tuszkowski

  – p.  Mateusz Baran

  – p. Borys Wirkus

  – Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  – Old Boys KS Wda Czarna Woda

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • Program stypendialny “Klasa”

                                               Program stypendialny “Klasa”

  Dla przyszłych zdolnych absolwentów klas 8 SP.

  Kto może złożyć wniosek ?      

  Uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

  1. Zamieszkują na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 100.000 mieszkańców.

  2. Uzyskali średnią co najmniej 4,5 z wybranych przedmiotów na koniec pierwszego półrocza 8 klasy szkoły podstawowej i/lub są laureatami/finalistami olimpiad bądź laureatami konkursów przedmiotowych i/lub  posiadają inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne.

  3. Zamieszkują w gospodarstwie domowym, w którym średni miesięczny dochód na osobę wynosi poniżej 1.200 zł. Dochód na osobę w rodzinie to pozycja 111 w PIT-37 rodzica/opiekuna za rok 2021 podzielona przez 12 miesięcy oraz liczbę osób mieszkających w gospodarstwie domowym.

  4. Chcą się rozwijać, mają ponadprzeciętną motywację.

  5. Są zaangażowani społecznie i lubią pomagać innym.

  6. Uzyskali rekomendację od dyrektora szkoły lub wychowawcy w szkole macierzystej. 

  Na co można uzyskać wsparcie ?         

  Program oferuje:

  1. Stypendium w trakcie 4 lat nauki w liceum. W ramach stypendium pokrywane są takie koszty jak: opłata za internat, wyżywienie, podręczniki i comiesięczne kieszonkowe. Stypendysta bierze również udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych.

  2. Stypendium finansowe na I roku studiów.

  Warunkiem uczestnictwa jest pozytywne przejście procesu rekrutacji w ramach programu oraz zakwalifikowanie się kandydata do szkoły, w której realizowany jest Program.   

  Opis:   

  Organizatorem programu jest Fundacja BNP Paribas.

  Klasa to autorski program stypendialny zapewniający absolwentom szkół podstawowych naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w 5 miastach akademickich – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie.

  Cel: zapewnienie szansy rozwoju najzdolniejszym uczniom pochodzącym z niezamożnych środowisk.

  Szkołami partnerskimi programu są:

  – VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,

  – XIVLO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu,

  – I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie,

  – III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni,

  – XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

  Program zapewnia:

  1. Pełne pokrycie kosztów utrzymania, edukacji oraz zakwaterowania w internacie podczas 4 lat nauki w szkole w tym:

  – całodzienne wyżywienie;

  – dofinansowanie zakupu podręczników i pomocy dydaktycznych do kwoty podanej do informacji Uczestników;

  – składki na ubezpieczenie i Radę Rodziców;

  – sfinansowanie pobytu na obozie integracyjnym przed rozpoczęciem nauki w I klasie Liceum w okresie wakacyjnym w Warszawie;

  – pobytu na obozie wakacyjnym (jednorazowo w ciągu trwania Programu).

  Dodatkowo Bank zakłada stypendyście konto osobiste, do którego dołączona jest karta płatnicza.

  Fundacja przekazuje na konto ucznia kieszonkowe w wysokości 100 zł/mies. przez okres trwania roku szkolnego.

  2. Fundacja zapewnia roczne stypendium pomostowe dla studentów – absolwentów programu w wysokości 500 zł miesięcznie (płatne przez okres trwania pierwszego roku akademickiego).

  3. Ponadto Fundacja oferuje m.in.:

  – wsparcie działań wolontariackich (w ramach programu zaangażowania stypendystów „Możesz na mnie polegać” uczniowie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i czasem);

  – dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów.   

  Termin składania wniosków:    

  Przewidywany termin składania wniosków: luty 2022

  Link do strony: https://www.bnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa

  Zainteresowanych proszę o kontakt z dyrektorem szkoły pod nr. 58 587 86 25       

 • Wracamy do szkoły od 10.stycznia - koniec pracy zdalnej!!!

  Nareszcie koniec pracy zdalnej. Od 10. stycznia wracamy do szkoły wg aktualnego planu lekcji i zasad funkcjonowania szkoły. Pamiętać jednak należy o obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19. Dzieci będące na kwarantannie, izolacji, czy posiadające objawy zbliżone do przeziębienia lub grypy, powinny pozostać w domu. W takich przypadkach zaleca się wykonać wymaz i udać się do lekarza.

 • SZCZĘŚLIWEGO, ZDROWEGO, GOGATEGO NOWEGO 2022 ROKU

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

  Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,​​​​​​​
  spędzenia ich w rodzinnym gronie, dużo nadziei,
  wytrwałości i pogody ducha w tym trudnym okresie pandemii i pracy zdlanej,

  wyśpiewania wszystkich kolęd
  oraz
  spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym 2022 Roku
  życzą 
   Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne wraz z pracownikami
  Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie 

 • A jednak ... Mikołaj nie zapomniał o naszych uczniach

 • Nauczanie zdalne rusza od 20. grudnia do 9. stycznia !

 • CO WIEMY O SPORTACH ZIMOWYCH?

  10 grudnia (piątek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie  zorganizowano MIKOŁAJKOWO-GWIAZDKOWY KONKURS WIEDZY O SPORTACH ZIMOWYCH dla uczniów z klas 5-8. Do rozwiązywania zadań przystąpiło aż 90 uczniów,  którzy zmierzyli się z 26 pytaniami. Wśród nich znalazło się:

  - 10 pytań za 1 punkt, na które uczestnicy udzielali odpowiedzi tak/nie,

  - 10 pytań testowych za 2 punkty (a, b, c, d),

   - 5 pytań za 3 punkty (2 testowe, 3 otwarte),

  oraz pytanie BONUS za 5 punktów, w którym należało odpowiedzieć na następujące pytanie:

  Jaką dyscyplinę sportową uprawiała Helena Pilejczyk, zdobywczyni brązowego medalu olimpijskiego w 1960 roku?

       W trakcie konkursu należało wykazać się m.in. wiedzą dotyczącą aktualnych wydarzeń ze świata sportów zimowych oraz znajomością największych sukcesów polskich sportowców na przestrzeni minionych dziesięcioleci.

       Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za chęć wzięcia udziału w naszej zabawie. Jej głównym celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat sportów zimowych oraz umożliwienie im zdobycia dodatkowej oceny celującej z wychowania fizycznego (otrzymał ją każdy uczestnik niezależnie od uzyskanego przez siebie wyniku).

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  • Klasy 5-6

  1 miejsce: Kalina Narloch

  2 miejsce: Hanna Kotlęga

  3 miejsce: Anna Kaczyńska

  4 miejsce: Lena Borowiak, Maja Tilsen, Anastazja Klein, Fabian Kropidłowski, Marcel Nadolny

  • Klasy 7-8

  1 miejsce: Michał Nierzwicki

  2 miejsce: Emilia Oksentowicz

  3 miejsce: Beata Banach, Jakub Baczyński

  4 miejsce: Aleksander Szynwelski

       W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które nieustannie, bezinteresownie wspierają nas w organizacji zawodów sportowych oraz konkursów wiedzy.

  Pomogli nam:

  – p. Sebastian Schmidt – Przewodniczący Rady Miasta Czarna Woda

  – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Adam Gradowski – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Witold Bohla – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Rafał Połom – Radny Miasta Czarna Woda

  – p. Sławomir Malinowski

  – p. Bartłomiej Tuszkowski

  – p. Mateusz Baran

  – p. Borys Wirkus

  – Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  – Old Boys KS Wda Czarna Woda

   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

 • MIKOŁAJEK- KTO TO TAKI?

  Mikołajek, Alcest, Gotfryd, Rufus, Euzebiusz, Maksencjusz, Kleofas, Joachim i Ananiasz to grupa przyjaciół, bohaterowie książki R. Goscinnego, którą czytali uczniowie klas czwartych. Opowiadania o Mikołajku bardzo się wszystkim podobały, stąd też w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Mikołajek- kto to taki?”. Brało w nim udział sześć dwuosobowych drużyn, które zmagały się z różnymi zadaniami dotyczącymi bohaterów książki.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  •  I miejsce- Patrick Delerue i Leon Wegner- kl.4 b,
  • II miejsce- Szymon Pruszak i Oliwier Szopiński- kl.4 b,
  • III miejsce- Filip Machola i Błażej Rudnik- kl.4 b,
  • Wyróżnienie- Oktawia Górnowicz i Zuzanna Kiedrowska- kl.4 a.

  Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie znajomości treści książki „Mikołajek”, ale również pobudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą oraz szerzenie czytelnictwa wśród uczniów.

                                                                                 Opracowała Alicja Kuchta

 • PILNE- kwarantanna dla uczniów klasy 2b SP !!!

  Decyzją SANEPIDu, wskutek kontaktu uczniów z osobą zakażoną Koronawirusem, uczniowie klasy:

  2b SP - przechodzą na kwarantannę od 13. grudnia do 19. grudnia ( włącznie ) i na tryb pracy zdalnej.
  W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na infekcję proszę o kontakt z lekarzem lub z Sanepidem w Starogardzie Gdańskim. Osoby chętne, objęte kwarantanną, do sporządzenia darmowego wymazu mogą zgłosić się do lekarza na e-poradę lub do SANEPIDu.

  Pozdrawiam - dyrektor szkoły.

 • Szkolenie uczniów z udzielanie pierwszej pomocy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć